Wynne Prakusya


Wynne Prakusya w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wynne Prakusya (ur. 26 kwietnia 1981 w Surakarcie) – indonezyjska tenisistka.

Karierę sportową na kortach rozpoczęła w wieku trzynastu lat, biorąc udział w kwalifikacjach do niewielkiego turnieju cyklu ITF w Dżakarcie w 1994 roku. W następnym roku udanie zadebiutowała już w turnieju głównym, dochodząc do półfinału w grze singlowej. W 1997 roku wygrała swój pierwszy turniej w indonezyjskim mieście Bandung. W sumie wygrała dziewięć turniejów w grze singlowej i siedemnaście w deblowej w turniejach rangi ITF.

W rozgrywkach WTA zadebiutowała w 1996 roku w turnieju kwalifikacyjnym w Dżakarcie, a następnie z dziką kartą wystąpiła w turnieju głównym Surabai ale odpadła w pierwszej rundzie. W następnych latach wielokrotnie brała udział w turniejach WTA, dochodząc nawet do półfinałów ale nigdy nie udało jej się wygrać żadnego turnieju w grze singlowej, wygrała natomiast dwa razy w grze deblowej.

Spore sukcesy jako juniorka odniosła w rozgrywkach wielkoszlemowych. W 1998 roku osiągnęła finał juniorskiego Australian Open a w Wimbledonie i US Open dotarła do ćwierćfinałów. W rozgrywkach seniorskich kilkakrotnie dochodziła do drugiej rundy.

W 2002 roku reprezentowała swój kraj na Igrzyskach azjatyckich, na których zdobyła złoty medal w grze singlowej i srebrny w grze deblowej (wspólnie z Angelique Widjaja).

Spis treści

Wygrane turnieje | edytuj kod

Gra pojedyncza (ITF) | edytuj kod

Gra podwójna (WTA) | edytuj kod

Finały juniorskich turniejów wielkoszlemowych | edytuj kod

Gra pojedyncza | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wynne Prakusya" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy