Wszystko o Miriam


Wszystko o Miriam w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wszystko o Miriam (ang. There’s Something About Miriam) – brytyjski program reality show, zrealizowany w Hiszpanii. Głównym założeniem twórców programu było pokazanie widzom czegoś nowego, kontrowersyjnego.

W hiszpańskiej willi na dwa tygodnie zamkniętych zostało sześciu mężczyzn i jedna kobieta, meksykańska modelka o imieniu Miriam, o której względy rywalizowali panowie. W ciągu dwóch tygodni musieli zdobyć jej zaufanie i przypodobać się. Przed uczestnikami postawionych zostało kilka niezbyt wymagających zadań, jak np. kurs masażu, salsy, przygotowanie potrawy czy zrobienie striptizu, nie zabrakło także konkurencji sportowych. Zadania te miały pomóc Miriam w wyborze zwycięzcy. W wyborach pomagali jej doradcy: dwie przyjaciółki oraz były wojskowy, wymyślający zadania zręcznościowe.

Reakcje panów były pozytywne, zacięcie zabiegali o względy Miriam, uciekali się nawet do podstępów. Uczestnikom programu nie powiedziano jednak, iż modelka urodziła się jako mężczyzna i nie poddała się operacji usunięcia męskich genitaliów, a jedynie powiększyła sobie piersi i przyjmowała żeńskie hormony[2]. Wiedzieli o tym natomiast widzowie, którzy często mieli znakomitą zabawę, obserwując intymne kontakty zawodników z Miriam. Główną nagrodą w programie był tygodniowy rejs z Miriam oraz dziesięć tysięcy funtów. Zwycięzca, Tom, początkowo zgodził się przyjąć nagrodę, jednak po namyśle zrezygnował. Uczestnicy programu podali producentów do sądu, zarzucając im szkody moralne, jednakże obie strony zawarły porozumienie[2].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Miriam Rivera, czyli transseksualna gwiazda reality show. Jak dziś wygląda życie bohaterki programu "Wszystko o Miriam"? (pol.). W: Wirtualna Polska [on-line]. [dostęp 2016-04-26].
  2. a b Wszystko o Miriam (pol.). W: Wirtualna Polska [on-line]. [dostęp 2016-04-26].
Na podstawie artykułu: "Wszystko o Miriam" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy