Zbigniew Kurcz


Zbigniew Kurcz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zbigniew Kurcz (ur. 1951[2]) – polski socjolog, dr hab. nauk humanistycznych, profesor zwyczajny i dyrektor Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego[1].

Życiorys | edytuj kod

W 1979 ukończył studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim[1], 14 lipca 1986 obronił pracę doktorską, 30 września 1996 habilitował się na podstawie dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Mniejszość niemiecka w Polsce[1]. 12 października 2006 nadano mu tytuł profesora w zakresie nauk humanistycznych[1]. Objął funkcję profesora zwyczajnego oraz dyrektora w Instytucie Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego[1].

Jest członkiem Komitetu Socjologii na I Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk, a także był kierownikiem w Katedrze Socjologii Ogólnej na Wydziale Nauk Społecznych i Zdrowia w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu[1].

Publikacje | edytuj kod

  • 2006: Pogranicze polsko-niemieckie jako pogranicze społeczne[1]
  • 2015: Transgraniczne uczelnie na polskich pograniczach[1]
  • 2017: Borderlands Studies at the Turn of the Tide. An Introduction[1]

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d e f g h i j k l m Prof. Zbigniew Kurcz, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-01-04] .
  2. Pogranicze z Niemcami a inne pogranicza Polski - Katalog Bibliotek Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - Prolib Integro, integro.ciniba.edu.pl [dostęp 2020-01-04] .
Kontrola autorytatywna (osoba):Identyfikatory zewnętrzne:
Na podstawie artykułu: "Zbigniew Kurcz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy