Wikipedysta:Teysz Kamieński/Flaga Weert


Wikipedysta:Teysz Kamieński/Flaga Weert w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:Teysz Kamieński Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Obecna flaga Weert została ustanowiona jako flaga gminy Weert w prowincji Limburgii w Holandii 26 czerwca 1980. Ona zastępuje pierwszą oficjalną flagę z 1962r. 1 września 1980 obecna flaga została wywieszona po raz pierwszy podczas otwarcia nowego ratusza.

Spis treści

Flagi | edytuj kod

Obecna flaga | edytuj kod

Obecna flaga składa się od żółtego pionowego pasa na lewym stronie które w środku ma trzech czerwonych rogów nad sobą. Reszta flagi składa się z trzech poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, środkowy jest koloru niebieskiego, a dolny koloru białego. Kolory i rogi są na podstawie obecnego herba gminy.

Pierwsza oficjalna flaga gminy | edytuj kod

7 lutego 1962 pierwsza oficjalna flaga gminy została ustanowiona. Ona składała się z dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru niebieskiego. Kolory flagi były na podstawie byłego herba gminy. Ta flaga była identyczna flagi gminy Roermond między 1957r. a 2010r.

Nie oficjalna flaga | edytuj kod

Przed 1962r. gmina używała nie oficjalną flagę która składała się z dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru niebieskiego, a dolny koloru białego.

Powiązane obrazy | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

Weert

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Teysz Kamieński/Flaga Weert" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy