Wiktorija Jermoljewa


Wiktorija Jermoljewa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wiktorija (Wika) Jermoljewa (ukr. Вікторія Єрмольєва, ros. Виктория Ермольева, ur. 2 listopada 1978 w Kijowie) – ukraińska pianistka. Karierę rozpoczęła jako klasyczna pianistka wygrywając kilka międzynarodowych konkursów pianistycznych, później zyskała większą popularność na serwisie YouTube jako vkgoeswild, gdzie regularnie zamieszczała wiele utworów głównie rockowych, zaaranżowanych na fortepian. Po sukcesie odniesionym na serwisie YouTube, zaniechała całkowicie kariery klasycznej pianistki.

Spis treści

Studia | edytuj kod

Po ukończeniu studiów na Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie w 2000 roku, podjęła naukę na studiach podyplomowych w Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta w Budapeszcie (ukończone) oraz na Międzynarodowej Akademii Fortepianu w mieście Imola we Włoszech. Dalsze naukę kontynuowała na Codarts Academy of Music and Modern Dance w Rotterdamie.

Kariera | edytuj kod

Od 2006 roku skoncentrowała się na graniu muzyki rockowej, w dużej mierze wykonując ciężkie utwory z gatunku muzyki metalowej. Jej opracowania mają miliony odsłon na serwisie YouTube, a liczba subskrybentów kanału przekroczyła 500 tys. Wśród opracowanych utworów znajdują się również ścieżki filmowe, których zapisy nutowe nie są powszechnie dostępne. 29 stycznia 2011 roku zagrała swój pierwszy koncert rockowy w Reykjaviku wraz z perkusistą Brianem Viglione'em. W październiku 2010 zagrała na koncercie w ramach Targów Democamp na MTP w Poznaniu[1][2][3][4].

Przypisy | edytuj kod

  1. http://www.netcamp.pl/2010/10/democamp-2010-w-poznaniu/
  2. A girl with magical fingers.
  3. Интервью с Викторией Ермольевой.
  4. «Кавер-версии тяжелой музыки от классической пианистки» – интервью с Викой Ермольевой.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Wiktorija Jermoljewa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy