Wikiprojekt:Anarchizm/biuletyn/2010-01


Wikiprojekt:Anarchizm/biuletyn/2010-01 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikiprojekt:Anarchizm‎ | biuletyn Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biuletyn Wikiprojektu:Anarchizm, styczeń 2010 r. | edytuj kod

Witajcie! By lepiej koordynować pracę, postanowiłem co miesiąc przesyłać uczestnikom wikiprojektu krótki biuletyn, w którym zawarte będą podstawowe informacje na temat tego, co w poprzednim miesiącu zostało zrobione, a także czym powinniśmy zająć się w najbliższym czasie.
Projekt oraz portal wystartowały dokładnie 1 stycznia 2010 roku. Na razie inicjatywa jest młoda i zależy nam by nie umarła, jak wiele innych na polskojęzycznej Wikipedii. Rozkręcając projekt spodziewałem się większego odzewu, wysłałem sporo zaproszeń do osób, o których wiedziałem, że kiedyś zajmowały się anarchizmem na Wikipedii. Jak się okazało spora część z nich, z różnych powodów, opuściło wolną encyklopedię. Zależy nam na przyroście liczby wolontariuszy i dlatego proszę Was, byście informowali o istnieniu tego projektu osoby zainteresowane anarchizmem. Może uda się w ten sposób przyciągnąć do Wikipedii nowych. Zachęcam też do śledzenia (np. CatScanem) zmian w artykułach z kategorii i zapraszanie osób, które ich dokonują.

Statystyki za styczeń

  • Portal odwiedziło w styczniu ponad 2200 osób. To dużo, ale wraz ze zdjęciem ze strony głównej na pewno liczba odwiedzin zmaleje.
  • W kategorii pojawiło się 6 nowych artykułów.

Bieżące zadania

  • Może jeszcze w tym miesiącu uda się opracować wstępny system oceny haseł. Dzięki niemu będziemy wiedzieli, ile haseł ma np. formę zalążkową, a które hasła mogą pretendować do grona Dobrych Artykułów. Takie zestawienie pokaże nam, które zagadnienia wymagają szczególnej uwagi.
  • Wiele haseł z kategorii nie posiada ani jednej wersji przejrzanej. Trzeba to zmienić! Przydatne narzędzie znajduje się na stronie wikiprojektu.
  • Tworząc nowe hasła, nie zapominajcie, by dodawać je do listy nowych artykułów na stronie portalu. Dobrze by było także wykorzystywać je do portalowego "Czy wiesz...", no i również do "Czy wiesz..." ze strony głównej.
  • Należałoby pomyśleć o zmianie szablonu {{anarchizm}} na bardziej zgrabny (może pionowy jak na anglojęzycznej Wikipedii?) i dodanie go do wszystkich haseł z kategorii.
  • Z lekkim wyprzedzeniem należy myśleć o artykule miesiąca, wybranych rocznicach, grafikach, cytacie. W tym miesiącu mamy Louise Michel. Co w następnym?

Jeśli macie uwagi lub pomysły, zapraszam do dyskusji! Mat86 ^^ 00:47, 11 lut 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:Anarchizm/biuletyn/2010-01" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy