Wikiprojekt:Województwo warmińsko-mazurskie


Wikiprojekt:Województwo warmińsko-mazurskie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Ten projekt, został stworzony by skupić się na zadaniach związanych z woj. warmińsko-mazurskim. Ta strona i jej podstrony zawierają sugestie, zalecenia dotyczące tego tematu, a jej twórcy mają nadzieję, że pomoże ona w pracy innym wikipedystom zajmującym się zagadnieniami.

Jeśli chciałbyś pomóc, dopisz się do tabeli z uczestnikami tego projektu i zobacz jakie zadania zostały przedstawione do zrealizowania.

Cele Projektu | edytuj kod

Głównym celem tego projektu jest uzupełnienie i uporządkowanie informacji o miejscowościach, zabytkach, historii i osobach związanych z województwem warmińsko-mazurskim, obiektach geograficznych takich jak jeziora (wszak to kraina tysiaca jezior), rzeki, pagórki, obszary chronione oraz hasła związane z szeroko rozumianym regionem Warmii i Mazur (dokładniej województwa warmińsko-mazurskiego). Elementem dodatkowym będzie przygotowanie Encyklopedii Warmii i Mazur na CD (ukazała się we wrześniu 2008 w nakładzie 1000 egz.) - ponad 6000 haseł, ponad 1000 zdjęć i ilustracji. Teraz pora na coś więcej. Była letnia wikiekspedycja, przybyło ilustrtacji w hasłach. Ale ciągle są duże luki w wielu miejscach.

Ogłoszenia (2012) | edytuj kod

  • W tym roku w ramach Wikiekspedycji 2012 fotografowaliśmy zabytki i inne encyklopedyczne obiekty w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie trwa ładowanie zdjęć na Commons i ilustrowanie nimi haseł w Wikipedii. Wiele artykułów opisujących małe miejscowości na Warmii i Mazurach wymaga rozbudowy. Może jest to dobra okazja, by ponownie "rozruszać" ten Wikiprojekt? :) Tutaj można znaleźć listę haseł czekających na poszerzenie. W najbliższych planach jest też wernisaż fotografii z Wikiekspedycji. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy. :) -- CLI (dyskusja) 19:32, 25 sie 2012 (CEST)

Pomysł się rozwija w kierunku (wiki) Encyklopedii Warmii i Mazur, w nowej i poszerzonej edycji, w porównaniu do tej z 2008 roku. --czachorek (dyskusja) 16:50, 4 wrz 2012 (CEST)

Ogłoszenia (2009) | edytuj kod

  • 19 marca 2009 r. (czwartek), w kamienicy Naujacka (MOK) o 17.00 odbędzie się dyskusja o Wikipedii i planowanej Wielkiej ( :) ) Encyklopedii Warmii i Mazur. Gośćmi będą olsztyńscy wikipedyści. Mile widziana obecność wikipedystów i włączenie się do dyskusji. Wsparcie naszego pomysłu obiecała jedna z regionalnych gazet.
  • Dzień Wikipedii w Olsztynie

Biblioteka Planeta 11 zaprasza na Dzień Wikipedii 14 stycznia 2009 r. Więcej [1]. W planach jest, aby raz w miesiącu był w bibliotece dzień wiki-warsztatów i uzupełnianie haseł, dotyczących woj. warmińsko-mazurskiego, korzystając z zasobów biblioteki. Mile widziane podobne inicjatywy w całym regionie.

Ogłoszenie (2008) | edytuj kod

Szanowni uczestnicy projektu! Powyżej określone zostało zadanie, jakim jest przygotowanie materiałów do wydania płyty z Encyklopedią Warmii i Mazur. Część z Was zna już zapewne tę inicjatywę ze spotkania lokalnego wikipedystów we wrześniu 2007. Do jej realizacji niezbędne będą, poza stroną czysto techniczną, co najmniej dwa ważne etapy prac - jak najszersze uzupełnienia merytoryczne i korekta tekstów (formatowania, literówek, błędów ortograficznych itp.) Jak widać, terminem docelowym ma być wrzesień 2008. W związku z tym proponuję zorientowanie się w perspektywach naszego projektu i proszę wszystkich zainteresowanych o kontakt ze mną lub wikipedystą "S.Czachorowski", czy to za pośrednictwem poczty elektronicznej (można skorzystać z opcji "wyślij mail do użytkownika"), czy przez dyskusję wikipedysty. Im więcej osób zbierzemy i szybko podejmiemy prace, tym szanse na wydanie Encyklopedii Warmii i Mazur będą większe. Pozdrawiam wszystkich Berasategui (dyskusja) 21:44, 13 gru 2007 (CET)

Patronat medialny objęło Radio UWM FM, studentów-wikipedystów prosimy o kontakt z radiem, celem "dania głosu" (udzielenia informacji o Wikipedii i porad technicznych na antenie radia). --czachorek (dyskusja) 11:38, 12 sty 2008 (CET)

W dniu 26 września (urodziny Wikipedii) odbędzie się promocja Wikiencyklopedii Warmii i Mazur (nakład 1 000 egz na CD). Znajdzie się tam pond 5 000 haseł związanych z naszym regionem: opisy wsi i miast, jezior, rzek, bagien, zabytków, biografie osób. Jednocześnie tego dnia odbędzie się happening "wikipediowanie" w bibliotece głównej UWM (oraz dowolnych innych miejscach) w czasie którego uzupełniane będą hasła o Warmii i Mazurach oraz nauce jako takiej. Będą oczywiście pamiątkowe gadżety. Patronat nad przedsięwzięciem podjęła także Gazeta Olsztyńska. Co najmniej przez kilka miesięcy będą na jej łamach pojawiały się porady jak edytować w Wikipedii, jak poprawnie pisać i redagować hasła, jak i gdzie zamieszczać własne zdjęcia, jak poprawie korzystać ze źródłem. A za kilka miesięcy, może za rok wydana zostanie kolejna, uzupełniona i rozszerzona edycja Wikiencyklopedii Warmii i Mazur (pewnie już na DVD), dołączona jako bezpłatny dodatek do Gazety Olsztyńskiej. Do całego przedsięwzięcia potrzebna będzie pomoc doświadczonych Wikipedystów. Proszę kontaktować się z: Wikipedysta:Serdelll

Uczestnicy | edytuj kod

(kolejność alfabetyczna)

Identyfikacja | edytuj kodZaproszenie | edytuj kod

Zaproszenia do Wikiprojektu Województwo warmińsko-mazurskiemożemy wysyłać poprzez wpisanie na stronach dyskusji użytkownika następującego kodu: {{subst:Wikiprojekt:Województwo warmińsko-mazurskie/Zaproszenie|Twój login}}

Zadania Projektu | edytuj kod

Poszerzanie bazy artykułów z zakresu woj. warmińsko-mazurskiego | edytuj kod

Zadania specjalne | edytuj kod

Przed szerszą rozbudową haseł dot. miejscowości leżących w województwie, zasadnym jest ich inwentaryzacja pod względem zawartości podstawowej treci.

 Osobna strona: Wikiprojekt:Województwo warmińsko-mazurskie/Opis miejscowości.

Propozycje tematów | edytuj kod

Na poniższej stronie rozbudowujemy bazę czerwonych linków, czyli artykułów z zakresu... które należy utworzyć. Ważniejsze pojęcia można pogrubić.

Dodaj tę podstronę na stronie Wikipedia:Propozycje tematów, jeżeli tam jeszcze nie została dodana.

Warmińskie kapliczki - kapliczki są elementem charakterystycznym Warmii, wiele z nich to zabytki. Warto byłoby zrobić fotografie i umieścić w opisach poszczególnych miejscowości, w miarę możliwości z historią tych obiektów. Być może przydałyby się jakieś artykuły syntetyczne i przeglądowe na ten temat.

Materiały:

Poszerzanie artykułów | edytuj kod

Na poniższej podstronie przedstawiamy propozycje zalążkowych artykułów z dziedziny woj. warmińsko-mazurskiego, które należałoby rozszerzyć.

Miejscowości:

  • Rozpoczęliśmy ładowanie plików z Wikiekspedycji 2012 i ilustrowanie nimi haseł w Wikipedii. Wiele artykułów opisujących małe miejscowości na Warmii i Mazurach wymaga rozbudowy. Tutaj można znaleźć listę haseł czekających na poszerzenie. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy. :) -- CLI (dyskusja) 10:39, 25 sie 2012 (CEST)

Jeziora:

Krainy geograficzne i inne obiekty geograficzne:

Biografie:

Zalążki artykułów

Zobacz też: Wikipedia:Zalążek artykułu

Dopracowywanie artykułów | edytuj kod

Na poniższej podstronie przedstawiamy propozycje artykułów z dziedziny XXX, które należałoby dopracować. Jeżeli chcesz dodać artykuły do dopracowania, możesz przejrzeć kategorię: Artykuły wymagające dopracowania i jej podkategorie.

Do dopracowania

Lepsze artykuły | edytuj kod

Na poniższej podstronie przedstawiamy propozycje artykułów dotyczących województwa warmińsko-mazurskiego (w węższym rozumieniu: Warmii i Mazur), które poprawiamy i recenzujemy, czego celem ma być zgłoszenie artykułów do medalu.

Ruś (powiat olsztyński) - jest sporo ciekawego tekstu i pojawiają się ilustracje. Może warto dopracować.

Mazury - sporo już napisałem ale za parę dni będę miał ograniczony dostęp do netu przez 2 miesiące i już niewiele poprawię

Lepsze artykuły

Dodaj tę podstronę także na stronie Wikiprojekt:Lepsze artykuły

Kategoryzacja artykułów | edytuj kod

Na poniższej podstronie przedstawiamy propozycje kategoryzowania artykułów z zakresu XYZ

Kategoryzacja

 Osobna strona: Wikipedia:Kategoryzacja.

Zobacz też Portal:Kategorie Główne

Zalecenia i propozycje zaleceń edycyjnych | edytuj kod

W tym miejscu przedstawiamy propozycje zaleceń edycyjnych związanych z ...

 Osobna strona: Wikipedia:Zalecenia edycyjne.

Martwe linki zewnętrzne | edytuj kod

Na Wikipedii jest mnóstwo artykułów zawierających przestarzałe, nie działające odnośniki zewnętrzne. Bardzo często stanowią one źródła dla artykułów i wymagają pilnej naprawy! Pod poniższym linkiem znajduje się lista haseł zawierających martwe linki, z kategorii Województwo warmińsko-mazurskie oraz jej podkategorii:

Ważne! Przed rozpoczęciem weryfikacji martwych linków, uważnie przeczytaj instrukcje, jak to robić!

Portal | edytuj kod

Jednym z zadań projektu jest też opieka nad portalem woj. warmińsko-mazurskie, który ma prezentować dotychczasowy dorobek wikipedystów, zajmujących się dziedziną ... Ze względu na to, że artykułów z zakresu... ciągle przybywa, powinien być on co jakiś czas aktualizowany.

Zobacz też | edytuj kod

Co dodać? | edytuj kod

W tym miejscu możemy proponować zmiany w strukturze obecnego portalu Województwo warmińsko-mazurskie

  • proponuję, aby w portalu pojawiły się nazwy wsi, wymagające napisania i uzupełnienia. To samo z nazwami geograficznymi, głównie jeziorami i rzekami.

Artykuł miesiąca | edytuj kod

Na stronie Portal:Województwo warmińsko-mazurskie/Artykuł miesiąca Znajduje się aktualny artykuł miesiąca.

Jeżeli chcesz zaproponować artykuł na następny miesiąc, zrób to na stronie dyskusji. Najpierw jednak zajrzyj do archiwum, aby sprawdzić czy artykuł ten nie był już wybrany wcześniej.

Miasto | edytuj kod

Na stronie Portal:Województwo warmińsko-mazurskie/Miasta Znajduje się aktualne miasto.

Jeżeli chcesz zaproponować miasto na następny miesiąc, zrób to na stronie dyskusji. Najpierw jednak zajrzyj do archiwum, aby sprawdzić czy to miasto nie było już wybrane wcześniej.

Zasoby | edytuj kod

Szablony | edytuj kod

Szablony nawigacyjne | edytuj kod

Infoboksy | edytuj kod

 Osobna strona: Kategoria:Infoboksy.

Inne szablony | edytuj kod

Biblioteka | edytuj kod

Na poniższej stronie dodajemy listę pozycji z dziedziny XYZ, które można wykorzystać w projekcie

Dziedzina wiedzy

Tę podstronę należy też dodać na stronie Wikipedia:Biblioteka

Przydatne linki | edytuj kod

Linki do innych Wikipedii | edytuj kod

Przydatne linki zewnętrzne | edytuj kod

Dyskusja | edytuj kod

Ogólna dyskusja dotycząca tego projektu prowadzona jest na stronie Dyskusja wikiprojektu:Województwo warmińsko-mazurskie


Czy wiesz | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:Województwo warmińsko-mazurskie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy