Ziarno (program telewizyjny)


Ziarno (program telewizyjny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ziarnokatolicki program dla dzieci i ich rodziców, produkowany przez TVP Katowice, emitowany od 17 lutego 1990[potrzebny przypis] roku w niedzielne poranki w TVP1 i powtarzany tego samego dnia w TVP ABC.

Charakterystyka | edytuj kod

Program Ziarno powstał 17 lutego 1990 roku. Jego pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym był ksiądz Wojciech Drozdowicz, animator kultury z archidiecezji warszawskiej. Po odejściu z Telewizji Polskiej księdza Drozdowicza program kilkakrotnie zmieniał formułę. Aktualnie autorami scenariuszy odpowiedzialnymi za program są Ewelina Grzebinoga oraz ksiądz Adam Węgrzyn SDB, którzy również prowadzą program.

Program jest tworzony przez Redakcję Programów Katolickich Telewizji Polskiej. Jego celem jest ewangelizacja dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Autorzy Ziarna znani byli z kilku ogólnopolskich przedsięwzięć takich jak na przykład drukowanie na początku lat 90. XX wieku co tydzień na potrzeby kilku tysięcy parafii broszurki z ewangelią o nazwie Ziarno czy promocja zespołów muzyki religijnej: Arka Noego, Dzieci z Brodą, Promyczki i Mały Chór Wielkich Serc.

Z programem jest i było związanych przez laty wiele osób, m.in. ks. Wojciech Drozdowicz, Robert Sowa, Katarzyna Łaniewska, Józef Mika, bp Antoni Długosz, ks. Mariusz Karbowski, Zofia Merle, Piotr Szwedes, ks. Łukasz Piórkowski, Kevin Aiston czy Magdalena Korzekwa.

Program emitowany jest w niedzielę o godz. 8.55 na antenie TVP1 i powtarzany tego samego dnia przez TVP ABC. Do marca 2014 roku powtórki audycji można było oglądać za pośrednictwem TVP Polonia.

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ziarno (program telewizyjny)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy