Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie Skoków Narciarskich na ZIO


Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie Skoków Narciarskich na ZIO w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikiprojekt:Skoki narciarskie‎ | Tygodnie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dwa Tygodnie Skoków Narciarskich na ZIO – czwarta akcja zorganizowana w ramach projektu: Poprawa jakości haseł o skokach narciarskich. Rozpoczęcie akcji nastąpi 11 lutego 2012, czyli w 40. rocznicę zdobycia przez Wojciecha Fortunę złotego medalu olimpijskiego na ZIO 1972.

Projekt jest wzorowany na akcjach podejmowanych w ramach Wikiprojektu: Tygodnie tematyczne, jednak w naszym przypadku nie chodzi o tworzenie nowych haseł, lecz o ulepszanie i weryfikowanie tych istniejących.

Spis treści

Termin akcji | edytuj kod

Akcja rozpoczyna się 11 lutego 2012, a kończy – 24 lutego.

Uczestnicy | edytuj kod

Jeśli zainteresowany jesteś uczestnictwem w akcji, dopisz się do poniższej listy. Aby to uczynić, wystarczy wpisać hash i cztery tyldy (# ~~~~), a Twój podpis wyświetli się automatycznie po zapisaniu strony. Wpisanie się na listę jest symboliczne i pozwala na późniejsze rozeznanie się w ilości osób chętnych do współpracy, nie oznacza natomiast żadnego zobowiązania ani nie nakłada dodatkowych obowiązków.
  1. Szoltys [DIGA] 23:12, 6 lut 2012 (CET)
  2. Jaroz86 (dyskusja) 22:52, 7 lut 2012 (CET)
  3. Dominik Fiuk (dyskusja) 13:55, 9 lut 2012 (CET)
  4. sks6 20:05, 10 lut 2012 (CET)
  5. Misiek2 PISZ 14:01, 11 lut 2012 (CET)
  6. Mateuszek045 napisz 11:01, 14 lut 2012 (CET)

Loża ekspertów | edytuj kod

W razie problemów z transkrypcją nazwisk, z tłumaczeniem itp. można zwrócić się do kogoś z zaproszonych przez nas ekspertów. Lista ekspertów znajduje się pod tym linkiem.

Hasła wyróżnione | edytuj kod

W omawianej dziedzinie mamy trzy wyróżnione hasła. Podczas poprawiania pozostałych haseł warto się na nich wzorować, ale oczywiście bez przesady. Oby dzięki tej akcji lista wyróżnionych haseł o skokach na igrzyskach olimpijskich się zwiększyła. ;-)

Co jest do zrobienia? | edytuj kod

Do poprawienia mamy większość haseł z tego szablonu:

A także hasło: Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1984, które związane jest także z konkursem skoków na ZIO 1984.

Pamiętajmy o dodawaniu źródeł, najlepiej w postaci przypisów.

Ważna jest też prawidłowa pisownia – zimowe igrzyska olimpijskie vs. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010.

Źródła | edytuj kod

Zbiór linków, które mogą być pomocne przy pisaniu haseł:

Co zrobić po poprawieniu hasła? | edytuj kod

W przeciwieństwie do innych, podobnych inicjatyw, nie wypisujemy poprawionych haseł w trakcie trwania akcji. Jest to strata czasu - lepiej poświęcić go na poprawę kolejnego hasła. :-)

Do strony dyskusji wstawiamy natomiast szablon: {{Wikiprojekt:Skoki narciarskie/tydzień|Dwa Tygodnie Skoków Narciarskich na ZIO|data|nick}}, co da efekt:

W miejscu słowa "data" należy wpisać datę po zakończeniu poprawy/weryfikacji artykułu, a zamiast słowa "nick" należy wpisać swoją nazwę użytkownika.

Po zakończeniu akcji nastąpi zliczenie poprawionych artykułów (poprzez sprawdzenie, gdzie szablon został użyty), a osoba, która przyczyni się do poprawienia największej ilości haseł, zostanie wyróżniona¹ specjalnym odznaczeniem (grafika obok) oraz zostanie wpisana na listę osób zasłużonych.

Klasyfikacja najbardziej aktywnych użytkowników zostanie sporządzona nie tylko na podstawie liczby poprawionych artykułów, ale także na podstawie liczby dopisanych bajtów. "Nabijanie" liczby bajtów (np. poprzez szereg niepotrzebnych spacji) powoduje dyskwalifikację i klasyfikację na ostatnim miejscu.

¹Nie dotyczy koordynatora projektu, który nie może zostać wyróżniony.

Podsumowanie akcji | edytuj kod

Poniżej znajduje się zestawienie wszystkich haseł, które mogły zostać poprawione w ramach podjętej przez nas akcji. Pogrubiono hasła, które w znaczący sposób zostały poprawione.

Użytkownicy | edytuj kod

Problemy i propozycje | edytuj kod

W tej sekcji można zgłaszać wszelkiego rodzaju problemy i propozycje dotyczące haseł o skokach na igrzyskach olimpijskich. Być może inni użytkownicy będą w stanie pomóc w ich rozwiązaniu/realizacji. :-) Proszę pamiętać o podpisywaniu się pod swoimi wypowiedziami za pomocą czterech tyld (~~~~).

Rezerwuję sobie Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984. :-) Szoltys [DIGA] 23:12, 6 lut 2012 (CET) A ja Calgary. Dominik Fiuk (dyskusja) 13:56, 9 lut 2012 (CET) Niestety, z przyczyn obiektywnych nie dokończyłem artykułu w terminie, a teraz wyjeżdżam w góry, ale kiedy wrócę postaram się go wykończyć. Dominik Fiuk (dyskusja) 19:31, 24 lut 2012 (CET) Olimpijczycy (skokowi rzecz jasna) też się pod ten tydzień łapią? ;) 99kerob (dyskusja) 09:22, 11 lut 2012 (CET) Olimpijczykom zrobimy osobną akcję. Skoro w akcji o mistrzostwach świata w lotach nie zajmowaliśmy się uczestnikami tamtych konkursów, to podobnie powinno być i tutaj. Skupmy się na zawodach, bo roboty w tym zakresie nie brakuje. Poprawa hasła o olimpijczyku niczemu nie zaszkodzi (a wręcz przeciwnie), ale IMHO nie będzie liczyła się do dokonań obecnej akcji. ;) Szoltys [DIGA] 19:39, 11 lut 2012 (CET) No, chyba że mówimy o tak znacznej rozbudowie. Wtedy chyba warto ją podciągnąć pod akcję i dalej tak pracować. ;) Szoltys [DIGA] 22:24, 13 lut 2012 (CET) Postaram się rozbudować Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998Jaroz86 (dyskusja) 00:11, 14 lut 2012 (CET)
Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Dwa Tygodnie Skoków Narciarskich na ZIO" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy