Druga szansa (polski serial telewizyjny)


Druga szansa (polski serial telewizyjny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Druga szansa – polski serial obyczajowy w reżyserii Michała Gazdy i Łukasza Kośmickiego, emitowany na antenie TVN od 15 lutego 2016 do 14 maja 2018.

Serial nominowany był do Telekamer 2017 w kategorii Serial[2].

W kwietniu 2018 telewizja TVN zapowiedziała, że piąta seria serialu będzie ostatnią[3].

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Monika (Małgorzata Kożuchowska) jest producentką filmową i agentką gwiazd. Wraz ze swoim narzeczonym, Jakubem (Rafał Królikowski), prowadzi agencję „ZEIT Studio”. Życie bohaterki drastycznie się zmienia podczas powrotu ze spotkania biznesowego, kiedy zostaje zatrzymana przez policję pod zarzutem posiadania i handlu substancjami psychoaktywnymi. W jej samochodzie zostaje znaleziona dziwna paczka, która była prezentem urodzinowym. Monice udaje się wyjść dzięki kaucji, ale nie uświadamia sobie, że to jeszcze nie koniec kłopotów.

Postanawia pomóc jej siostra Lidka (Maja Ostaszewska). W szpitalu, w którym odbywa karę poznaje Marcina (Bartłomiej Świderski), z którym przez długi okres jest w związku. Wracając z podróży spotyka Adama (Bartłomiej Topa), z którym popada w romans. Adam, będąc pod wpływem alkoholu, bije główną bohaterkę, czego konsekwencją jest zerwanie znajomości. Monika wkrótce dowiaduje się o tym, że jest w ciąży. Ojcem okazuje się być Adam. W trudnych chwilach ogromnym wsparciem dla Boreckiej jest Marcin. Wówczas Borecka rodzi córkę, Basię.

Gdy Monika wraca do pracy, jej nowym asystentem zostaje Jacek Wroński (Mateusz Banasiuk), który chce przejąć jej posadę. Podczas wspólnej podróży do Berlina mężczyzna wyjawia, że niszczy jej życie. Po dramatycznej walce w samochodzie z przestępcą Borecka ucieka do ukrycia. Aby uratować bohaterkę zjawiają się Adam i Marcin, który ginie po zranieniu łomem przez Jacka. Zabójca zostaje zatrzymany przez policję.

Rok po śmierci Marcina Monika próbuje ułożyć sobie życie na nowo, w czym pomagają jej przyjaciele. Pewnego dnia Borecka zauważa dziewczynkę, Zosię (Maja Kwaśny), która zarabia pieniądze, tańcząc. Podąża jej śladem i trafia do "Bazy", świetlicy prowadzonej przez zbuntowanego społecznika Piotra Marczaka (Michał Żurawski), któremu postanawia pomóc. Kiedy organizuje akcję charytatywną, na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości Piotra. Po jakimś czasie okazuje się, że komuś zależy na zniszczeniu "Bazy:. Piotr i Monika za wszelką cenę bronią świetlicy, a Borys (Radosław Pazura) pomaga im w śledztwie.

Borecka postanawia rozpocząć procedurę adopcyjną Zosi. Jako osoba samotna, ma małe szanse, jednak okazuje się, że małżeństwo, które pierwotnie chciało adoptować Zosię, rezygnuje. Podczas koncertu Borecka mówi o wszystkim Piotrowi. Ten proponuje Monice, żeby za niego wyszła. Ekscytację kochanków przerywa telefon. Do Piotra dzwoni funkcjonariusz Interpolu i przesyła mu zdjęcia jego żony. Marczak jest zszokowany.

Kilka tygodni później Piotr oświadcza się Monice, licząc na szybkie unieważnienie jego pierwszego małżeństwa. Pełni nadziei planują swoją przyszłość, w tym wspólną adopcję Zośki. Piotr z Moniką odbywają kolejną rozmowę w ośrodku adopcyjnym. Dowiadują się, że od adopcji Zośki dzieli ich już tylko jedno, to, że nie są małżeństwem. Piotr optymistycznie zapewnia, że to się rozwiąże w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Niestety wkrótce dostaje telefon od Borysa, w którym policjant informuje Marczaka, o sprowadzeniu jego żony Marty (Agnieszka Żulewska) do Polski. Sprawa się komplikuje. Piotr.

Monika rozpoczyna również nowy rozdział w swoim zawodowym życiu. Zostaje redaktorem naczelnym nowego magazynu dla kobiet „Sobą być”. Okazuje się jednak, że na Monikę wcale nikt nie czeka z otwartymi ramionami. Jej nowy szef Robert (Marcin Bosak) przedstawia ją zespołowi, który niestety jest do niej bardzo negatywnie nastawiony. Szczególnie jedna z dziennikarek Aniela (Aleksandra Popławska) od początku okazuje Monice jawną wrogość. Borecka liczy, że impreza z okazji 10-lecia powstania wydawnictwa okaże się przełomem w trudnych relacjach z zespołem. Niestety ta noc okaże się dla Moniki tragiczna. Po dosypaniu do drinka narkotyku, zostaje zgwałcona. Zaczyna własne śledztwo, którego wynikiem jest znalezienie sprawcy - Marka (Jacek Poniedziałek), który zostaje skazany.

Jakiś czas później Monika wychodzi za mąż za Piotra.

Obsada | edytuj kod

Główna | edytuj kod

Drugoplanowa | edytuj kod

Spis serii | edytuj kod

 Zobacz też: Lista odcinków polskiego serialu Druga szansa.

Oglądalność | edytuj kod

Każdy odcinek pierwszej serii Drugiej szansy obejrzało średnio 2 054 065 mln widzów (na podstawie danych AGB Nielsen Media Research)[5].

Oglądalność drugiej serii wyniosła średnio 1 722 195 mln widzów. Obyczajowa produkcja miała bardzo dobre wyniki oglądalności w serwisie Player.pl. Wszystkie 13 odcinków drugiej serii miało łącznie dotychczas ponad 6 mln wyświetleń[6]. Trzecią serię oglądało średnio 1,86 mln osób. TVN w czasie jego emisji był liderem rynku telewizyjnego, a wpływy z reklam wyniosły 18,82 mln zł. Serial był również hitem w Player.pl[7].

Trzy pierwsze odcinki czwartej serii oglądało średnio 1,71 mln osób, o 80 tys. więcej niż drugą serię[8].

Uwagi | edytuj kod

  1. Do tego 1 odcinek specjalny, dostępny tylko w serwisie Player.pl.

Przypisy | edytuj kod

  1. 4K player.pl – więcej! (pol.). W: Player [on-line]. player.pl, 2016-02-15. [dostęp 2016-11-28].
  2. Telekamery Tele Tygodnia 2017: Poznajmy nominowanych (pol.). W: Interia.pl [on-line]. film.interia.pl, 2016-11-28. [dostęp 2016-11-28].
  3. Weronika Kostyra: Małgorzata Kożuchowska traci kolejny serial. Co dalej z jej karierą? (pol.). W: Viva! [on-line]. viva.pl, 2018-04-01. [dostęp 2018-04-03].
  4. Michał Kurdupski: Ostatni sezon „Drugiej szansy” stracił 280 tys. widzów. 16,70 mln zł z reklam (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2018-05-15. [dostęp 2018-05-16].
  5. Michał Kurdupski: „Druga szansa” hitem TVN i Player.pl. Powstanie drugi sezon (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2016-05-18. [dostęp 2016-05-18].
  6. Michał Kurdupski: „Druga szansa” straciła widzów, ale była hitem Player.pl. Powstanie trzecia edycja (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2016-11-30. [dostęp 2017-02-18].
  7. Michał Kurdupski: „Druga szansa 3” zyskała 140 tys. widzów, serial hitem w Player.pl (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2017-05-24. [dostęp 2018-04-04].
  8. Michał Kurdupski: 1,7 mln widzów czwartego sezonu „Druga szansa”. Widownia rośnie z odcinka na odcinek (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2017-09-27. [dostęp 2018-04-04].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Druga szansa (polski serial telewizyjny)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy