Wikipedysta:Wiezowiec/The Bridge (wieżowiec w Warszawie)


Wikipedysta:Wiezowiec/The Bridge (wieżowiec w Warszawie) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:Wiezowiec Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Bridge - projekt wysokościowy w okolicy Ronda Daszyńskiego[1]. Projekt wieżowca oraz przyległych budynków został opracowany przez holenderską pracownię architektoniczną UNStudio, we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt. Budynek przewidziano na rogu ulicy Grzybowskiej i Towarowej. Na poziomie lobby zaprojektowano połączenie z Biurowcem Bellony. Wieżowiec został funkcjonalnie oraz topograficznie wkomponowany w założenie Placu Europejskiego.

Rozpoczęcie budowy jest zaplanowane na I kwartał 2021 roku, a jej zakończenie na rok 2024. Zdecydowaną większość z powierzchni użytkowej 49 tys. m2 przewidziano na biura. Projekt zakłada 40 pięter naziemnych oraz 174 metry wysokości. W podziemnym parkingu przewidziano około 280 miejsc parkingowych. Inwestorem jest belgijska spółka Ghelamco, która posiada już kilka budynków wysokościowych w okolicy.

Przypisy | edytuj kod

  1. The Bridge - Architektura Warszawy - Studio VK, studiovk.pl [dostęp 2021-02-08]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kategoria:Wieżowce w Warszawie Kategoria:Wola (Warszawa) Kategoria:Wieżowce pomiędzy 150 a 199 metrów Kategoria:Planowane obiekty budowlane

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Wiezowiec/The Bridge (wieżowiec w Warszawie)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy