Witold Wojdyło


Witold Wojdyło w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witold Wojdyło (ur. 1 kwietnia 1947 w Brzoziu Lubawskim) – polski profesor historii.

Życiorys | edytuj kod

Ukończył Technikum Budowlane w Toruniu w 1967 roku. Następnie podjął studia z zakresu historii wojskowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, które ukończył w roku 1973. Osiem lat później uzyskał stopień doktora za pracę pt. Bataliony Chłopskie. Oddziały specjalne i partyzanckie. Habilitację uzyskał za rozprawę zatytułowaną Koncepcje społeczno-polityczne Stanisława Grabskiego. W 2004 roku uzyskał tytuł profesora.

Specjalizuje się w historii najnowszej, historii wychowania oraz myśli politycznej XIX i XX wieku. Jest członkiem PTH. Pełnił funkcje dziekana i prodziekana Wydziału Humanistycznego UMK. Obecnie jest kierownikiem Katedry Myśli Politycznej Wydziału Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych. W latach 2008-2012 piastował również funkcję prorektora ds. studenckich.

Odznaczenia | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

  • Sławomir Kalembka (red.): Pracownicy nauki i dydaktyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 1945-2004. Materiały do biografii. Toruń: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2006, s. 750. ISBN 83-231-1988-0.
  • Witold Wojdyło w bazie „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI).
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Witold Wojdyło" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy