Wikipedysta:Tomasz Bladyniec/Artykuły


Wikipedysta:Tomasz Bladyniec/Artykuły w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:Tomasz Bladyniec Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wszystkie artykuły pod moją opieką powinny posiadać następujące cechy: umieszczony w dyskusji szablon portali. W przypadku artykułów biograficznych – szablon do Wikiprojektu „Biografie”.

Spis treści

Do zrobienia | edytuj kod

Kiedy będę pisać Leanid Kozik, nie zapomnieć o tym.

  • Zamienić źródła dla deputowanych z rosyjsko- na białoruskojęzyczne, sprawdzić czy nie ma problemów z imieniem
  • Uzupełniłem całą 1, 2 i 3 turę wyborów do Rady XIII kadencji. Zrobić 4 turę tak jak Uładzimir Pleciuchou. Dotarłem do Jauhienij Jenka.
  • Dopisać o Ty23, że służyły do obciążenia próbnego odbudowanego 2. toru mostu kolejowego pod Cytadeli.

Do wykorzystania w przyszłości | edytuj kod

Biograficzne | edytuj kod

A | edytuj kod

  1. Abalan, Iskui
  2. Abalenski, Jauhienij

Do tego miejsca zamienione w źródłach http na https, usunięte godziny.

  1. Abasawa, Hiunesz
  2. Abielska, Iryna
  3. Abramawa, Wolha
  4. Abramowicz, Alaksandr
  5. Achmetow, Äszymżan
  6. Adamowicz, Sławamir
  7. Adaszkiewicz, Uładzimir (ur. 1949)
  8. Adaszkiewicz, Uładzimir (ur. 1953)
  9. Afanasjeu, Marat
  10. Ahiejeu, Alaksandr (historyk)
  11. Ahiejeu, Alaksandr (polityk)
  12. Ahurbasz-Jalinska, Anżalika
  13. Aksamit, Mikałaj
  14. Aksionau, Alaksandr
  15. Akulicz, Alaksandr (polityk)
  16. Akulicz, Alaksandr (naukowiec)
  17. Alaksandrau, Waleryj
  18. Alaksiejczyk, Jakau
  19. Alaksiejenka, Hienadź
  20. Alaksiejanka, Wasilij
  21. Alejnikau, Hienadź
  22. Aleksandrowicz, Ismaił
  23. Aleksandrowicz, Uładzimir
  24. Aleksijewicz, Swiatłana dopisać nagrody ze strony Aleksijewicz, poprawić listę nagród w infoboksie, dopisać pozostałe nagrody do Wikidata, uporządkować chronologicznie książki w twórczości
  25. Alijewa, Maryja
  26. Ałampijeu, Wiktar
  27. Ananjeu, Raman
  28. Anculewicz, Uładzimir
  29. Andrejczanka, Uładzimir
  30. Andrejczuk, Mikałaj
  31. Andrejeu, Juryj
  32. Androsienka, Siarhiej
  33. Anikiejeu, Michaił
  34. Aniszczuk, Hanna
  35. Antanowicz, Iwan
  36. Antonawa, Ina
  37. Antonczyk, Siarhiej dodać cytaty
  38. Antonienka, Alaksandr
  39. Antusiewicz, Siarhiej
  40. Anuszkin, Ihar
  41. Apałonik, Alaksandr
  42. Apanasiuk, Leanid
  43. Apiet, Hanna
  44. Archipau, Alaksandr
  45. Arciomienka, Wolha
  46. Arciuszenka, Jauhien
  47. Arciuszyna, Tacciana
  48. Arłou, Uładzimir (ur. 1938) sprawdzić Palityczną historię...
  49. Artiuszenko, Leonid
  50. Arkusz, Aleś
  51. Artygalijew, Mädi
  52. Asmałouska, Tacciana
  53. Astapczanka, Juryj
  54. Astapienka, Anatol
  55. Astapkowicz, Mikałaj
  56. Auczynnikau, Wiktar
  57. Awdiejewa, Natalja
  58. Awieryn, Wiktar
  59. Azarczankau, Alaksandr - na tej podstawie dopisac do wszystkich deputowanych XIII kadencji wybranych w 2. turze
  60. Azarka, Anastasija dopisać z Palitycznaj..., artykuł napisany niezbyt encyklopedycznym językiem, spróbować napisać jeszcze raz
  61. Aziarec, Alaksandr nie ma Wikicytatów

B | edytuj kod

  1. Babajed, Wiktar
  2. Babina, Natalla
  3. Babkou, Anatol
  4. Babosau, Jauhien napisać o strategicznym wyborze - Biełaruś ni Europa, 90-94; coś jest też w książce o kościele i w Palitycznaj; wyjaśnić rozbieżność między BPS i SPB
  5. Bachar, Alina
  6. Bahatka, Iwan
  7. Bahdankiewicz, Stanisłau jeszcze dużo informacji w Palitycznaj; dokończyć wikidane, znaleźć wzmianki w Foligowskim i może w Benetcie
  8. Bahdanowicz, Łarysa
  9. Iwan Bajarczuk
  10. Bajkou, Wasil
  11. Bałachowicz, Chryscina
  12. Bambiza, Iwan trochę poprawione ale jeszcze sporo brakuje
  13. Bań, Michaił
  14. Barabanau, Leanid
  15. Barankiewicz, Anatol
  16. Baranouska, Ludmiła
  17. Barszczeuski, Lawon zmienić źródła gdzie się da z who.bdg na książkę, uzupełnić wikidane, uzupełnić o inne książki
  18. Basałaj, Wasil
  19. Basłyk, Ihar
  20. Baszarymau, Uładzimir
  21. Baszkou, Adam
  22. Batan, Uładzimir
  23. Batura, Barys dopisać z Palitycznaj
  24. Bazanau, Uładzimir
  25. Bergman, Stefan (1904–2000)
  26. Bernstein, Józef (1904–1966)
  27. Biabienin, Aleh
  28. Biadula, Uładzimir
  29. Bialacki, Alaksandr dopisać z Palitycznaj
  30. Bialkowicz, Wiktar
  31. Białou, Mikałaj
  32. Bicz, Alaksandr
  33. Biekisz, Mikałaj
  34. Bielajeu, Alaksandr
  35. Bielakou, Uładzimir
  36. Bieleńki, Juryj dopisać z Palitycznaj
  37. Biełanouski, Mikałaj
  38. Biełkina, Tamara – jest tu link do dokumentu prawnego o utworzeniu komisji parlamentarnych. Po jego kliknięciu niższe i wyższe numery w adresie to inne komisje
  39. Bieńkowski, Czesław dokończyć
  40. Bierasniewa, Alena
  41. Bikinin, Barys
  42. Birukowa, Maryja
  43. Bludnik, Anton
  44. Bochan, Siarhiej
  45. Bogatyriow, Igor
  46. Bohusz, Filip
  47. Borkowski, Marcin
  48. Bortnik, Wiaczasłau
  49. Briedichin, Siergiej
  50. Brokarau, Eduard
  51. Brucki, Wiktar
  52. Buchwostau, Alaksandr bardzo dużo w Palitycznaj
  53. Budźka, Eduard - dwa razy odnośnik do tych samych stron u Michaluk, sprawdzić
  54. Busieł, Mikałaj
  55. Buśko, Witalij (Leanidawicz)
  56. Buśko, Witalij (Iwanawicz)
  57. Burak, Wiktar dokończyć Wikidane (dodać źródła)

C | edytuj kod

Do tego miejsca sprawdzone jest, czy książka Палітычная гісторыя незалежнай Беларусі (да 2006 г.) zawiera informacje użyteczne w tych artykułach.

  1. Capkała, Waleryj dopisać na podstawie wywiadu
  2. Chadasiewicz, Uładzimir
  3. Chadniewicz, Tacciana
  4. Charłampowicz, Pawieł artykuł przetłumaczony z białoruskiego, w zasadzie do napisania jeszcze raz samodzielnie
  5. Choład, Pawieł
  6. Chomątowski, Aleksander bardzo krótko, do napisania od nowa
  7. Chomicz, Wiktar
  8. Chramcou, Wasil
  9. Chroł, Wasil
  10. Chrucki, Jan
  11. Chudaja, Maryja
  12. Ciarenia, Hienadź
  13. Ciareszczanka, Kuźma
  14. Ciareszczanka, Wiktar - artykuł nie mój, do napisania od nowa
  15. Ciareszka, Iwan
  16. Cichanau, Leanid nie był wybrany do Komisji 22 stycznia jak wszyscy, nie ma go na liscie, musieli do dodac pozniej - kiedy?
  17. Cichaniuk, Ihar
  18. Cichanska, Raisa uzupełnić na podstawie linków w dyskusji

Do tego miejsca do dyskusji wstawione są szablony Wikiprojektów, dyskusje mają wyczyszczony kod, poprawione słowo „w poszukiwaniu”. Do tego miejsca wszystkie źródła są zarchiwizowane.

  1. Cichinia, Waleryj
  2. Ciciankou, Iwan
  3. Cielabuk, Nina
  4. Ciesawiec, Michaił (sprawdzono EHB)
  5. Ciszkiewicz, Alfons
  6. Ciszko, Walancin uzupełnić cytaty na podstawie wywiadu, poprawił infobox polityk tak żeby czytał podpis z wikidanych
  7. Ciuciunou, Anatol
  8. Czyhir, Michaił
  9. Czykileu, Alaksandr
  10. Czyż, Juryj

D | edytuj kod

  1. Dabrawolski, Alaksandr – dopisać prace z Kto, sprawdzić jak to jest z deputowanymi RN ZSRR, sprawdzić wieś Suła
  2. Daniejka, Pawieł
  3. Danilewicz, Aleksander – można zmienić źródło na EHB i dodać książkowego Marakoua
  4. Daszkiewicz, Anastasija - słabe, do napisania do nowa
  5. Daszkiewicz, Hieorhij
  6. Dawydźka, Hienadź
  7. Dmuchouski, Michaił
  8. Dołowy, Patrycja
  9. Domasz, Siamion - częściowo nie moje i bez źródeł, napisać na nowo
  10. Dounar, Taisija
  11. Drakachrust, Juryj
  12. Drako, Waleryj
  13. Droń, Pawieł
  14. Dubinka, Wiaczasłau
  15. Dubko, Alaksandr
  16. Dubko, Alaksandr (Alaksandrawicz)
  17. Dubowik, Mikałaj
  18. Dubowik, Siamion – sprawdzić EHB
  19. Dudko, Alaksandr
  20. Dunicz, Mikałaj
  21. Dyleuski, Mikałaj
  22. Dziamidau, Mikałaj
  23. Dziamidczyk, Hienadź
  24. Dziejka, Leanid
  25. Dziemidowicz, Aleh
  26. Dzikawicka, Alena
  27. Dzikawicki, Alaskiej dopracować Wikidane

E | edytuj kod

  1. Eljaszewicz, Leanid

F | edytuj kod

  1. Fiadynicz, Hienadź
  2. Fiedaruk, Nina
  3. Filimonczyk, Tacciana
  4. Firysiuk, Alaksandr

G | edytuj kod

  1. Gawrysiak, Piotr
  2. Giunter, Barys
  3. Gołowkow, Michaił
  4. Gromow, Walerij - z wywiadu możnma coś dopisać, na pewno cytaty o kryminale
  5. Gutman, Mosze – sprawdzić, czy rzeczywiście brał udział w tworzeniu II Gramoty

H | edytuj kod

  1. Haławanau, Wiktar – dobrze opracowana część dot. sankcji
  2. Hałubowicz, Wolha
  3. Hanczar, Wiktar - tylko częściowo moje, napisać
  4. Hanczaryk, Uładzimir - dopisać literaturę dodatkową z KJK; jeden link nie działa
  5. Harbaczonak, Mikałaj
  6. Harbunou, Aleh
  7. Harhun, Wasil
  8. Hawaruszkin, Stanisłau
  9. Hierasimienka, Wiaczasłau
  10. Hiermianczuk, Ihar - co się da zmienić z who.bdg.by na książkę Kto
  11. Hiruć, Mieczysłau
  12. Hłaz, Anatol
  13. Hłod, Uładzimir
  14. Hłuchouski, Leanid
  15. Hołubieu, Walancin – uzupełnić na podstawie EHB
  16. Hołubiewa, Tacciana
  17. Hraznowa, Ludmiła - częściowo nie moje i bez źródeł, napisać
  18. Hruntau, Wiktar
  19. Hruszawa, Iryna
  20. Hruszawy, Hienadź - wyjaśnić sprawę RN XIII kadencji na podstawie Palitycznaj....
  21. Hruszeuski, Michaił
  22. Hryckiewicz, Hienadź
  23. Hryhorjeu, Uładzimir wyjaśnić rozbieżność między BPS i SPB
  24. Hukau, Iwan
  25. Humianiuk, Juryj
  26. Huminski, Wiktar – uzupełnić na podstawie tego
  27. Hurjanau, Wasil

I | edytuj kod

  1. Ihnaciszczau, Rusłan
  2. Ilczenko, Taisija
  3. Isaczenka, Ałła
  4. Isaczenka, Tacciana
  5. Iwanawa, Wolha
  6. Iwanou, Waleryj

J | edytuj kod

  1. Jahorau, Uładzimir - duża część artykułu napisana przez kogoś innego bez źródeł
  2. Jakabson, Alaksandr - uźródłowić na podstawie książki Kto
  3. Jakouczyk, Mikałaj
  4. Janczeuski, Usiewaład
  5. Jankowiak, Mirosław
  6. Janowicz, Alaksiej
  7. Jaraszewicz, Alaksandr
  8. Jarmoszyn, Uładzimir
  9. Jegorow, Wiktor
  10. Jenka, Jauhien
  11. Jeudakimau, Jarasłau - napisane nieekcyklopedycznym stylem, zmienić sposób uźródłowienia, uzupełnić Wikidane
  12. Juchimuk, Wasil
  13. Jucho, Iosif - sprawdzić w jakiej formie zapisane jest imię w książkach źródłowych - Jazep czy Iosif
  14. Junczyk, Leanid
  15. Jurhialewicz, Halina
  16. Juszkiewicz, Alaksandr
  17. Jużyk, Piotr

Do tego miejsca wyczyszczone są zielone podkreślenia (opisy w Wikidanych).

K | edytuj kod

  1. Kaczan, Walancina
  2. Kakouka, Wiktar
  3. Kałuhin, Piotr
  4. Kamaj, Alaksiej - większa część napisana bez źródeł przez kogoś innego, napisać porządnie. Uzupelnic na podstawie zrodla az-libr.ru
  5. Kamiak, Mikałaj
  6. Kamianiecki, Siarhiej
  7. Kamocka, Kaciaryna
  8. Kananowicz, Uładzimir
  9. Kanapacki, Ibrahim – można rozbudować o Encykłapiedyję Historyi Biełarusi
  10. Kanaszuk, Iwan
  11. Kanoplicz, Siarhiej
  12. Kaptil, Nikołaj
  13. Kapszaj, Alaksandr
  14. Karatczenia, Iwan - dopisać o działalności przestępczej z rosyjskiej Wiki
  15. Karczmit, Michaił - ktoś ważny, rozbudować
  16. Karniejenka, Wiktar
  17. Karop, Raman
  18. Karpiak, Uładzimir
  19. Karpienka, Hienadź
  20. Karpienka, Ihar
  21. Karpijewicz, Mikałaj
  22. Kascian, Siarhiej
  23. Kasciuk, Mieczysłau
  24. Kasciuk, Michaił
  25. Kastusiou, Ryhor
  26. Kaszkan, Hieorhij
  27. Katlarczuk, Andrej
  28. Katlarou, Ihar
  29. Kawalewicz, Leanid
  30. Kawalowa, Walancina
  31. Kazak, Mikałaj
  32. Kazanecki, Paweł
  33. Kazimirczyk, Jauhienij
  34. Kazłou, Alaksiej (polityk)
  35. Kazłouski, Wikiencij
  36. Kazura, Eduard
  37. Każan, Wiaczasłau
  38. Kibierman, Hieorhij
  39. Kirejeu, Iwan
  40. Kisiel, Konstanty
  41. Klaszczuk, Iniesa
  42. Kleban, Tamara
  43. Klimowicz, Natalla
  44. Kobiakow, Andriej
  45. Kojda, Anatol
  46. Kokarau, Waleryj
  47. Konopacki, Hassan – można uzupełnić na podstawie książki z dyskusji (zdjęcia już są na commons) i stąd http://novychas.info/asoba/hasan_kanapacki_zyccio_dlia_bj/
  48. Korbut, Mikałaj
  49. Kot, Aleh
  50. Kotielin, Władimir (sprawdzono EHB)
  51. Kouszyk, Alina
  52. Koutun, Walancina
  53. Kozyr, Alaksandr
  54. Krasucki, Anatol
  55. Kraucewicz, Alaksandr
  56. Krauczanka, Piotr - wg mnie coś jest nie tak z funkcją partyjną na podstawie Palitycznaj... dużo źródeł encyklopedycznych do dopisania
  57. Kruczkou, Walancin
  58. Kruhawoj, Waleryj
  59. Kruszyna, Ryhor
  60. Kryżanouski, Mikałaj
  61. Kryżewicz, Siarhiej
  62. Kucko, Mikałaj
  63. Kuczynski, Wiktar - częściowo bez źródeł, napisać jeszcze raz
  64. Kudzinau, Uładzimir - część informacji bez źródeł
  65. Kulik, Witalij
  66. Kulinkowicz, Alaksandr
  67. Kulsza, Nina
  68. Kułakouski, Juryj
  69. Kuzniacou, Wiaczasłau
  70. Kuzniacowa, Łarysa
  71. Kużanau, Uładzimir
  72. Kuźma, Anatolij
  73. Kuźmicz, Alaksiej

L | edytuj kod

  1. Laszczynski, Aleh
  2. Lawicki, Anton
  3. Lawicka, Hanna
  4. Leanienka, Walancina
  5. Lektarau, Waleryj
  6. Leuszyk, Stanisłau
  7. Lipkin, Waleryj
  8. Lisowski, Adam
  9. Litwin, Iwan
  10. Liuszyc, Siamion
  11. Losik, Jazep – można rozbudować o poglądy na temat białoruskiej ortografii, a także na podstawie EHB tom 4 str. 359 i Imion Svabody
  12. Lubawicki, Wiaczasłau
  13. Michaił Lubiezny
  14. Lutnikau, Wasil

Ł | edytuj kod

  1. Łapkouski, Aleh
  2. Łapuć, Mikałaj
  3. Łasiakin, Alaksandr
  4. Łatypow, Urał
  5. Łaurukiewicz, Hanna
  6. Ławicki, Hienadź
  7. Ławrientjew, Aleksandr
  8. Łazawik, Mikałaj
  9. Łojka, Henik
  10. Łomać, Zianon (sprawdzono EHB)
  11. Łukaszenka, Wiktar ZROBIĆ
  12. Łukaszonak, Walancina
  13. Łukjanowicz, Wasil
  14. Łunowicz, Arkadzij
  15. Łuzina, Walancina
  16. Łycz, Hienadź

M | edytuj kod

  1. Majorau, Uładzimir
  2. Majsiuk, Uładzimir
  3. Majstruk, Leanid
  4. Małachouski, Anatolij
  5. Małaszka, Wital
  6. Małumau, Juryj
  7. Mamońka, Jazep
  8. Mandrouska, Zinaida (sprawdzono EHB)
  9. Manukowa, Tamara
  10. Mańkowski, Piotr (dziennikarz)
  11. Marcinczyk, Mikałaj
  12. Marficki, Alaksandr
  13. Markiewicz, Mikałaj – zamienić gdzie się da źrodło "Kto" ze strony internetowej na książkę
  14. Maryskin, Alaksandr
  15. Maskiewicz, Siarhiej
  16. Miacielski, Niczypar
  17. Miakinnik, Alaksandr
  18. Miasnikowicz, Michaił – nie ma w bibliografii Kto jest kto
  19. Michadziuk, Wiktar
  20. Michalewicz, Anfim
  21. Michasiou, Uładzimir
  22. Michnawiec, Anatol
  23. Mielnikau, Jauhien
  24. Mielnikau, Kuźma
  25. Mierienkow, Władimir (sprawdzono EHB)
  26. Mikałucki, Jauhienij
  27. Minicz, Waleryj
  28. Mirhałouski, Hienadzij
  29. Misurahin, Ihnat
  30. Moszyńska-Heltman, Jadwiga – częściowo tłumaczenie z białoruskiej Wikipedii, nie widziałem źródła

N | edytuj kod

  1. Uładzimir Nawasiad
  2. Nawumczyk, Siarhiej
  3. Niaklajeu, Uładzimir
  4. Niawiescienka, Pawieł
  5. Nisciuk, Uładzimir
  6. Niuńka, Chwiedar
  7. Nowak, Waleryj
  8. Nowik, Alena
  9. Nowikau, Wasil

O | edytuj kod

  1. Orda, Michaił
  2. Osipow, Wasilij
  3. Osmołowski, Jerzy
  4. Owsianik, Antoni dodać BE jako źródło, uzupełnić Wikidane

P | edytuj kod

  1. Pabiarżyn, Zbyszak jest jeszcze dużo o nim w necie
  2. Paczepka, Kanstancin
  3. Padsasonny, Siarhiej
  4. Pahaniajła, Hary
  5. Paharelski, Leanid
  6. Palanska, Halina
  7. Pałaczanin, Iosif
  8. Pankracienka, Alaksandr
  9. Papkou, Alaksandr
  10. Papkou, Siarhiej
  11. Papruha, Walancin
  12. Pasiecznik, Wiktar
  13. Paszkiewicz, Iwan
  14. Paszkou, Hienadź
  15. Paułowicz, Anatol
  16. Pazniak, Zianon
  17. Piatrowicz, Uładzimir
  18. Pielasa, Siarhiej
  19. Pinczuk, Siarhiej
  20. Piszcz, Swiatłana
  21. Pleciuchou, Uładzimir
  22. Popczanka, Aleh
  23. Porowski, Mieczysław
  24. Poźniak, Jan
  25. Prachorczyk, Siarhiej
  26. Prakapowicz, Piotr
  27. Prakapowicz, Ryhor
  28. Prakoszyn, Uładzimir
  29. Prigodin, Wiktor
  30. Proćka, Tacciana
  31. Puhaczou, Mikałaj
  32. Pyrch, Ihar
  33. Pyżyk, Wiktar

R | edytuj kod

  1. Rabinowicz, Michaił (sprawdzono EHB)
  2. Raczkou, Leanid
  3. Rak-Michajłowski, Szymon – rozbudować do medalu na podstawie pawetu, Farary dodała coś z EHB, ustandaryzować
  4. Radkiewicz, Leanid
  5. Ramanau, Pawieł
  6. Ramanouski, Anton
  7. Rasocha, Mikałaj
  8. Raszczynski, Alaksandr
  9. Razhanau, Alaksandr
  10. Razynka, Piotr
  11. Rażko, Walancin
  12. Remsza, Maryna
  13. Reznik, Anatol dopisać ze źródła w dyskusji
  14. Romanow, Michaił - coś jeszcze jest w EHB
  15. Romanowska, Helena
  16. Rudenka, Wiktar
  17. Rumo, Aleh
  18. Ruskiewicz, Fiodar
  19. Rusy, Michaił
  20. Rymarczyk, Iwan
  21. Rymaszeuski, Wital

S | edytuj kod

  1. Sadouski, Piotr
  2. Sakadyniec, Aleh
  3. Sakowicz, Wasil
  4. Sałaujou, Anatol
  5. Samasiejka, Mikałaj - dopisać cytaty
  6. Samusiewa, Walancina
  7. Sannikau, Andrej - zmieniać źródła na książkowe
  8. Sasonka, Michaił
  9. Saule, Wolha - artykuł chyba na szybko, sprawdzić czy źródła są wyczerpane
  10. Sawaczkin, Piotr
  11. Sawiczau, Uładzimir
  12. Schwarzkopf, Albiert
  13. Sciacko, Alaksandr
  14. Sciapura, Wasil
  15. Sherman, Carlos
  16. Siamaszka, Siarhiej
  17. Siamdzianawa, Halina
  18. Siańko, Uładzimir
  19. Siaredzicz, Iosif
  20. Sieczka, Leanid
  21. Silicki, Wital
  22. Siłkina, Tatjana
  23. Siniakou, Uładzimir
  24. Siuczyk, Wiaczasłau
  25. Siwucha, Waleryj
  26. Skawarodka, Uładzimir
  27. Skok, Wasilij
  28. Skuratowicz, Wanda
  29. Skryhan, Alena
  30. Słabczanka, Siarhiej
  31. Smalanczuk, Alaksandr (sprawdzono EHB)
  32. Sorkina, Ina (sprawdzono EHB)
  33. Spilniczenka, Ihar
  34. Smolik, Alaksandr (sprawdzono EHB)
  35. Sniahir, Michaił
  36. Suszczenia, Leanid
  37. Swiacka, Walancina
  38. Swiryd, Alaksandr
  39. Swiryd, Iwan
  40. Starascina, Ludmiła
  41. Starykiewicz, Alaksandr
  42. Suchawiej, Swiatłana
  43. Sukała, Walancin
  44. Surmacz, Hanna
  45. Surski, Dzmitryj
  46. Sytow, Jurij
  47. Szaćko, Alaksandr
  48. Szamal, Alena
  49. Szamiakin, Iwan
  50. Szantyr, Fabijan – jest wątpliwość co do więzienia w Bobrujsku w 1918 roku; patrz dyskusja na białoruskiej Wikipedii
  51. Szaramiet, Ludmiła
  52. Szarecki, Siamion - jedna z książek Szareckiego opisuje Niuńkę
  53. Szarszunou, Wiaczasłau
  54. Szatochin, Jauhien
  55. Szaucou, Mikałaj
  56. Szauko, Alaksandr
  57. Szczarbaczewicz, Tamara
  58. Szczukin, Waleryj
  59. Szejman, Wiktar – brak aktualnego stanowiska, temat rzeka
  60. Szer, Raisa
  61. Szeuczyk, Kanstancin
  62. Szłyndzikau, Wasil
  63. Szochin, Nikołaj
  64. Szostak, Piotr
  65. Szpakau, Siarhiej
  66. Szpileuski, Alaksandr
  67. Sztop, Jauhien
  68. Szulakouski, Wasil
  69. Szuszkiewicz, Stanisłau (ur. 1908) - możliwe, że nie działają linki do Marakoua
  70. Szut, Alaksandr
  71. Szwied, Wiaczasłau – stworzyć Wikicytaty, jednego linku nie mogłem sprawdzić (Racyja)
  72. Szyława, Swiatłana
  73. Szymanski, Mikałaj
  74. Szypuk, Pawieł
  75. Szyrma, Grzegorz
  76. Szyrmo-Szczerbinski, Fiodor

T | edytuj kod

  1. Takindang, Andrej
  2. Tałkaczou, Wiktar
  3. Tamkowicz, Alaksandr
  4. Taras, Wital
  5. Tarasau, Uładzimir
  6. Tarasiewicz, Wikiencij
  7. Taraziewicz, Hieorhij
  8. Terauski, Uładzimir – można rozbudować na podstawie slounik.org i źródeł z białoruskiej Wikipedii; bardzo dziwnie uźródłowione, przepisać całość
  9. Tokć, Siarhiej
  10. Trietjakow, Walentin
  11. Troszychin, Michaił
  12. Trusau, Aleh
  13. Tryhubowicz, Walancina
  14. Tyczyna, Michaił
  15. Tumielewicz, Zygmunt

U | edytuj kod

  1. Uchański, Aleksy uzupełnić na podstawie źródła "m"
  2. Ulicionak, Alaksandr
  3. Uładykouska-Konoplanik, Lubou - artykuł bardzo mocno pozmieniany, sprawdzić
  4. Usciłowicz, Alaksandr - linki nie działają, sprawdzić później
  5. Usik, Wasil
  6. Usiukiewicz, Hienadź

W | edytuj kod

  1. Wahanau, Siarhiej
  2. Wajciachowicz, Eduard
  3. Wajciankou, Mikałaj - chyba można jeszcze uzupełnić na podstawie http://nn.by/?c=ar&i=108724
  4. Wajciankou, Uładzimir
  5. Wajtowicz, Alaksandr
  6. Walawacz, Zyhmund
  7. Walkowicz, Alaksandr – działacz BRL tylko na podstawie Marakoua, uzupełnić
  8. Waluszycki, Wiktar
  9. Wałachanowicz, Alaksandr
  10. Wałasiewicz, Sofja
  11. Wałżankou, Ryhor
  12. Wanicki, Arsien
  13. Wanina, Tacciana
  14. Wańkowicz, Anatol
  15. Waranicki, Ryhor
  16. Waranowicz, Michaił
  17. Warasznin, Uładzimir
  18. Wardamacki, Andrej (sprawdzono EHB)
  19. Wasilenka, Uładzimir
  20. Wasilewicz, Ryhor
  21. Wasiluczak, Kaciaryna
  22. Waskrasienski, Juryj
  23. Wazniak, Siarhiej
  24. Wiaczorka, Wincuk
  25. Wialiczka, Aleh
  26. Wialiczka, Walancin
  27. Wiarszałowicz, Łarysa
  28. Wiesnin, Wiktor (polityk)
  29. Winakurawa, Maryja dopisać do artykułu o M. Chudej o negocjacjach w 1996
  30. Winnikawa, Tamara
  31. Witko, Franc
  32. Wołkau, Anatol
  33. Wołkau, Uładzimir
  34. Wołkau, Michaił (ur. 1955)
  35. Wołkau, Michaił (ur. 1963)
  36. Wronski, Hieorhij
  37. Wyskubow, Władimir (sprawdzono EHB)
  38. Wysocki, Alaksandr

Z | edytuj kod

  1. Zabłocki, Uładzimir
  2. Zacharanka, Juryj (sprawdzono EHB)
  3. Zaiko, Leanid
  4. Zajac, Leanard
  5. Zajcau, Pawieł
  6. Zajczanka, Mikałaj
  7. Załamaj, Uładzimir
  8. Załucki, Michaił
  9. Zamiatalin, Uładzimir błędna numeracja Palitycznaj na dole
  10. Zamkawienka, Michaił
  11. Zasim, Mikołaj – można uzupełnić na podstawie podanego tam źródła do Zwiazdy
  12. Zarambiuk, Alaksandr
  13. Zawadski, Anatol
  14. Zazula, Alaksandr – na podstawie tego artykułu uzupełnić deputowanych (komisje)
  15. Zdanczuk, Mikałaj
  16. Zdaniewicz, Lawonci
  17. Zdanowicz, Uładzimir
  18. Zdabnou, Uładzimir
  19. Ziankowicz, Juraś - dopisane przez kogoś innego, być może potrzebne jest przeredagowanie
  20. Ziamczonak, Ryczard
  21. Ziemlanow, Walerjan
  22. Zielankowa, Jauhienija
  23. Zinczanka, Alaksandr
  24. Znawiec, Pawieł
  25. Znyk, Igor - poprawić przypis do Encklapedyi muzyki, wpisana jest tam Iskui Abalan

Ż | edytuj kod

  1. Żareła, Uładzimir
  2. Żbanau, Uładzimir
  3. Żhun, Mikałaj
  4. Żmajlik, Waleryj
  5. Żuk, Dzmitryj
  6. Żuk, Mikałaj
  7. Żuk, Pawieł
  8. Żuraulewicz, Alaksandr
  9. Żurauska, Walancina
  10. Żuszma, Piotr

Inne | edytuj kod

  1. 1 Zaporoska Dywizja Strzelców – brakuje źródeł (zaznaczone)
  2. 2 Wołyńska Dywizja Strzelców
  3. 4 Kijowska Dywizja Strzelców
  4. Abramowo
  5. Agencja Gwarantowanego Pokrycia Wkładów Bankowych (Depozytów) Osób Fizycznych
  6. Agiejew
  7. Akademia Zarządzania przy Prezydencie Republiki Białorusi
  8. Alaksandr Ahiejeu
  9. Aswa
  10. Augustowo (rejon łohojski)
  11. Babczyn
  12. Bałduk
  13. Biełaruski Student
  14. Brzostowiczanka - poprawić
  15. Stefan Bergman
  16. Białoruska Pamięć Narodowa
  17. Białoruska Partia Agrarna - sprawdzić czy strony rozdziału w książce podane są poprawnie. Upewnić się ze opis bibliograficzny ksiazki jest poprawny
  18. Białoruska Partia Chłopska „Zielony Dąb”
  19. Białoruska Partia Niezależnych Socjalistów
  20. Białoruska Partia Patriotyczna - fragment bez źródła
  21. Białoruska Partia Socjalno-Sportowa
  22. Białoruska Partia Zieloni
  23. Białoruska Socjaldemokratyczna Hramada - do napisania od nowa
  24. Białoruska Socjaldemokratyczna Partia (Ludowa Hramada) - do napisania od nowa
  25. Białoruski Komitet Narodowy
  26. Białoruski Komitet Narodowy w Ihumeniu
  27. Białoruski Park Wysokich Technologii
  28. Białoruskie Zjednoczenie Chrześcijańsko-Demokratyczne (Białoruś)
  29. Białorusko-polska administracja Mińska
  30. Białorutenizacja - niedokończone na podstawie encyklopedii, dokończyć
  31. Biały Dworek (Białoruś)
  32. Belarus
  33. Biełarus (czasopismo) - wyjaśnić, czy pismo jeszcze wychodzi
  34. Biełaruś (1919)
  35. Bohdziuki
  36. Bołduczyca
  37. Bołducka Grupa Jezior
  38. Bołduczyca
  39. Bołduk - tłumaczenie z białoruskiej Wikipedii, słabe
  40. Bordaki
  41. Brzeski Instytut Pedagogiczny im. A. S. Puszkina
  42. Brzostowica Mała
  43. Brzostowiczany
  44. Budaunik
  45. Budynek Towarzystwa Wzajemnego Kredytu w Mińsku
  46. Centralne Biuro Komunistycznej Partii (bolszewików) Białorusi
  47. Centralny Dworzec Autobusowy w Mińsku
  48. Ciecierówka
  49. Ciecierówka (Białoruś)
  50. Chilaki
  51. Chmielisko
  52. Chodosy
  53. Cno (jezioro)
  54. Czerewki
  55. Czyrwonaje Pole
  56. Czyrwony Roh
  57. Drujka
  58. Drujka (rzeka)
  59. Drywiaty
  60. Dublin (Białoruś)
  61. Dworyszcze
  62. Dzielistów
  63. Dzieniewicze oznaczone informacje o historii bez źródeł
  64. Dzień Solidarności z Białorusią
  65. Dziewiątki
  66. Dziewiątki (obwód grodzieński)
  67. Energetyka słoneczna na Białorusi – zalążek, można dopisać tabelę Min Śr.
  68. Energetyka wiatrowa na Białorusi − wpisana cała tabela Min Śr. ale w treści bałagan
  69. Farma fotowoltaiczna w rejonie miadzielskim
  70. Farma fotowoltaiczna w Rzeczycy
  71. Festiwal Białoruskiej Pieśni i Poezji „Mołodeczno 2009”
  72. Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Prużanie
  73. Golnie
  74. Górne Miasto
  75. Granica białorusko-łotewska
  76. Granica białorusko-rosyjska – przetłumaczone z białoruskiej Wikipedii, nie wiem czy zweryfikowane
  77. Histaryczny Almanach
  78. Hlebowicze
  79. Hłubelek – można uzupełnić na podstawie Encyklopedii Przyrody
  80. Hołynka
  81. Hołynka (rejon brzostowicki)
  82. Hołynka (rejon grodzieński)
  83. Horbacze
  84. Horbacze (rejon brzostowicki)
  85. Hrajno
  86. Hrycewicze
  87. Hrycewicze (obwód grodzieński)
  88. Hrydziuszki Małe
  89. Ihnatowicze
  90. Ikaźń
  91. Ikaźń (jezioro)
  92. Ilginia
  93. Iljicze
  94. Imprudence
  95. Imszarnik
  96. IQ48
  97. Iwanauka
  98. Iwaszkowce
  99. Iwaszkowce (rejon brzostowicki)
  100. Jarmolicze
  101. Jezioro Głębokie (Pojezierze Białoruskie)
  102. Jezioro Głuche (Białoruś)
  103. Jezioro Martwe
  104. Jodzicze
  105. Józef Bernstein
  106. Józefów (Białoruś)
  107. Kamionka (rejon brzostowicki)
  108. Karasik
  109. Karpiłówka
  110. Karpiłówka (rejon chojnicki)
  111. Karta'97
  112. Kaszyńce
  113. Katastrofa lotu S-Air 9607
  114. Klepacze (rejon brzostowicki)
  115. Kolegium Jezuitów w Mińsku
  116. Koleśniki (obwód grodzieński)
  117. Koło Polek w Lidzie
  118. Kołosy
  119. Kołosy (obwód grodzieński)
  120. Komitet Centralny Komunistycznej Partii Białorusi
  121. Komitet Obrony Kresów Wschodnich
  122. Komunistyczna Partia Białorusi (1996)
  123. Koniuchy
  124. Kononowszczyna
  125. Kopacze
  126. Korczewje
  127. Kościół św. Aleksego w Iwieńcu
  128. Kościół św. Andrzeja Apostoła w Naroczy
  129. Kościół św. Józefa w Rubieżewiczach
  130. Kościół św. Tomasza z Akwinu i klasztor Dominikanów w Mińsku
  131. Kościół św. Trójcy w Klecku
  132. Kościół św. Weroniki i klasztor Rochitów w Mińsku

Do tego miejsca wszystkie artykuły mają: Przypisy i Uwagi wielką literą, SORTUJ zamiast DEFAULTSORT, w języku i j w nagłówku i w szablonie Uwagi, usunięte linkowania z dat w infoboksie, sprzątanie kodu, linki do artykułów i szablony wielką literą, minusy (−) zamienione na półpauzy (–), sprawdzone czy refy działają, przeniesiona data dostępu w szablonie na koniec, translit zamieniony na pisownię oryginalną, usunięto uwagi jeśli dotyczą tylko łacinki.

  1. Kościół św. Wincentego à Paulo i klasztor misjonarzy w Śmiłowiczach
  2. Kościół św. Wojciecha i klasztor Benedyktynek w Mińsku
  3. Kościół Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mińsku
  4. Kowale (Białoruś)
  5. Kozietuzje
  6. Kozły
  7. Kraśnik (Białoruś)
  8. Kresy Wschodnie − sporo dopisałem, ale o II wś i o współczesności nie zrobione, można dopisać na podstawie SGKP
  9. Kudrycze (Białoruś)
  10. Kule (Białoruś)
  11. Kuropaty
  12. Klukowce
  13. Kubielniki
  14. Kurczowce
  15. Kurczowce (rejon brzostowicki)
  16. Kurowyje
  17. Kwatery
  18. Lipniszki
  19. Liszki (Białoruś)
  20. Ludwinpol
  21. Łapieniowce
  22. Łubieniki
  23. Łyntupka
  24. Łysa Góra (Wysoczyzna Mińska)
  25. Majak
  26. Majak (Wysoczyzna Mińska)
  27. Makarowce
  28. Makarowce (obwód grodzieński)
  29. Maliszewo (Białoruś)
  30. Mały Bolcik
  31. Masalany
  32. MChSZ Młodzi Demokraci
  33. Miadzioł
  34. Miadzioł (jezioro)
  35. Michaił Wołkau
  36. Michnicze
  37. Michnicze (obwód miński)
  38. Michnicze (obwód mohylewski)
  39. Michnicze (obwód witebski)
  40. Michnicze (sielsowiet Łyłojcie)
  41. Michnicze (sielsowiet Zalesie)
  42. Michnowka
  43. Mieńki
  44. Mieńki (obwód grodzieński)
  45. Międzynarodowy Instytut Humanistyczno-Ekonomiczny
  46. Milidowska Góra
  47. Ministerstwo Finansów Republiki Białorusi
  48. Mińczuki
  49. Mińska Wyższa Szkoła Partyjna
  50. Mogilany (Białoruś)
  51. Mokisz
  52. Mołczadź
  53. Mołczadź (rzeka)
  54. Mołczadź (wieś)
  55. Moskiewski Dworzec Autobusowy w Mińsku
  56. Most w Wyżnem poprawić infobox tak, żeby sam znajdował współrzędne w Wikidanych
  57. Nad Świsłoczą
  58. Naro-1
  59. Narocz dopisać o dzialaniach partyzantki w czasie wojny; Ziarnek: Brakuje mi trochę tam charakterystyki zlewni bezpośredniej - jeśli brak źródeł o niej to chociaż opisu co znajduje się wokół jeziora (tereny zabudowane/rekreacyjne/leśne/grunty rolne), z grubsza z opisem w odniesieniu do kierunków świata. W razie braków źródeł pisanych widziałem, że ludzie odczytują takie dane z map i podają je jako źródło.
  60. Naroczański Park Narodowy
  61. Nastol
  62. Niebytów
  63. Nieporożniowce
  64. Nietupa (dopływ Świsłoczy)
  65. Nowe Miasto (Mińsk)
  66. Nowe Pokolenie
  67. Nowosiołki
  68. Nowosiołki (obwód grodzieński)
  69. Nowosiołki (obwód homelski)
  70. Nowy Puć
  71. Nowy Puć (rejon brahiński)
  72. Obabica
  73. Obwodowy Komitet Wykonawczy Zachodniego Obwodu i Frontu
  74. obwód połocki
  75. Odła (Białoruś)
  76. Ojców (Białoruś)
  77. Okręg miński
  78. Okręg miński (ZSRR)
  79. Okuniek
  80. Olekszyce
  81. Olekszyce (rejon brzostowicki)
  82. Olga Abramowa
  83. Ostapkowszczyzna
  84. Pałac Czapskiego w Mińsku
  85. Pałac Sapiehów w Mińsku
  86. Panika na stacji metra Niemiga w Mińsku
  87. Park Czeluskińców (metro w Mińsku)
  88. Partia Republikańska (Białoruś)
  89. Pasynki
  90. Petelczyce
  91. Plac Bangalore w Mińsku
  92. Plac Franciszka Bahuszewicza w Mińsku
  93. Plac Jakuba Kołasa (metro w Mińsku)
  94. Plac Jakuba Kołasa w Mińsku
  95. Plac Jubileuszowy w Mińsku
  96. Plac Michaiła Kalinina w Mińsku
  97. Plac Niepodległości w Mińsku
  98. Plac Przydworcowy w Mińsku
  99. Pluskałowce
  100. Pochowani na Cmentarzu Ofiar II Wojny Światowej w Aninie
  101. Pohulanka (Białoruś)
  102. Polska Macierz Szkolna Ziemi Mińskiej
  103. Polska Prawda
  104. Polska Straż Obywatelska
  105. Polska Wyższa Szkoła Humanistyczna
  106. Polski Uniwersytet Ludowy w Brześciu
  107. Polski Uniwersytet Ludowy w Mińsku
  108. Polski Uniwersytet Otwarty im. Tadeusza Kościuszki w Brześciu
  109. Polskie Towarzystwo Naukowe na Białorusi - niedokończone, uzupełnić
  110. Polskie Towarzystwo Oświata w Mińsku
  111. Polskie Towarzystwo Oświata w Nieświeżu
  112. Polskie Towarzystwo Oświaty i Dobroczynności
  113. Pomnik Jubileuszowy w Mińsku
  114. Popławce (Białoruś)
  115. Port lotniczy Mińsk-1
  116. Posielicze
  117. Powstanie nieświeskie
  118. Poźniak
  119. Program Stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego
  120. Prospekt Zwycięzców w Mińsku
  121. Pudaków
  122. Rada Najwyższa Republiki Białorusi
  123. Rada Narodowa Ziemi Lidzkiej - dokończyć
  124. Rada Polska Ziemi Mohylewskiej
  125. Rahozin
  126. rejon krasnopolski
  127. rejon centralny (Mińsk)
  128. Rejon moskiewski Mińska
  129. Rejon październikowy Mińska
  130. rejon porzecki
  131. rejon słobodzki
  132. rejon szereszowski
  133. rejon święciański (BSRR)
  134. Republikańska Partia Pracy i Sprawiedliwości
  135. Royal Plaza
  136. Równina Czaśnicka
  137. Równina Baranowicka
  138. Równina Nadbużańska
  139. Rudawa (Białoruś)
  140. Rudnia-Żurawlowa
  141. Rudnoje
  142. Rudowlany
  143. Rusaki (rejon brzostowicki)
  144. Ryżków
  145. Rzepowicze
  146. Sarosieki
  147. Siemionówka
  148. Słucki zbrojny czyn (film) - bez źródeł!
  149. Służki
  150. Socjaldemokratyczna Partia Zgody Ludowej
  151. Solar II
  152. Sparysz
  153. Stalag 313 w Witebsku
  154. Stany Zjednoczone Polski
  155. Stary Dworzec
  156. Stowarzyszenie Banków Białoruskich
  157. Stracza
  158. Straż imienia Marii
  159. Straż Kresowa
  160. Streliczewo
  161. Sudkowo
  162. Syrojeżki
  163. Szalbionka
  164. Szelepki
  165. Szkuryty
  166. Szczolonka
  167. Szo (jezioro)
  168. Środek Białorusi − przetłumaczony, bez źródeł, kiepski
  169. Świnak
  170. Talar białoruski
  171. Tarpach
  172. Teatr Miejski w Mińsku
  173. Teklinów (Białoruś)
  174. Towarzystwo im. Józefa Piłsudskiego w Mińsku
  175. Trzeciaki (rejon brzostowicki)
  176. Turowla
  177. Ućkon
  178. Uhły
  179. Ulica Czerwonoarmijska w Mińsku
  180. Ulica Gdecka w Warszawie - zalążek
  181. Ulica Karla Liebknechta w Mińsku
  182. Ulica Konstantego Kalinowskiego w Mińsku
  183. Ulica Mlądzka w Warszawie – część bez źródeł
  184. Ulica Orłowska w Mińsku
  185. Uładzimir Adaszkiewicz
  186. Uładzimir Arłou
  187. Usnarz Dolny
  188. Walki o Lidę (1919) - sprawdzić, czy nie da się dopisać czegoś o Samoobronie Lidzkiej
  189. Walki o Wilno (1918-1919) - uzupełnić o dzialaniach Samoobrony Lidzkiej
  190. Wiadomości Wojskowe
  191. Wieś i Zaścianek
  192. Wielki Bolcik
  193. Wielki Les
  194. Wilacin
  195. Wilcza Góra (Grzęda Brasławska)
  196. Wiszniówka
  197. Witalij Buśko
  198. Witebski Uniwersytet Państwowy im. Piotra Maszeraua – jest tylko informacja o nauce języka polskiego
  199. Wojciechowszczyzna
  200. Wołochowszczyzna
  201. Wołoki
  202. Worony
  203. Worony (sielsowiet Pograniczny)
  204. Wschodni Dworzec Autobusowy w Mińsku
  205. Wybory lokalne w Białoruskiej SRR w 1990 roku dodać wykres kołowy, uzupełnić wikidane
  206. Wybory parlamentarne w Białoruskiej SRR w 1990 roku
  207. Wybory prezydenckie na Białorusi w 1999 roku dokończyć na podstawie Benetta i palitycznaj systemy; błąd w numeracji stron Palitycznaj na dole
  208. Wysoczyzna Łohojska
  209. Wysoczyzna Mińska
  210. Wysoczyzna Wołkowyska
  211. YAR
  212. Zabołocie
  213. Zabołocie (Chojniki)
  214. Zabłocie (rejon nieświeski)
  215. Zahale
  216. Zahale (obwód homelski)
  217. Zamek w Brześciu
  218. Zamek w Dryssie
  219. Zamek w Gieranionach
  220. Zamek w Homlu
  221. Zamek w Mińsku
  222. Zbrodnia w Budowli
  223. Zbrodnia w Lerypolu
  224. Zbrodnia w Trzeciakach
  225. Zespół Mieszkaniowy Parus
  226. Związek Polski Demokratyczny na Białej Rusi
  227. Związek Walki o Niezależność Białorusi
  228. Żabinka (dopływ Muchawca)
  229. Żabinka (ujednoznacznienie)
  230. Żukiewicze
  231. Žygimont VAZA
  232. Żylicze
  233. Żylicze (rejon brzostowicki) − historia bez źródeł

Strony techniczne | edytuj kod

  1. Wikipedia:Dzień Białoruskiej Wikipedii na Litwie
  2. Wikipedia:Dzień Białoruskiej Wikipedii w Czechach
  3. Wikipedia:Dzień Białoruskiej Wikipedii w Polsce 2013
  4. Wikipedia:Dzień Białoruskiej Wikipedii w Polsce 2015
  5. Wikipedysta:Tomasz Bladyniec
  6. Szablon:Transport zbiorowy w Mińsku
Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Tomasz Bladyniec/Artykuły" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy