Zombie-Loan


Zombie Loan w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Zombie-Loan) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zombie Loan (jap. ゾンビローン Zonbi rōn) – shōnen manga stworzona przez duet autorek Peach-Pit: Banri Sendo i Shibuko Ebarę. Seria ta była publikowana na łamach magazynu Gekkan GFantasy wydawnictwa Square Enix[1].

Na podstawie mangi powstał serial anime, wyprodukowany przez studio Xebec M2. Jego emisja na japońskim kanale TV Asahi rozpoczęła się 3 lipca 2007 roku. Jedenasty odcinek został wyemitowany 11 września 2007 roku. Odcinki 12 i 13 były wydawane tylko na DVD w kwietniu 2008[2].

W Polsce anime zostało wydane na DVD przez Anime Virtual.

Opis fabuły | edytuj kod

Michiru Kita to zwykła uczennica, lecz z niezwykłą zdolnością widzenia szarych „obręczy” na szyjach ludzi, którzy mają wkrótce umrzeć (jest to tzw. wzrok Shinigami). Znak z czasem staje się ciemniejszy, aż w końcu robi się kompletnie czarny (osoba wtedy umiera). Chika Akatsuki i Shito Tachibana to chłopcy z klasy Michiru, oboje mają czarne „obręcze” na szyjach, ale nie są jeszcze martwi. Byli jedynymi osobami, które „przeżyły” wypadek (tak naprawdę zawarli kontrakt-pożyczkę z biurem o nazwie Zombie-Loan). W zamian za możliwość życia, muszą polować na zombie.

Przypisy | edytuj kod

  1. G Fantasy (ang.). Anime News Network. [dostęp 2011-04-02].
  2. Odcinki specjalne Zombie-Loan (ang.) [dostęp 2011-02-04].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Zombie-Loan" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy