Willingen Six


Willingen Six w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Willingen Six (w latach 2018–2020 jako Willingen Five) – turniej w skokach narciarskich organizowany w ramach Pucharu Świata od sezonu 2017/2018.

Zawody odbywają się na skoczni Mühlenkopfschanze w Willingen. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej zostaje zawodnik, który uzbiera największą liczbę punktów we wszystkich sześciu (do 2021 pięciu) punktowanych seriach, na które składają się sumy wyników uzyskane z dwóch kwalifikacji (w pierwszych trzech edycjach przeprowadzano tylko jedne kwalifikacje), oraz rezultaty z dwóch konkursów indywidualnych.

Za zwycięstwo w Willingen Six zawodnicy, poza nagrodami przyznawanymi regulaminowo przez Międzynarodową Federację Narciarską, otrzymują dodatkowe premie pieniężne i nagrody rzeczowe. Od 2021 pula nagród wynosi 30 tys. euro do podziału (15 tys. euro za 1. miejsce, 10 tys. euro za 2. miejsce, 5 tys. euro za 3. miejsce) W latach 2018–2020 honorowany był jedynie zwycięzca, który otrzymywał premię finansową w wysokości 25 tys. euro.

Tylko w latach 2018 i 2019 udało się rozegrać wszystkie planowane serie. W 2020 odwołany został drugi konkurs indywidualny (odbyły się trzy z pięciu serii), zaś w 2021 odwołano kwalifikacje do drugiego konkursu, jak i jego drugą serię (odbyły się cztery z sześciu serii).

Skocznia | edytuj kod

Willingen Miejsce zawodów

Podium klasyfikacji generalnej Willingen Six | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Willingen Six" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy