Wikipedysta:ThePiter13pl/Szlachta Nower


Wikipedysta:ThePiter13pl/Szlachta Nower w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Ogólne | edytuj kod

Szlachta Nower pochodzi od zachodniego plemienia germańskiego . Jego założycielem był Avenius Nower który żył VI w naszej ery który zwycięrzył w bitwie pod Bawarią w 555 roku.

Historia | edytuj kod

Avenis Nower urodzi się w 524 r n.e a zmarł 610 r n.e ( prawdo podobno został przeklęty ) . Sam Avenis był rycerzem Franków i Anglów. Był wysłańcem , a u Franków przedstawiał się jak Avenius. Miał żone Margaret i syna Paul'a. Opuścli plemię i zamieszkał u franków.

W roku 608 za pomoc Frankom został przeklęty , ale możliwe że został zabity . W XIV wieku Szlachta Nower za pośrednictwa Victora Nower i Cynthia Nower ( żona Victora Nower ) zmieniła siedzibę na Polskę .

Szlachtę nie zalicza się do szlacht polskich tylko germańskich a dokładnie Anglów ale przywileje ta szlachta otrzymała nie tylko w Anglii ale tagrze Francji.

Legenda | edytuj kod

Wdeług legendy która została ucięta z księgi Nower syn Victora Nower i Cynthia Nower , Wilhelm stoczył bitwe pod Grunwaldem w wieku 34 lat i wygrał ale 3 dni po wygranej rodzina Moritz von Brem otruła Wilhelm .

Na rozkaz Leona Nower ( syna Wilhelm Nower ) został pochowany z księgą Nower .

Dzisiejsi Nower'rzy | edytuj kod

Dzisiaj mieszkają w Polsce , Niemczech. Stwierdza się że przywódcy rodu Nower zamieszkują Wielkopolske a dokładnie okolice miasta Poznań. Zmiany czyli spolszczenie nazwiska datuje się na XV od tą prawie nie spotkamy ludzi z nazwiskiem Nower tylko Nowicki.

Kategoria:Szlachta


Kategoria:Plemiona Kategoria:Szlachta Kategoria:Frankowie Kategoria:Anglowie Kategoria:Polska

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:ThePiter13pl/Szlachta Nower" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy