Wikipedysta:Wostr


Wikipedysta:Wostr w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mam na imię Wojtek i pochodzę z Józefowa. Zarejestrowałem się 9 września 2009 roku, choć moja pierwsza edycja miała miejsce w połowie 2004 roku. 5 lutego 2012 roku zostałem wybrany na jednego z administratorów polskojęzycznej Wikipedii. Udzielam się także w Wikidanych, a sporadycznie w Wikisłowniku i Wikiźródłach.

Skupiam się głównie na poprawianiu i pisaniu nowych haseł chemicznych, często też związanych z bronią chemiczną lub z materiałami wybuchowymi. W ramach Projektu Chemia staram się uzupełniać źródła w artykułach chemicznych, dodawać oznakowanie zagrożeń substancji chemicznych, a także rozwiązywać inne problemy. Posiadam także podstawową wiedzę z zakresu tworzenia szablonów, dlatego opiekuję się szablonami i infoboksami chemicznymi. Czasami tworzę grafiki związków chemicznych korzystając z oprogramowania ChemDraw.

Przy tworzeniu i rozbudowywaniu haseł korzystam z literatury, której spis znajduje się na podstronie. Umieściłem tam jedynie pozycje papierowe, do których mam bezpośredni i szybki dostęp. Oprócz tego posługuję się wieloma publikacjami elektronicznymi, których wykazu nie sposób tu umieścić. Jeśli potrzebujesz uzyskać dostęp do którejkolwiek z tych pozycji – nie krępuj się zapytać na mojej stronie dyskusji.


Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Wostr" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy