Wszystko Co Najważniejsze


Wszystko Co Najważniejsze w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wszystko Co Najważniejsze – polski magazyn opinii wydawany od 2014 roku. Pierwszym redaktorem naczelnym była Anna Białoszewska Styk. Od czerwca 2017 r. redakcją Wszystko Co Najważniejsze kieruje prof. Michał Kleiber[1]. Magazyn wydawany jest przez Fundację Instytut Nowych Mediów, której prezesem jest Eryk Mistewicz.

Spis treści

Historia | edytuj kod

„Wszystko Co Najważniejsze” jest zarejestrowanym tytułem prasowym. Magazyn został zarejestrowany w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych (ISSN 2449-7991)[2]. Od 2017 roku wydawany jest także miesięcznik „Wszystko Co Najważniejsze” w papierze, dostępny do kupienia w sieci salonów EMPIK i wysyłkowo: https://www.sklepidei.pl/

Autorzy | edytuj kod

Na łamach „Wszystko Co Najważniejsze” pojawiło się ponad 3400 tekstów, blisko 1200 autorów[3]. Teksty tłumaczone są także na języki obce: francuski, angielski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, hebrajski i chiński. Wśród Autorów „Wszystko Co Najważniejsze” znajdują się liderzy opinii, intelektualiści i dyplomaci, tacy jak m.in.:

Misja | edytuj kod

Celem magazynu jest dostarczanie ekskluzywnej i wartościowej wiedzy swoim czytelnikom[4].

Projekty | edytuj kod

Wydarzenie „Wszystko Co Najważniejsze” jest partnerem innych wydarzeń intelektualnych w Polsce i za granicą takich jak Kongresu Polska Wielki Projekt, Forum Ekonomicznego w Krynicy, Konferencji Science: Polish Perspectives czy Kongresu 590. Magazyn organizuje spotkania, debaty, konferencje. Od stycznia 2020 r. w sobotnie wieczory ukazuje się także program telewizyjny „Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze” w Polsat NEWS[5].

Instytut Nowych Mediów, wydawca „Wszystko Co Najważniejsze” jest również organizatorem międzynarodowych projektów promujących Polskę za granicą, jak „Opowiadamy Polskę Światu” – akcja promocji polskiej historii w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej[6]. Przy współpracy z „Wszystko Co Najważniejsze”, opiniotwórcze gazety z całego świata: „Le Figaro”, „Washington Post”, „Die Welt”, „L’Opinion”, „El Mundo”, „Le Soir”, „Chicago Tribune”, „Sunday Express” zamieściły od 31 sierpnia do 1 września 2019 teksty o historii Polski w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Zasięg akcji wyniósł 453 miliony odbiorców.

Siedziba | edytuj kod

Redakcja znajduje się w dawnej sali konferencyjnej tygodnika „Na Przełaj”. To tu mieszkał i pracował Leopold Tyrmand. W pracach redakcyjnych magazyn korzysta również z oddziału Instytutu Nowych Mediów w Paryżu[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. Instytut Nowych Mediów wprowadza magazyn „Wszystko co najważniejsze”. Prof. Michał Kleiber redaktorem naczelnym, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-02-18]  (pol.).
  2. a b Jak powstaje Wszystko co Najważniejsze?, Wszystko co Najważniejsze, 25 stycznia 2020 [dostęp 2020-02-18]  (pol.).
  3. Autorzy | Wszystko co najważniejsze [dostęp 2020-02-18]  (pol.).
  4. O Projekcie | Wszystko co najważniejsze [dostęp 2020-02-18]  (pol.).
  5. "Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze" – Wszystkie – Wyszukiwarka – Polsat News, polsatnews.pl [dostęp 2020-02-18]  (pol.).
  6. Premier: Europa Zach. zauważyła akcję "Opowiadamy Polskę światu", PolskieRadio24.pl [dostęp 2020-02-18] .
Na podstawie artykułu: "Wszystko Co Najważniejsze" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy