Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie Polskich Skoków Narciarskich


Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie Polskich Skoków Narciarskich w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikiprojekt:Skoki narciarskie‎ | Tygodnie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dwa Tygodnie Polskich Skoków Narciarskich - trzecia akcja zorganizowana w ramach projektu: Poprawa jakości haseł o skokach narciarskich. Rozpoczęcie akcji nastąpi 13 stycznia 2012, a zakończenie - 26 stycznia, w rocznicę rozegrania pierwszych zawodów Pucharu Świata w Zakopanem.

Projekt jest wzorowany na akcjach podejmowanych w ramach Wikiprojektu: Tygodnie tematyczne, jednak w naszym przypadku nie chodzi o tworzenie nowych haseł, lecz o ulepszanie i weryfikowanie tych istniejących.

Spis treści

Termin akcji | edytuj kod

Akcja rozpoczyna się 13 stycznia 2012, a kończy - 26 stycznia.

Uczestnicy | edytuj kod

Jeśli zainteresowany jesteś uczestnictwem w akcji, dopisz się do poniższej listy. Aby to uczynić, wystarczy wpisać hash i cztery tyldy (# ~~~~), a Twój podpis wyświetli się automatycznie po zapisaniu strony. Wpisanie się na listę jest symboliczne i pozwala na późniejsze rozeznanie się w ilości osób chętnych do współpracy, nie oznacza natomiast żadnego zobowiązania ani nie nakłada dodatkowych obowiązków.
 1. Szoltys [DIGA] 21:37, 2 sty 2012 (CET)
 2. Jaroz86 (dyskusja) 14:42, 3 sty 2012 (CET)
 3. Mateuszek045 napisz 17:45, 3 sty 2012 (CET)
 4. Dominik Fiuk (dyskusja) 18:13, 3 sty 2012 (CET)
 5. Sks6 (dyskusja) 08:07 4 sty 2012 (CET)
 6. Teflon94 (dyskusja) 22:36, 4 sty 2012 (CET)
 7. 99kerob (dyskusja) 15:03, 17 sty 2012 (CET)
 8. Misiek2 PISZ 12:22, 23 sty 2012 (CET)

Loża ekspertów | edytuj kod

W razie problemów z transkrypcją nazwisk, z tłumaczeniem itp. można zwrócić się do kogoś z zaproszonych przez nas ekspertów. Lista ekspertów znajduje się pod tym linkiem.

Hasła wyróżnione | edytuj kod

W omawianej dziedzinie mamy dość dużo haseł wyróżnionych, na których warto się wzorować, choć nie zaszkodzi także ich przejrzeć i ewentualnie poprawić/uzupełnić o dodatkowe informacje.

Nigdy nie będzie takich haseł zbyt wiele. Oby akcja spowodowała, że liczba wyróżnionych artykułów się zwiększy! :-)

Co jest do zrobienia? | edytuj kod

W ramach akcji będziemy poprawiać wszystko, co bezpośrednio związane jest z polskimi skokami narciarskimi, to znaczy:

Hasła o polskich skoczkach narciarskich (sprawmy by ta lista zapełniła się {{tak}}ami) Hasła o polskich szkoleniowcach (i/lub szkoleniowcach polskiej reprezentacji) Hasła o polskich skoczniach narciarskich Hasła o mistrzostwach świata w Zakopanem: 1929, 1939 i 1962 Hasła o PŚ, LGP itp. na terenie Polski Hasła o polskiej reprezentacji na poszczególne sezony i w całości Hasła o mistrzostwach Polski Dokończenie listy polskich podiów w PŚ

Pamiętajmy o dodawaniu źródeł, najlepiej w postaci przypisów.

Źródła | edytuj kod

Poniżej znajduje się lista stron internetowych, które mogą posłużyć jako źródła przy opracowywaniu haseł. Oczywiście można dodawać własne linki. :-)

 • Zbiór wyników z dawnych konkursów w skokach. Uwaga! Lista jest bardzo długa, więc trzeba dość długo zaczekać aż się załaduje. Następnie należy wyszukać rok, którego szukamy i kliknąć w link. Wyświetli się strona z historią odwiedzin danego archiwum. W górnej części strony powinien być napis: has been crawled 9 times going all the way back to (data). Data będzie podlinkowana i po jej kliknięciu, można zajrzeć do pełnych (lub dość szczegółowych) wyników. W archiwum znajdują się także odnośniki do wyników serii kwalifikacyjnych.

Co zrobić po poprawieniu hasła? | edytuj kod

W przeciwieństwie do innych, podobnych inicjatyw, nie wypisujemy poprawionych haseł w trakcie trwania akcji. Jest to strata czasu - lepiej poświęcić go na poprawę kolejnego hasła. :-)

Do strony dyskusji wstawiamy natomiast szablon: {{Wikiprojekt:Skoki narciarskie/tydzień|Dwa Tygodnie Polskich Skoków Narciarskich|data|nick}}, co da efekt:

W miejscu słowa "data" należy wpisać datę po zakończeniu poprawy/weryfikacji artykułu, a zamiast słowa "nick" należy wpisać swoją nazwę użytkownika.

Po zakończeniu akcji nastąpi zliczenie poprawionych artykułów (poprzez sprawdzenie, gdzie szablon został użyty), a osoba, która przyczyni się do poprawienia największej ilości haseł, zostanie wyróżniona¹ specjalnym odznaczeniem (grafika obok) oraz zostanie wpisana na listę osób zasłużonych.

Klasyfikacja najbardziej aktywnych użytkowników zostanie sporządzona nie tylko na podstawie liczby poprawionych artykułów, ale także na podstawie liczby dopisanych bajtów. "Nabijanie" liczby bajtów (np. poprzez szereg niepotrzebnych spacji) powoduje dyskwalifikację i klasyfikację na ostatnim miejscu.

¹Nie dotyczy koordynatora projektu, który nie może zostać wyróżniony.

Podsumowanie akcji | edytuj kod

Poniżej znajduje się zestawienie wszystkich haseł, które zostały poprawione w ramach podjętej przez nas akcji oraz zmianę w bajtach.

Użytkownicy | edytuj kod

Problemy i propozycje | edytuj kod

W tej sekcji można zgłaszać wszelkiego rodzaju problemy i propozycje dotyczące haseł o Turnieju Czterech Skoczni. Być może inni użytkownicy będą w stanie pomóc w ich rozwiązaniu/realizacji. :-) Proszę pamiętać o podpisywaniu się pod swoimi wypowiedziami za pomocą czterech tyld (~~~~).

 • Zaklepuję sobie hasło Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1962, bo właśnie znalazłem pełne wyniki tych konkursów. :-) Szoltys [DIGA] 14:40, 3 sty 2012 (CET)
 • Ja zajmę się Mistrzostwami Polski:) Jaroz86 (dyskusja) 14:42, 3 sty 2012 (CET)
 • Ja nadal skupiam się na naszych skoczkach, niedługo napocznę Leopolda Tajnera. Dominik Fiuk (dyskusja) 18:13, 3 sty 2012 (CET)
 • Ja dokończę patrol listy o polskich skoczkach, a potem może poprawię trochę haseł z tej tematyki. Na pewno chrupnę to, może to albo to. Misiek2 PISZ 19:14, 10 sty 2012 (CET)
 • Ja napiszę to, a później tradycyjnie już egzotyka - hasło konkursie skoków narciarskich podczas EYOF'u w Zakopanem, jak znajdę czas to może też o konkursie skoków podczas uniwersjady w 2001, czy ostatnie MŚJ rozgrywane w Polsce. 99kerob (dyskusja) 15:03, 17 sty 2012 (CET)
 • Ja piszę artykuł o MŚJ w Zakopanem ale chyba się nie wyrobie, bo postanowilem dosyć szegółowo dopracować ten artykuł --Teflon94 (dyskusja) 19:01, 22 sty 2012 (CET)
Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie Polskich Skoków Narciarskich" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy