X-Wing Alliance


X-Wing Alliance w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Star Wars: X-Wing Alliance (nazywana również w skrócie XWA) to gra komputerowa osadzona w świecie Gwiezdnych wojen. Jest następcą gier z serii X-Wing, wiele elementów czerpiąc z poprzednich części serii, Star Wars: Tie Fighter i gry wieloosobowej X-Wing vs. TIE Fighter.

X-Wing Alliance należy do gatunku kosmicznych symulatorów, w których gracz steruje określonym pojazdem w otwartej przestrzeni kosmicznej.

W grze występuje większość pojazdów znanych z filmowych Gwiezdnych wojen, m.in. myśliwce X-wing, A-wing, Y-wing, TIE Fighter, Z-95, ciężkie okręty typu Gwiezdnego Niszczyciela czy Krążownika Calamari. W grze pojawia się również Sokół Millennium, transportowiec Hana Solo, którym gracz może sterować w trakcie trwania Bitwy o Endor, finalnej misji gry.

Gracz wciela się tu w postać Ace'a Azzameena, członka Rodziny Azzameen, zajmującej się międzygwiezdnym handlem. W obliczu narastającego konfliktu pomiędzy Imperium Galaktycznym i Rebelią, rodzina Azzameen wplątana zostaje w konflikt z rodziną Viraxo, przez który zmuszona jest uciekać ze swego domu i przyłączyć się do Rebelii.

Gra wydana została w 1999 roku, była wysoko oceniana zarówno pod względem oprawy audiowizualnej, jak i mechaniki rozgrywki. Przez wielu uznawana za jedną z najlepszych gier firmy LucasArts.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "X-Wing Alliance" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy