Wydział Fizjoterapii Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego


Wydział Fizjoterapii Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wydział Fizjoterapii Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego – najmłodszy wydział Olsztyńskiej Szkoły Wyższej powstały w 2005 roku. Na chwilę obecną kształcący na kierunku fizjoterapia zarówno na studiach pierwszego, jaki i drugiego stopnia.

Historia wydziału | edytuj kod

Wydział Fizjoterapii powstał w 2005 roku po utworzeniu osobnego Wydziału Wychowania Fizycznego. Do owego momentu kierunek fizjoterapia realizowany był od 1999 roku na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Równocześnie z usamodzielnieniem się wydziału uruchomiono na nim studia II stopnia.

Władze wydziału | edytuj kod

Dziekanem Wydziału Fizjoterapii jest Leonard Januszko, który funkcję tę objął z dniem powstania jednostki.

Charakterystyka kierunków kształcenia | edytuj kod

Obecnie na Wydziale Wychowania Fizycznego studenci kształcą się na kierunku fizjoterapia zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Wynikiem ukończenia tego typu studiów jest uzyskanie umiejętności do pracy z pacjentami posiadającymi schorzenia narządów ruchu, choroby układu nerwowego, układu krążenia i układu oddechowego. Absolwenci kierunku fizjoterapia mają możliwość pracy na oddziałach szpitalnych, w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, domach opieki społecznej itp.

Na podstawie artykułu: "Wydział Fizjoterapii Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy