Wikiprojekt:Grafiki wektorowe


Skrót: WP:GW

Wikiprojekt:Grafiki wektorowe w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Część Wikipedystów utworzyła ten projekt, by skupić się na zadaniach związanych z grafikami wektorowymi. Obecnie na polskiej Wikipedii nie ma lokalnie (tj. załadowanych wyłącznie w tym projekcie) grafik wymagających wektoryzacji, stąd projekt dla grafik lokalnych przestał być potrzebny.

Wektoryzacji wymagają natomiast grafiki umieszczone w repozytorium Commons są zebrane w tej kategorii. Kilka słów o formacie i trochę stron pomocy znajduje się tutaj (ang.).

Oznaczanie plików wymagających wektoryzacji | edytuj kod

Pliki, które powinno się zwektoryzować należy oznaczyć na ich stronie opisu na Commons (czyli tam, gdzie znajduje się grafika) szablonem Convert to SVG ( {{Convert to SVG}} ). Można także bezpośrednio poprosić o wektoryzację innych Wikipedystów.

Pomocy w sprawie wektoryzacji grafik mogą udzielić użytkownicy Commons lub polscy wikipedyści deklarujący znajomość tworzenia grafik wektorowych.

Wektorowe wersje polskich herbów, flag itp. | edytuj kod

Tworząc wektorową wersję herbu lub flagi polskiej miejscowości lub innej jednostki administracyjnej opieraj się na oficjalnych źródłach/materiałach urzędowych: ustawach, statutach, rozporządzeniach. Nie zapomnij wskazać ich w źródłach (przykład). Wzór takich symboli urzędowych jest w domenie publicznej, stąd pliki takie można na Commons oznaczyć szablonem PD-Polishsymbol. Jednak twoja aranżacja (konkretna wersja wektorowa lub własna interpretacja słownego opisu herbu z dokumentu etc.) może być oznaczona dowolną wolną licencją.

Herby i flagi polskich jednostek administracyjnych mają zalecany standard nazewnictwa:

Rastrowe, wymagające wektoryzacji, jak i gotowe wersje takich plików znajdują się w kategoriach:

Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:Grafiki wektorowe" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy