Wikiprojekt:GLAM/Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT


Wikiprojekt:GLAM/Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikiprojekt:GLAM Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania O projekcie ArtykułyUczestnicyGaleriaKontakt


Brama Poznania ICHOT Cybina w Poznaniu

Wikiprojekt:GLAM/Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT to projekt współpracy Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, samorządowej instytucji kultury Miasta Poznania i operatora takich atrakcji turystyki kulturowej, jak Brama Poznania oraz Trakt Królewsko-Cesarski ze stowarzyszeniem Wikimedia Polska, w ramach działania Wikiprojekt:GLAM – inicjatywy, która ma na celu rozwój treści na wolnych licencjach poprzez udostępnianie zasobów instytucji kultury na Wikipedii.

Projekt rozpoczął się w czerwcu 2020 roku.

Główne cele projektu | edytuj kod

Celem projektu jest udostępnianie i upowszechnianie wiedzy o kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie Poznania poprzez poszerzanie, ulepszanie i uźródłowienie haseł w Wikipedii oraz ich tłumaczenie na języki obce (zwłaszcza angielski, ukraiński, rosyjski i hiszpański). Projekt skoncentrowany jest na zagadnieniach bliskich statutowej działalności Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, a zwłaszcza na zagadnieniach analizowanych i interpretowanych w ramach działalności Bramy Poznania, Traktu Królewsko-Cesarskiego, projektu Fest Fyrtel oraz przy okazji wystaw czasowych w Śluzie Katedralnej. Drugim obszarem tematycznym są hasła dotyczące teorii interpretacji dziedzictwa. Obok ulepszenia treści, celem projektu jest uzupełnienie haseł o nowy materiał zdjęciowy.

Zakładki | edytuj kod

W zakładce Artykuły znajduje się lista haseł, które zostały opracowane lub uzupełnione oraz takie, które uczestnicy projektu planują utworzyć. W zakładce Uczestnicy znajduje się lista osób biorących udział w projekcie. Zachęcamy do wzięcia udziału i zapisywania się na listę. W zakładce Kontakt znajduje się informacja o osobie, do której należy się zgłosić w razie chęci przyłączenia się do projektu.

Szablony | edytuj kod

Szablon do wstawienia na stronę dyskusji utworzonego lub poprawionego artykułu:

{{Wikiprojekt:GLAM/Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT/info}}

Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:GLAM/Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy