Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Tydzień Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich


Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Tydzień Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikiprojekt:Skoki narciarskie‎ | Tygodnie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tydzień Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich - pierwsza akcja zorganizowana w ramach projektu: Poprawa jakości haseł o skokach narciarskich. Rozpoczęcie akcji nastąpi 3 grudnia 2011, w dniu 34. urodzin Adama Małysza.

Projekt jest wzorowany na akcjach podejmowanych w ramach Wikiprojektu: Tygodnie tematyczne, jednak w naszym przypadku nie chodzi o tworzenie nowych haseł, lecz o ulepszanie i weryfikowanie tych istniejących.

Spis treści

Termin akcji | edytuj kod

Akcja rozpoczyna się 3 grudnia 2011, a kończy - 9 grudnia.

Uczestnicy | edytuj kod

Jeśli zainteresowany jesteś uczestnictwem w akcji, dopisz się do poniższej listy. Aby to uczynić, wystarczy wpisać hash i cztery tyldy (# ~~~~), a Twój podpis wyświetli się automatycznie po zapisaniu strony. Wpisanie się na listę jest symboliczne i pozwala na późniejsze rozeznanie się w ilości osób chętnych do współpracy, nie oznacza natomiast żadnego zobowiązania ani nie nakłada dodatkowych obowiązków.
 1. Szoltys [DIGA] 22:10, 1 gru 2011 (CET)
 2. Jaroz86 (dyskusja) 07:43, 2 gru 2011 (CET)
 3. Jeśli czas pozwoli Misiek2 PISZ 10:05, 2 gru 2011 (CET)
 4. 99kerob (dyskusja) 18:13, 2 gru 2011 (CET)
 5. Alfons6669 (dyskusja) 22:25, 3 gru 2011 (CET)
 6. Mateuszek045 napisz 18:55, 6 gru 2011 (CET)

Loża ekspertów | edytuj kod

W razie problemów z transkrypcją nazwisk, z tłumaczeniem itp. można zwrócić się do kogoś z zaproszonych przez nas ekspertów. Lista ekspertów znajduje się pod tym linkiem

Hasła wyróżnione | edytuj kod

Obecnie w omawianej dziedzinie mamy dwa artykuły wyróżnione medalem:

Wierzymy jednak, że dzięki ninejszej akcji, wyróżnionych haseł będzie więcej. :-)

Co jest do zrobienia? | edytuj kod

Tak naprawdę do poprawienia są niemal wszystkie hasła z poniższego szablonu:

Należy krótko opisać każde z mistrzostw, dodać brakujące wyniki i źródła.

Źródła | edytuj kod

Poniżej znajduje się lista stron internetowych, które mogą posłużyć jako źródła przy opracowywaniu haseł. Oczywiście można dodawać własne linki. :-)

Co zrobić po poprawieniu hasła? | edytuj kod

W przeciwieństwie do innych, podobnych inicjatyw, nie wypisujemy poprawionych haseł w trakcie trwania akcji. Jest to strata czasu - lepiej poświęcić go na poprawę kolejnego hasła. :-)

Do strony dyskusji wstawiamy natomiast szablon: {{Wikiprojekt:Skoki narciarskie/tydzień|Tydzień Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich|data|nick}}, co da efekt:

W miejscu słowa "data" należy wpisać datę po zakończeniu poprawy/weryfikacji artykułu, a zamiast słowa "nick" należy wpisać swoją nazwę użytkownika.

Po zakończeniu akcji nastąpi zliczenie poprawionych artykułów (poprzez sprawdzenie, gdzie szablon został użyty), a osoba, która przyczyni się do poprawienia największej ilości haseł, zostanie wyróżniona¹ specjalnym odznaczeniem (grafika obok) oraz zostanie wpisana na listę osób zasłużonych.

¹Nie dotyczy koordynatora projektu, który nie może zostać wyróżniony.

Podsumowanie akcji | edytuj kod

Poniżej znajduje się zestawienie wszystkich haseł, które mogły zostać poprawione w ramach podjętej przez nas akcji. Pogrubiono hasła, które w znaczący sposób zostały poprawione.

Użytkownicy | edytuj kod

Problemy | edytuj kod

W tej sekcji można zgłaszać wszelkiego rodzaju problemy dotyczące haseł o mistrzostwach świata w lotach narciarskich. Być może inni użytkownicy będą w stanie pomóc. :-) Proszę pamiętać o podpisywaniu się pod swoimi wypowiedziami za pomocą czterech tyld (~~~~).

 1. Może warto tutaj od razu pisać kto czym zamierza się zająć, żeby uniknąć ewentualnych konfliktów edycji i niepotrzebnego dublowania roboty? Ja na pewno zamierzam się wziąć za to hasełko (tzn. dodać tam coś o wyborze organizatora i przygotowaniach). 99kerob (dyskusja) 19:09, 2 gru 2011 (CET)
 2. Ja na pewno w pierwszej kolejności zabiorę się za wszystkie mistrzostwa w Planicy, tj. uzupełnienie i uźródłowienie + krótki opis każdego z konkursów. Przy okazji: w infoboxach większości haseł jest napisane "Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich". Jest to forma błędna pod względem ortograficznym - przy okazji innych edycji zmieniajcie na "świata" z małej litery. :)Szoltys [DIGA] 20:56, 2 gru 2011 (CET)
 3. Ja postaram się coś skrobnąć w Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2002 Misiek2 PISZ 21:40, 2 gru 2011 (CET)
 4. Ja na początek biorę Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2006 Jaroz86 (dyskusja) 21:45, 2 gru 2011 (CET)
 5. Zacząłem się brać za MŚ 2004, ale skoro kolega powyżej się deklaruje, to nie będę odbierał mu tej przyjemności, bo z pewnością zrobi to lepiej ;] W razie czego podsyłam kilka znalezionych linków, może się przydadzą [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]. Trzeba tam jeszcze poprawić interpunkcję w kolumnach z numerami miejsc. → Alfons6669 (dyskusja) 22:24, 3 gru 2011 (CET)
Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:Skoki narciarskie/Tygodnie/Tydzień Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy