Dyskusja wikipedysty:Dawid Mazurek


Dyskusja wikipedysty:Dawid Mazurek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeśli my też jesteśmy gadami to wpisz tę kategorię pod każdym biogramem w wikipedii :) A tak poważnie: ja osobiscie nie zajmuję się kwestią, czy dinozaury to gady, czy nie (choć w sumie tak to wynika z definicji w wikipedii: dinozaury), dostosowuję tylko kategorię w poszczególnych nowych hasłach do konwencji na wikipedii przyjętej. Dotychczas dinozaury były kategoryzowane właśnie w ten sposób, tak je więc zakwalifikowałem, choć specem od dinozaurów nie jestem.

Proszę jednak o następującą rzecz: jeśli zamierzasz zmieniać kategorię wszystkim dinozaurom, skonsultuj to proszę z innymi wikipedystami, rzuć temat na jakąś stronę dyskusyjną, sprawdź jak to rozwiązano na innych wikipediach (en:Category:Paleontology, de:Kategorie:Paläontologie) i zaproponuj swoje rozwiązanie. Być może zamiast wpisywać każdemu dinozaurowi kategorię paleontologia, można wpisać całą kategorię:wymarłe zwierzęta do tej właśnie kategorii (tak jest w niemieckiej wikipedii)?

A swoją drogą, czy jeśli dinozaury to nie gady, może warto byłoby popracować na definicją dinozaurów w wikipedii? :) Pozdrawiam, Qurqa 22:24, 8 listopad 2005 (CET)

 1. Wellnhoferia grandis jak sama nazwa wskazuje nie należy do rodzaju Archeopteryx, więc pasuje tam jak pięść do oka a raczej wróbel do rodzaju Corvus.
 2. Archeopteryx bavarica został uznany za osobny gatunek, w odróżnieniu od pozostałych okazów uznaych za przedstawicieli A. lithographica ze względu na obecnoość grzebienia na mostku, kórego nie posiadają pozostałe okazy [1]
 3. Okaz z Thermopolis jest 10 przedstawicielem... Archaeopterygidae. Nazywanie go Archeopteryxem jest dość poważnym uproszczeniem. Zwłaszcza że nadal nie znamy ani jego przynależnosci rodzajowej ani tym bardziej gatunkowej. Opisywanie go w gatunku Archaeopteryx lithographica jest rónie trafne jak opis nieznanego ptaka w Passer domesticus (rząd wróblowe obejmuje połowę gatunków z tej gromady, ale to nie ma w tym przypadku nic do rzeczy).
Pozdrawiam i apeluję o większą precyzję w edycjach. Radomil dyskusja 22:16, 3 sty 2006 (CET)

Lepszy jest de:Archaeopteryx. Zaś IMO najlepszym rozwiazaniem powyższych problemów byłoby napisanie artykułu Archeopterigidae bez żadnej "prowizorki" która "gwałci" systematykę. Jeśli nie chce sięumuwić na jakąś nazwę gatunkową to lepiej pisać "Archeopterigidae sp." lub "A. spp." niż "Archeopteryx ale niekoniecznie" nieprawdaż?


Spis treści

Ewolucja biologiczna - alertedytuj kod

Mam prośbę. Czy mógłbyś zobaczyć co z tym artykułem wyrabiają Superborsuk i Squeal? Moim zdaniem chodzi o osłabienie artykułu. Możliwe, że zastrzeżenia co do stylu są uzasadnione, mój polski jest i zawze był kiepski. Bardzo byłbym wdzięczny gdybyś mógł wypowiedzieć sie na stronie dyskusyjnej. Enzo Salviati 06:30, 24 kwi 2006 (CEST)

Przepraszam - dopiero dziś zalogowałem się po długiej przerwie - naprawdę nie mam teraz możliwości, ale w przyszłym tygodniu postaram się przyjrzeć haśle. Pozdrawiam. Dawid Mazurek 20:55, 18 maja 2006 (CEST)


Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Cancre 21:02, 18 maja 2006 (CEST)

Rośliny nasienneedytuj kod

Witaj, przykro mi, ale cofnęłam Twoje zmiany w rośliny nasienne, a dlaczego: zajrzyj do nagonasienne do sekcji "Systematyka", jest tam wyjaśnione pobieżnie dlaczego mimo wszystko stosujemy na Wikipedii podział na nago- i okrytonasienne. Musimy się czegoś trzymać, bo zwariwać można od różnorodności w systematykach. Dopiero co wprowadzane były we wszystkich artykułach o nagonasiennych odpowiednie pozycje (nagonasienne drobnolistne itp.). To samo tyczy się okrytonasiennych - zrezygnowaliśmy z podziału na jedno- i dwuliścienne (Cronquist) na rzecz 5 klas (Reveal), i tu jeszcze nie wszystkie taksony są poprawione, ale mało zostało. Piszę może trochę chaotycznie, ale sedno jest takie, że zmiany na tym poziomie systematyki najlepiej wcześniej omówić np. na Dyskusja Portalu:Biologia, unika się dzięki temu nieporozumień. Natomiast, fajnie, że się systematyką interesujesz, bo bywa nużąca i przydałby się ktoś zaznajomiony z tematem :) Pozdrawiam --Nova 21:42, 25 lip 2006 (CEST)

Sejsmozauredytuj kod

Sejsmozaur jest tylko jednym z przedstawicieli rodziny diplodoków, ale nie diplodokiem właściwym. napisałem hasło,narysowałem grafikę, wstawiłem systematykę, a Ty po prostu to skasowałeś. Powinni Ciebie zabanować. Sejsmozaur ma osobne hasło na pl wiki i 12 innych wikipediach. jak tak bardzo chcesz, to dopisz co chciałeś napisać o sejsmozaurze ale w haśle Sejsmozaur, i tak tam napisałem, że jest blisko związany z diplodokiem. Mathiasrex 14:47, 15 sty 2007 (CET)

Jeżeli są jakieś wątpliwości to o nich napisz w haśle Sejsmozaur tak jak to zrobili w swoich hasłach Amerykanie, Niemcy itp. [2]: presentation [2] at the annual conference of the Geological Society of America in 2004 has made a case for Seismosaurus to be reassigned as a species of Diplodocus, namely D. hallorum. The authors argue that many of the distinctive features of Seismosaurus are either pathological or as a result of misplacement of the vertebrae. This suggestion was further developed by the authors in 2006, in an article where they not only synonymized the two genera and officially named Diplodocus hallorum, but also speculated that it was the same as D. longus.[4] They eliminated one of the most distinct features of its skeleton, namely a hook-like process at the end of the ischium, by showing it to have been a vertebral neural arch fragment adhering to the ischium. Without this, the bone has a very normal outline. ale na litość Boską nie kasuj tego hasła bo zostaniesz uznany za wandala. Mathiasrex 14:55, 15 sty 2007 (CET)

Otto Lidenbrockedytuj kod

Nie twórz proszę takich osobnych haseł, to są zbyt mało znaczące postacie aby na to zasługiwały. Możesz ewentualnie umieszczać ich opis w haśle o danej książce i robić redirect jak to zrobiłem z Otto Lidenbrock. Roo72 Dyskusja 12:59, 17 sty 2007 (CET)

puste stronyedytuj kod

Witaj!

Jeżeli nie chcesz by dana strona istniała na wiki, to nie kasuj jej zawartości, lecz dodaj jej szablon {{ek}} (proszę o wcześniejsze zapoznanie się z zasadami ekspresowego kasowania - możesz tak postąpić np. w przypadku nieudanych stron stworzonych przez Ciebie i nieedytowanych przez nikogo innego). Pamiętaj równeż, że w zakładkach obok znajduje się zakładka przenieś, tak więc jeżeli utworzyłeś stronę o błędnej nazwie to zawsze możesz to poprawić. Pozdrawiam! Maly LOLek 11:21, 18 sty 2007 (CET)

Klasyfikacjaedytuj kod

Cześć :) Czy znajdziesz chwilę, żeby zapoznać się z zasadami opisywania klasyfikacji systematycznej ? Fajnie, że wprowadzasz nowe hasła, a byłoby jeszcze fajniej, gdybyś robił to od razu z poprawną tabelką. Jeśli jeszcze nie wiesz jak, to chętnie Ci pomogę. Jeśli możesz odpowiedz na mojej stronie dyskusji. Pozdrawiam, Ark (dyskusja) 17:33, 7 lut 2007 (CET)

Wystarczy, że wstawisz szablon wpisując poprawne nazwy gromady, rodziny i gatunku, a może znajdzie się zdjęcie z Commons. W obecnej postaci arty są mało czytelne i z pewnością ktoś się nimi będzie musiał zająć. Jeśli masz o tym wystarczającą wiedzę, dobre źródło, może zrobisz to lepiej niż laik, który zabierze się za tabelkę nie mając źródła i wiedzy. Ark (dyskusja) 17:43, 7 lut 2007 (CET) Wiem, ale tradycyjna taksonomia jest tak powszechna, silnie zakorzeniona, że jeszcze długo będziemy się z nią stykać. Dlatego proponuję tabelkę i tylko główne grupy. Takie są ogólne zalecenia dot. systematyki i kategoryzacji (aktualnie zresztą modyfikowane). Kladystyka jest na dzień dzisiejszy jeszcze trudniejsza do zobrazowania i jeszcze bardziej zmienna. Jeśli na tym etapie badań/wiedzy zaczniemy tworzyć kladogramy od gromady do gatunku to ... czarno to widzę. Proponuję wersję optymalną, czytelną dla wszystkich. Natomiast pełną systematykę grupy można będzie opisać w odrębnym rozbudowanym arcie, ale nie w całej serii stubów. Ark (dyskusja) 18:42, 7 lut 2007 (CET)


Słownik śląsko – polskiedytuj kod

Zwracam się do Ciebie, gdyż podobnie jak Ja masz umieszczoną informację, że mówisz po śląsku.

Chciałbym Cię, być może ponownie, zainteresować Słowniczkiem języka śląskiego. Projekt ten rozwijał się żywiołowo do momentu kiedy nie został przeniesiony do Wikisłownika [3] gdzie przechodzi okres zastoju.

Mam następujące cele:

 • Pobudzić aktywność tego projektu
 • Stworzyć słownik polsko – śląski
 • Zmienić zapis na śląski
 • Przygotować do druku
 • Wydać, a ewentualnie profity przeznaczyć na Stowarzyszenie Wikimedia Polska

Pozdrawiam Paweł Drozd - Drozdp 22:57, 13 lut 2007 (CET)


Interwikiedytuj kod

Cześć, mam prośbę. Jak tworzysz nowe hasło zoologiczne, to postaraj się sprawdzić czy na innych wikipediach nie ma już tego hasła, a jeśli są to dodaj proszę interwiki link. Często jest to bardzo łatwo sprawdzalne, wystarczy wpisać nazwę łacińską gatunku lub samą nazwę rodzaju na angielskiej wikipedii i okazuje się, że hasła te już tam są. Zrobiłem tak z np. z ostatnio przez ciebie stworzonymi hasłami Borealozaurem i Barapazaurem. Pozdrawiam --xRiffRaffx (dyskusja) 23:11, 16 mar 2007 (CET)

Saturnaliaedytuj kod

Hej Dawidzie, czy mógłbyś dopisać do tytułowego gada, jakiego wieku były kości z Brazylii? Na pewno trias późny, ale nie chce mi się sprawdzać, aw ciemno też wolę nie poprawiać. i malutka prośba, w hasłach dawaj choć parę linków wewnętrznych, to ułatwia życie, np nie dinozaur, a dinozaur:) W przypadku saturnalii już to zrobiłem. A wogóle fajnie, że dalej ciągniesz dinusie na Wiki ...Tak trzymac. --Piotr967 12:39, 16 maja 2007 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Dawidzie przeczytaj proszę mój apel do dinofilów [4] może coś będziesz mógł pomóc. --Piotr967 10:34, 12 wrz 2007 (CEST)

Wikipedia:Propozycje tematów/Paleontologiaedytuj kod

Utworzyłem taką stronę. Można do niej dopisywać i odpisywać (po utworzeniu artykułów:)) Wikipek (dyskusja) 11:57, 3 sie 2008 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu: Paleontologiaedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym Cię uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w WikiProjekcie:Paleontologia:

Pozdrawiam, Wikipek (dyskusja) 09:50, 12 sie 2008 (CEST)

Robert Niedźwiedzkiedytuj kod

83.16.247.202 (dyskusja) 16:16, 16 gru 2008 (CET)

Tachypteronedytuj kod

Wiem. Poprawiłem tylko ten tytuł do norm Wikipedii. Pozdrawiam, Bacus15 19:30, 6 lut 2009 (CET)

Imienne zaproszenie do projektu Śląska Wikipediaedytuj kod

Timpul dyskusja 15:49, 21 lut 2009 (CET)

Zaproszenie do Wikiprojektu Biologiaedytuj kod

Drogi Wikipedysto, w imieniu uczestników Projektu Biologia mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w nim. Jeśli jesteś chętny do pomocy, zapisz się proszę na liście uczestników oraz wstaw na swoją stronę szablon: {{user projekt biologia}}.

Każda pomoc mile widziana. Pozdrawiam,

Putoro

Robert Niedźwiedzkiedytuj kod

Masur juhu? 21:50, 19 lis 2012 (CET)

Odp.: Piotr Lenartowiczedytuj kod

Edycję cofnąłem, bo naruszała zasadę neutralnego punktu widzenia. Ocena działalności naukowej Lenartowicza należy do czytelnika, a nie do autora hasła. Zwłaszcza należy wziąć pod uwagę fakt, że z zamieszczonego opisu działalności nie wynika „pseudonaukowość”, jak w Twojej edycji. Możesz nie zgadzać się z kreacjonizmem, który i mnie jest obcy, ale nie upoważnia Cię to do takich ocen, jak w cofniętej edycji.

Jeszcze jedna uwaga: Na stronach dyskusji, głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji: lub . Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach. Nie podpisujemy się w artykułach - Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy). PawełMM (dyskusja) 14:52, 8 lip 2013 (CEST)

Przekonałeś mnie. Dziękuję za dyskusję i pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 01:02, 9 lip 2013 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Dawid Mazurek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy