Dark Floors


Dark Floors w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dark Floors – The Lordi Motion Picturefiński film fabularny z 2008 roku. Jest to drugi – a pierwszy pełnometrażowy – horror, w którym zagrali członkowie zespołu muzycznego Lordi, wcielając się w potwory. Zespół nagrał również utwór zamykający film podczas napisów końcowych. Dark Floors to debiut filmowy reżysera Pete Riskiego, który dotąd realizował jedynie teledyski Lordi i kilku innych grup.

20 maja 2007 roku zespół Lordi pojawił się na międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zagrał koncert przy okazji promocji filmu.

Mimo że do fińskich kin film trafił 8 lutego 2008 r., to już dwa dni wcześniej odbyła się jego ekskluzywna premiera w hali jednej z fińskich drużyn hokejowych.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Ojciec (Ben) w trosce o zdrowie swojej autystycznej córki (Sarah), uważa usunięcie jej ze szpitala jako jedyną szansę uratowania jej życia. Podczas próby wyjścia z budynku Ben, Sarah oraz kilka innych osób zostaje uwięzionych w zepsutej windzie. Gdy po jakimś czasie drzwi windy się otwierają, szpital sprawia wrażenie opustoszałego. Z czasem zostają znajdowane zmasakrowane ciała, a stwory z ciemnego świata zaczynają przerażające natarcie. Wkrótce staje się jasne, że życie grupy zależy od małej dziewczynki.

Obsada | edytuj kod

Ekipa | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dark Floors" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy