Wikipedystka:Tanja5


Wikipedystka:Tanja5 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Filip – przyjaciel rodziny (znajdka w wieku ok. 3 m-cy; ur. ok. 01.03.2002, zm. 24.04.2014 na serce).
To dzięki niemu i jemu podobnym powstał Dzień Kundelka.Spis treści

Motto | edytuj kod

Е = mc2

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi - Albert Einstein

Dzieje | edytuj kod

Zostałam wikipedystką w sobotę 26 września 2009 o 19:02, po nieudanej 1. próbie napisania artykułu (jako jeszcze niezalogowany użytkownik). Myślałam, że już cokolwiek wiem na temat edycji, tworzenia, przesyłania, prawach autorskich itp., a tu masz ci babo placek. Totalna porażka. Uniesiona dumą chciałam zawinąć się, ale podjęłam wyzwanie i na to konto zarejestrowałam się.

Zwiadowca21 podał pomocną dłoń i nie tylko On. Jestem Tanja5 tu na wiki i na Commons.

24 października o 2:01 zostałam powitana przez kićora wśród wikipedystów z uprawnieniami redaktora. Pełne zaskoczenie,ale miłe zaskoczenie.

3 listopada 2009

Tworzenie konta uniwersalnego zakończone!

O sobie | edytuj kod

Kim jestem? Urodziłam się 13 sierpnia 1955 roku w Poznaniu, jako Tatiana, od 1967 roku mieszkam w Szczecinie. Z zawodu jestem inż. chemikiem, ale... dorabiam do renty w ubezpieczeniach.

Interesuje mnie przyroda w całym tego słowa znaczeniu, fotografia, podglądanie życia m.in. bocianów (głównie internetowe od 2006 r.), porządek i ład – również w języku polskim. Lubię dociekać, szukać, aż dojdę do źródła prawdy, chociaż czasami różnie bywa z efektem końcowym.

Wada? Szybciej myślę niż mówię, czy piszę i czasami wychodzą nieporozumienia. (Tak-tak-dobrze napisałam). Czasami jednak bywa odwrotnie.

Co robię na Wiki? | edytuj kod

Urzęduję w Kalendarium dzień po dniu (głównie święta w szerokim tego słowa znaczeniu i święci). Eliminuję błędy, piszę nowe artykuły, uzupełniam przypisy i źródła, sprawdzam wikizację (często okazuje się, że wystarczy inne sformułowanie a hasło znajduje się na Wikipedii).

Uwagi | edytuj kod

Rozwija się Wikipedia i ja przy niej (taką mam nadzieję). Cały czas uczę się. Sporo artykułów dotyczących świąt ONZ trafiło na Stronę Główną do Czywiesza (23:49, 21 kwi 2012)

Ku pamięci | edytuj kod

Moje | edytuj kod

  1. Utworzone/zapoczątkowane/nowe
  2. Mój "Czy wiesz..."

Gwiazdki | edytuj kod

Inne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wikipedystka:Tanja5" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy