Dyskusja wikipedysty:Nedops


Dyskusja wikipedysty:Nedops w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Re: ŚwiatPrzychodni.pl, Panorama Firmedytuj kod

Dziękuję za odpowiedź. Wciąż pomijasz wiele poruszanych prze mnie kwestii i niestety pytań mi przybywa. Dla ułatwienia ponumeruje je, proszę odpowiedz na nie jeśli to nie problem.

1. Regulamin poczekalni mówi, że "Każde zgłoszenie musi być opatrzone merytorycznym uzasadnieniem.". W przypadku zgłoszenia dotyczącego mojego artykułu uzasadnienie polegało na stwierdzeniu "mam poważne wątpliwości", co moim zdaniem nie uzasadnia merytorycznie zgłoszenia. W związku z tym, że prośba nie spełniała podstawowego punktu regulaminu, czemu ją w ogóle rozpatrywałeś?

2. Regulamin też mówi, że głosy niemerytoryczne będą wykreślane z poczekalni. Czemu to się nie stało?

3. Po wykreśleniu niemerytorycznych argumentów, w dyskusji pozostałyby wyłącznie argumenty za pozostawieniem strony. W takim przypadku wg regulaminu panowałby "konsensus". Oznaczałoby to, że decyzja o usunięciu strony nie byłaby w Twojej gestii (bo decyzję podejmuje administrator w przypadku gdy "brak jest wyraźnego konsensusu"). Czy nie uważasz, że kolejne "przeoczenia" przez Ciebie zapisów regulaminu doprowadziły do sytuacji, w której Ty samodzielnie decydujesz co powinno być a co nie w Wikipedii? Czy uważasz, że jest to z duchem regulaminu Poczekalni?

4. Odnośnie tego co ostatnio pisałeś - jest wiele haseł, których nie wyobrażam sobie w encyklopedii papierowej. Do tego jest wiele haseł, których sobie nie wyobrażam w Wikipedii, np. takich których analogiczne odpowiedniki są z niej usuwane (zbieranie do nich linków to działalność wywrotowa). Ale wiem też, że powoływanie się w dyskusji na analogię tu do końca nie obowiązuje i raczej skłaniałbym się ku temu, że argumentacja odnosząca się do wyobrażeń o papierowej encyklopedii to argument w stylu "to troll". Tj. raczej świadczy o braku argumentów i do tego zamyka sensowną dyskusję. Powiedz, czy faktycznie podejmując decyzję o usunięciu czegoś wyobrażasz sobie encyklopedię i jak w niej jest hasło to je zostawiasz, jak nie to nie?

5. Pisząc, że uzasadniłeś decyzję pisząc "nie jest encyklopedyczne, a Wikipedia nie jest katalogiem", to moim zdaniem to nie jest merytoryczne uzasadnienie. Jest to ogólna fraza, która prawie nic nie mówi i nie daje żadnego zaczepienia do dalszej dyskusji, ani co gorsza nie odpowiada na pytanie co by się musiało zmienić, żeby hasło stało się encyklopedyczne. W tej chwili nawet nie wiadomo czy to kwestia techniczna artykułu (np. za mało podanych źródeł) czy samo hasło w Twoim wyobrażeniu jest nieencyklopedyczne i nic tego nigdy nie zmieni. Sądzę, że merytoryczne uzasadnienie powinno chociażby się odnieść do wspomnianych (nieobowiązujących) kryteriów. Np. stwierdzenia "portal działa za krótko", "z rankingu wynika, że nikt nie korzysta", "fakt, że pojawia się w ogólnopolskich publikacjach, ale podałeś je tylko 3 - to za mało". Czy mógłbyś szerzej uzasadnić np. w kontekście podanych kryteriów czemu hasło jest nieencyklopedyczne?

6. Niedawno dokonałem kilku zgłoszeń haseł, które na podstawie analizy archiwum, zasad Wikipedii i logiki uznałem, że nie powinny się znajdować w Wikipedii. Zostało to uznane przez społeczność za sabotaż, zemstę i walkę "z nie wadomo czym". Jedno z Tych zgłoszeń (dotyczące Panoramy Firm) zostało przez Ciebie od razu rozstrzygnięte. Mogłoby to sugerować, że podzielasz zdanie, że wcale nie chodzi o merytoryczną dyskusję. Ale okazuje się, że z hasłem zgłoszonym przeze mnie chwilę wcześniej (Afryka.org) nic nie zrobiłeś. Czyli, że jednak moje zgłoszenia nie są takie bezsensowne i nie wynikają ze złych intencji. Czy nie uważasz, że zamknięcie dyskusji nad jednym hasłem (bo np. trolling) a pozostawieniem drugiego, tak na prawdę jest nadużyciem z Twojej strony uprawnień administratora? W sensie, skoro jedno z tych haseł może ocenić społeczność, to czemu drugiego już nie? Moim zdaniem, kolejny raz wbrew intencjom regulaminu stawiasz się jako osoba decydująca co jest a czego nie ma w Wikipedii.

7. W przypadku Panoramy Firm kolejny raz się zgodziłeś, że hasło jest niskiej jakości. Nie wynika z niego też encyklopedyczność. Przeglądając archiwum wydaje mi się, że widziałem przypadki, w których sama niska jakość hasła wystarczyła do usunięcia go. Też potrafiły być hasła, które pomimo tego, że temat jest encyklopedyczny, zostały napisane tak, że z artykułu to nie wynikało. Takie artykuły też są usuwane. Wytłumacz mi proszę w jakich przypadkach zostawia się hasło "bo może ktoś naprawi", a w jakich usuwa?

8. Gdyby do tej pory w Wikipedii nie było hasła o Panoramie Firm, a ja bym je dodał w obecnej formie, to czy Twoim zdaniem przeszedłbym z nim przez Poczekalnię?

9. Nie znalazłem informacji po jakim czasie można dodać ponownie usunięte hasło. Czy są jakieś zasady dotyczące tego?

--Tuwarg (dyskusja) 12:13, 4 sty 2019 (CET)

 • Co do Twoich odpowiedzi: 1. Czyli nie ma nic złego w tego typu zgłoszeniach? Jak się zrobi dyskusja to ok, jak nie to się usunie? 2. Czyli skoro nie zostały wykreślone żadne głosy, oznacza, że w Twojej subiektywnej ocenie wszystkie były merytoryczne? 3. Wskazany argument dotyczy encyklopedyczności portalu znanylekarz. Obala on stwierdzenie, że omawiany portal zmienił obraz dostępu do specjalistów. Przy czym takie stwierdzenie w ogóle nie padło - ani w dyskusji, ani w treści artykułu. Skoro argument dotyczy innego portalu i neguje niepadające stwierdzenie, to jest on moim zdaniem niemerytoryczny. 5. Już trochę więcej, dziękuję. Już pomijając, że takie uzasadnienie nie pojawiło się przy ogłoszeniu decyzji, czy nie sądzisz, że powinno być ono częścią dyskusji? Tj. np. stwierdzasz "nie ma nagród", a wtedy ktoś może podać ich przykłady oraz uzupełnić artykuł. Albo piszesz o klikalności, to może dałoby się do takiej informacji dotrzeć. Z istniejących zasad poczekalni wynika, że jako administrator powinieneś ocenić wagę argumentów "za" i "przeciw", z których każdy może być przedyskutowany. W tym przypadku podjąłeś decyzję na podstawie argumentów, które dopiero padły teraz w tej dyskusji. Czy Twoim zdaniem jest to zgodnie z zasadami? 6. Zupełnie nie odpowiedziałeś na moje pytania. 7 & 8. Też nie odpowiadasz na moje pytania. Swoją drogą, czy mogę podać rodziców jako źródło danych artykułu? 9. Dziękuję za informację. Wprost nie wynika to z zasad, dlatego chciałem się upewnić. --Tuwarg (dyskusja) 13:37, 7 sty 2019 (CET)
  • Ciężko nazwać wyczerpaniem tematu sytuację, w której wiele istotnych kwestii pozostało bez odpowiedzi. Do tego śmiem twierdzić, że taka dyskusja również może prowadzić do rozwoju Projektu. Przykładowo skoro powszechną i akceptowalną praktyką jest nieprzestrzeganie zapisów zasad Projektu, to wynikiem dyskusji mogłoby być zaktualizowanie tych zasad, tak żeby odzwierciedlały rzeczywistość. Zwiększyłoby to wiarygodność Projektu i jego uczestników. Dlatego ucieszyłbym się gdybyś wyjaśnił poruszone kwestie. --Tuwarg (dyskusja) 18:23, 7 sty 2019 (CET)

Swetoniuszedytuj kod

Cześć, użytkownik "powrócił" do edytowania i na warsztat wziął tylko i wyłącznie wątki związane z moją osobą. IMHO to jest klasyczny WP:POINT i trolling, stąd prośba o interwencję. Andrzej19 (dyskusja) 18:39, 4 sty 2019 (CET)

Cześć, mógłbyś wpłynąć na Andrzeja19, aby przestał wyzywać mnie od trolli, a skupił się na uźródłowianiu wprowadzanych przez siebie informacji i dbania o to, aby były po polsku. Dziękuję. Swetoniusz (dyskusja) 18:56, 4 sty 2019 (CET)

Niestety, a może stety, zależy od jakiej strony patrzeć, Andrzej19 do perfekcji opanował taki sposób pisania, który ma ubość przeciwnika, sprowadzić go do parteru, a którego nie da się zakwalifikować jako atak osobisty. Robi to z osobami, które mają inną wizję projektu od niego już od dawna. Sam tego doświadczyłem, niestety (z mojego punktu widzenia), jak już pisałem, doskonale orientuje się on w zapisach i niepisanych zasadach wikipedii, stąd też wykorzystuje do granic dane mu możliwości działania. Tak, wiem, zostanie to zakwalifikowane jako atak osobisty, ale naprawdę, ile można? — Paelius Ϡ 12:53, 5 sty 2019 (CET)

Odp:Swetoniuszedytuj kod

Odp:Swetoniusz

Staram się zachować spokój, ale to nie jest normalna sytuacja, gdy ktoś koncentruje prawie całą swoją uwagę na jednym użytkowniku. Swetoniusz spośród wszystkich dyskusji na DNU wypowiadał się po powrocie tylko w tych, w których ja też się wypowiadałem. Przy takiej ilości dyskusji trudno to nazwać przypadkiem. Nie jest to zdrowa sytuacja. Andrzej19 (dyskusja) 13:06, 5 sty 2019 (CET)

Ad:Styczeń 2019edytuj kod

Ad:Styczeń 2019

Hej! Czy to nada się na główną? ;) Rok temu o Stochu napisaliśmy. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 21:09, 6 sty 2019 (CET)

W przypadku skoków nie jestem obiektywny, więc wolałem się nie wtrącać. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:01, 7 sty 2019 (CET)

Wikipedia:Propozycje haseł do zrobienia na OZedytuj kod

Bot tam głupia linia była. Teraz w razie znalezienia głupiej linii bot będzie przenosił ją do wątpliwości. ~malarz pl PISZ 08:04, 7 sty 2019 (CET)

re: propozycjeedytuj kod

To akurat ja wywoływałem go ręcznie. Po piątkowych problemach z botem (a właściwie serwerem) zostałem zmuszony do przeniesienia wszystkich zadań stałych na inny i teraz dostrajam wszystkie parametry wywołania skryptów (a nie mem dostępu do niektórych starych narzędzi, które były na poprzednim serwerze). Jak coś źle pójdzie to po poprawkach sprawdzam jeszcze raz całość. IMO statystycznie nie ma znaczenia, że coś się za szybko na tej liście zrotowało. ~malarz pl PISZ 18:48, 13 sty 2019 (CET)

Michał Boniedytuj kod

https://www.rp.pl/artykul/66468-Michal-Boni--uleglem-szantazowi-agentow-SB.html4 https://naszdziennik.pl/mysl/59641,przyznanie-sie-po-latach.html --Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 13:19, 14 sty 2019 (CET)

Prośba o radęedytuj kod

Witaj, przy okazji tej edycji jej opis wyszedł mi wyjątkowo niefortunnie. Nie da się go już poprawić i jedyną opcją (na którą przypuszczalnie nikt się nie zgodzi) byłoby ukrycie? KamilK7 09:40, 15 sty 2019 (CET)

URGENT: Please sign new Wikimedia confidentiality agreement for nonpublic information nowedytuj kod

This is a message from the Wikimedia Foundation.

This is a reminder to acknowledge and sign the new m:Confidentiality agreement for nonpublic information. As you know, your volunteer role in Wikimedia projects gives you access to secure and sensitive information.

The new version includes one major change.

 • There is a change regarding the way personal data may be released. Accordingly, functionaries must notify the Wikimedia Foundation at check-disclosurewikimedia.org before releasing data, in order to obtain a written approval for doing so. The Foundation will respond within 10 days. However, for emergencies, such as cases involving threats of violence, functionaries may release the personal data without such explicit permission, but they should notify the Foundation immediately following the disclosure. If they choose not to disclose the data, the request for disclosure should be forwarded to the Foundation's emergency email address (emergencywikimedia.org).

There are also some wording changes that were made to more closely align the language with evolving industry norms, best practices and laws. The most notable of these has been the change of the term "nonpublic information" to "nonpublic personal data". None of these changes are intended to make fundamental changes to the scope or practice of the policy but we know they could appear as such, hence wanted to flag them.

The aforementioned changes require users that have already signed the previous version of the policy to sign the new version as well.

We therefore ask that you to sign the updated version. Signing the agreement is tracked on Phabricator's Legalpad. An online guide is available to help you with signing the agreement: m:Confidentiality agreement for nonpublic information/How to sign. If you wish you can sign it directly at https://phabricator.wikimedia.org/L37. The exact policy is located here: m:Access to nonpublic personal data policy. The text of the confidentiality agreement is located here: m:Confidentiality agreement for nonpublic information

If you have already received this message and signed the updated agreement, you need not sign it again. Once is sufficient. In this case, we ask that you respond to Samuel (WMF) letting him know when (date) and how (method/process of signing) you have signed it so that we can update our own records.

Note: please bear in mind that if you still haven’t signed the updated version of the Confidentiality Agreement by February 13, 2019 your rights will be removed.

Thank you for your understanding,

Samuel Guebo (User:Samuel (WMF)), Wikimedia Foundation

Posted by the MediaWiki message delivery 17:49, 16 sty 2019 (CET)

Ski Classicsedytuj kod

Witaj, a dlaczego nie wyróżniać Polki, w końcu to polska wersja wikipedii? Mechtal (dyskusja) 21:46, 16 sty 2019 (CET)

Według mnie ta informacja jest obiektywna, gdyż w żaden sposób nie oceniam startu Polki. Poza tym, jeśli by się trzymać Twojej interpretacji to trzeba by pousuwać setki informacji o startach Polaków np. jeśli chodzi o maratony narciarskie informacje o startach Dziadkowiec itd. Mechtal (dyskusja) 23:16, 16 sty 2019 (CET)

Bo czytelnika jak to nazwałeś polskojęzycznej wersji encyklopedii (np. mnie) szczególnie najprawdopodobniej będzie interesował występ reprezentantów Polski. Mechtal (dyskusja) 23:23, 16 sty 2019 (CET)

Dziękiedytuj kod

[1] - bardzo przydatne ogłoszenie, nie wiedziałem, że jest narzędzie do przeglądania OZów kategoriami. Już wykorzystałem i zapisałem sobie w brudnopisie na przyszłość. --Piotr967 podyskutujmy 12:21, 19 sty 2019 (CET)

Aktualnościedytuj kod

Sorry że niepokoję, ale czy konieczne są te komentarze (nie tylko Twoje): do zmarłych, zgodnie z ideą "niższej poprzeczki" albo hasło do odbudowy i poprawy, ale przy obecnym b. liberalnym podejściu co do tego kogo tu umieszczamy zdecydowanie jest tu miejsce dla niego. Trochę szacunku dla zmarłych. Czy muszę o to zabiegać, no litości. Jckowal piszże 21:38, 21 sty 2019 (CET)

URGENT: Only 3 weeks left to sign the new Wikimedia confidentiality agreement for nonpublic informationedytuj kod

This is a message from the Wikimedia Foundation.

This is a reminder to acknowledge and sign the new Confidentiality agreement for nonpublic information. As you know, your volunteer role in Wikimedia projects gives you access to secure and sensitive information.

The new version includes one major change.

 • There is a change regarding the way personal data may be released. Accordingly, functionaries must notify the Wikimedia Foundation at check-disclosure@wikimedia.org before releasing data, in order to obtain a written approval for doing so. The Foundation will respond within 10 days. However, for emergencies, such as cases involving threats of violence, functionaries may release the personal data without such explicit permission, but they should notify the Foundation immediately following the disclosure. If they choose not to disclose the data, the request for disclosure should be forwarded to the Foundation's emergency email address (emergency@wikimedia.org).

There are also some wording changes that were made to more closely align the language with evolving industry norms, best practices and laws. The most notable of these has been the change of the term "nonpublic information" to "nonpublic personal data". None of these changes are intended to make fundamental changes to the scope or practice of the policy but we know they could appear as such, hence wanted to flag them.

The aforementioned changes require users that have already signed the previous version of the policy to sign the new version as well.

We therefore ask that you to sign the updated version. Signing the agreement is tracked on Phabricator's Legalpad. An online guide is available to help you with signing the agreement: Confidentiality agreement for nonpublic information/How to sign. If you wish you can sign it directly at https://phabricator.wikimedia.org/L37. The exact policy is located here: Access to nonpublic personal data policy. The text of the confidentiality agreement is located here: Confidentiality agreement for nonpublic information

If you have already received this message and signed the updated agreement, you need not sign it again. Once is sufficient. In this case, we ask that you respond to Samuel (WMF) letting him know when (date) and how (method/process of signing) you have signed it so that we can update our own records.

Note: please bear in mind that if you still haven’t signed the updated version of the Confidentiality Agreement by February 13, 2019 your rights will be removed.

Thank you for your understanding,

Samuel Guebo (User:Samuel (WMF)), Wikimedia Foundation

Posted by the MediaWiki message delivery 18:05, 23 sty 2019 (CET)

Tech News: 2019-05edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Gdy ktoś przenosi stronę pod zajętą nazwę to docelowa strona zostanie usunięta. Przez kilka miesięcy to jednak nie działało ale już to naprawiono. [2]

Zmiany w tym tygodniu

 • W tym tygodniu nie będzie nowej wersji MediaWiki.

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

19:15, 28 sty 2019 (CET)

URGENT: 2 weeks left to sign the new Wikimedia confidentiality agreement for nonpublic informationedytuj kod

This is a message from the Wikimedia Foundation.

This is a reminder to acknowledge and sign the new Confidentiality agreement for nonpublic information. As you know, your volunteer role in Wikimedia projects gives you access to secure and sensitive information.

The new version includes one major change.

 • There is a change regarding the way personal data may be released. Accordingly, functionaries must notify the Wikimedia Foundation at check-disclosure@wikimedia.org before releasing data, in order to obtain a written approval for doing so. The Foundation will respond within 10 days. However, for emergencies, such as cases involving threats of violence, functionaries may release the personal data without such explicit permission, but they should notify the Foundation immediately following the disclosure. If they choose not to disclose the data, the request for disclosure should be forwarded to the Foundation's emergency email address (emergency@wikimedia.org).

There are also some wording changes that were made to more closely align the language with evolving industry norms, best practices and laws. The most notable of these has been the change of the term "nonpublic information" to "nonpublic personal data". None of these changes are intended to make fundamental changes to the scope or practice of the policy but we know they could appear as such, hence wanted to flag them.

The aforementioned changes require users that have already signed the previous version of the policy to sign the new version as well.

We therefore ask that you to sign the updated version. Signing the agreement is tracked on Phabricator's Legalpad. An online guide is available to help you with signing the agreement: Confidentiality agreement for nonpublic information/How to sign. If you wish you can sign it directly at https://phabricator.wikimedia.org/L37. The exact policy is located here: Access to nonpublic personal data policy. The text of the confidentiality agreement is located here: Confidentiality agreement for nonpublic information

If you have already received this message and signed the updated agreement, you need not sign it again. Once is sufficient. In this case, we ask that you respond to Samuel (WMF) letting him know when (date) and how (method/process of signing) you have signed it so that we can update our own records.

Note: please bear in mind that if you still haven’t signed the updated version of the Confidentiality Agreement by February 13, 2019 your rights will be removed.

Thank you for your understanding,

Samuel Guebo (User:Samuel (WMF)), Wikimedia Foundation

Posted by the MediaWiki message delivery 18:49, 30 sty 2019 (CET)'

Pytanie sondażowe - oznaczanieedytuj kod

Piszę do ciebie, bo oznaczasz wiele zmian do przejrzenia. Od paru dni już jest prawie pewne, że WP:POPE zostanie zlikwidowane. W kawiarence Ptjackyl zaproponował alternatywę, a ja dorzuciłem, że można by zamiast sprawdzać "pojedyncze" zgłoszenia - zaopiekować jakimś nowicjuszem, który miałby szanse zgłosić się do redaktora. Wymagałoby to np. odświeżenia strony Pomoc:Przewodnicy ze specjalną sekcją dla chętnych do oznaczania redaktorów i jednocześnie chętnych do zaopiekowania się nowicjuszem. Wypali to tylko wtedy, jeśli będą chętni. Stąd pytanie - dodałbyś siebie jako chętnego do opiekowania się poszczególnymi nowicjuszami? Odpowiedź proszę daj w barze. Dziękuję :) Hedger z Castleton (dyskusja) 11:27, 4 lut 2019 (CET)

Tech News: 2019-06edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Możliwe jest przypadkowe odznaczanie opcji w Specjalna:Preferencje. Zostało to naprawione. [3]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 5 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 6 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 7 lutego (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 6 lutego o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:11, 4 lut 2019 (CET)

URGENT: Nedops, your CheckUser rights are at risk. Please sign nowedytuj kod

This is a message from the Wikimedia Foundation.

This is a reminder to acknowledge and sign the new Confidentiality agreement for nonpublic information. As you know, your volunteer role in Wikimedia projects gives you access to secure and sensitive information.

We therefore ask that you to sign the updated version. Signing the agreement is tracked on Phabricator's Legalpad. An online guide is available to help you with signing the agreement: Confidentiality agreement for nonpublic information/How to sign. If you wish you can sign it directly at https://phabricator.wikimedia.org/L37. The exact policy is located here: Access to nonpublic personal data policy. The text of the confidentiality agreement is located here: Confidentiality agreement for nonpublic information

Note: please bear in mind that if you still haven’t signed the updated version of the Confidentiality Agreement by February 13, 2019 your rights will be removed.

Thank you for your understanding,

Samuel Guebo (User:Samuel (WMF)), Wikimedia Foundation -- 18:27, 7 lut 2019 (CET)

Odp:Pytania do kandydataedytuj kod

Odp:Pytania do kandydata

Z ciekawości sprawdziłem. Wiklola półtora roku temu osobiście kilkukrotnie zapytałeś a swój głos poparłeś komentarzem Bardzo dobre odpowiedzi ;-)

Gżdacz (dyskusja) 17:50, 8 lut 2019 (CET)

P.S. Właśnie do mnie dotarło, że to jest przekonywający przykład, że warto sprawdzać wkład. Jaki ten świat jest zakręcony... Gżdacz (dyskusja) 17:52, 8 lut 2019 (CET)

prośba o odtworzenie brudnopisuedytuj kod

Witaj. Wikipedysta:Filip_em/tump jednak potrzebne, mogę poprosić o odtworzenie na chwilę? Pozdrawiam, Filip em 19:41, 11 lut 2019 (CET)

Tech News: 2019-07edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Możesz użyć klasy CSS ambox do pokazywania szablonów typu Dopracować czytelnikom mobilnym. Podczas użycia ambox można użyć dodatkowych klas.

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 12 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 13 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 14 lutego (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 13 lutego o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

19:45, 11 lut 2019 (CET)

Zakochani po uszy - DNUedytuj kod

Przywrócenie do wersji spowodowane było tym, że @89.229.197.87 dokonał wandalizmu. :) Pzdr. Pachidensha (dyskusja) 22:16, 13 lut 2019 (CET)

 • To IP-ek winien zapoznać się z tą stroną ;) Także pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 22:43, 13 lut 2019 (CET)
  • Błędy techniczne były powodem niepoprawnej edycji IP. Dzięki za wyjaśnienie - już miałem przeczucie że to był wandalizm ;) Pachidensha (dyskusja) 22:59, 13 lut 2019 (CET)

Encyedytuj kod

Hej, w świetle tego biogramu Tomasz Jakieła, mamy jakieś kryteria encyklopedyczności dla biathlonistów? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 02:14, 15 lut 2019 (CET)

Dziękiedytuj kod

A swoją drogą - aż tak spieprzyłem? :) Bo widzę, ze potrzebowałeś 6 edycji, w tym bodaj i admińskiej, by doprowadzić do stanu normalnego? --Piotr967 podyskutujmy 01:16, 17 lut 2019 (CET)

Tech News: 2019-08edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Po podziękowaniu za edycję w wersji mobilnej będziesz miał dwie sekundy na anulowanie podziękowania. To na wypadek, gdyby przycisk dziękowania został kliknięty przez pomyłkę. [4]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 19 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 20 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 21 lutego (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 20 lutego o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Jest pomysł, by w wynikach wyszukiwania, jeżeli strona o danej nazwie nie zostanie znaleziona, wyświetlał się czerwony link. Tak jak działa to w wersji na komputery stacjonarne. Możesz powiedzieć, co o tym sądzisz. [5]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

00:13, 19 lut 2019 (CET)

Talk to us about talkingedytuj kod

Wikimedia Foundation zamierza przeprowadzić globalną konsultację dotyczącą komunikacji użytkowników. Jej celem jest zebranie głosów Wikimedian i innych ludzi ukierunkowanych na wiki, aby ulepszyć narzędzia służące do komunikacji.

Chcemy umożliwić wszystkim, którzy wnoszą wkład w projekty Wikimedia, aby mogli komunikować się z każdym na wiki, bez względu na swoje doświadczenia, umiejętności lub wykorzystywane urządzenia.

Oczekujemy wyrażenia zdania od jak największej ilości grup społeczności Wikimedia. Opinie mają być zebrane z różnych projektów, języków i różnych perspektyw.

Na razie planujemy proces przeprowadzenia tych konsultacji. Potrzebujemy do tego Twojej pomocy.

Potrzebujemy wolontariuszy do pomocy w kontakcie z ich grupami użytkowników.

Możesz pomóc organizując dyskusję na swojej wiki. Oto rzeczy do zrobienia:

 1. Najpierw zapisz swoją grupę tutaj .
 2. Następnie, utwórz stronę (lub sekcję w Kawiarence lub wątek e-mail itp.), na której będą zbierane informacje od innych użytkowników z Twojej społeczności. To nie jest głosowanie ani podejmowanie dyskusji: zbieramy tylko opinie.
 3. Następnie zapytaj ludzi co sądzą o procesach komunikacyjnych. Chcemy żeby opowiedzieli o tym jak komunikują się między sobą na wiki i poza wiki. Postaraj się zadać te pięć pytań:
  1. Gdy chcesz przedyskutować coś ze społecznością, jakie narzędzia Ci to wspomagają, a co przeszkadza?
  2. Jak sądzicie, czy nowicjusze radzą sobie z korzystaniem ze stron dyskusji? Co im może przeszkadzać?
  3. Z czym boryka się Twoja społeczność odnośnie stron dyskusji?
  4. Co chciałbyś by dało się robić na stronach dyskusji, ale z powodu ograniczeń technicznych nie da się tego zrobić?
  5. Jakie są ważne aspekty dyskutowania na wiki?
 4. Na końcu, przejdź do strony Talk pages consultation 2019 na Mediawiki.org i zdaj raport z tego, czego dowiedziałeś się od swojej grupy. Dołącz linki, jeżeli dyskusja jest dostępna publicznie.

Możesz też pomóc stworzyć listę najróżniejszych sposobów komunikowania się.

 • Nie wszystkie grupy aktywnych użytkowników wiki lub wspomagających rozwój wiki: takie rozmowy odbywają się na stronach wiki, w serwisach społecznościowych, komunikatorach i czatach... Po prostu powiedz nam jak Twoja grupa się porozumiewa.

Możesz poczytać więcej o całym procesie na mediawiki.org. Jeżeli masz pytania lub pomysły co do samego procesu, zostaw wiadomość tutaj (możesz w swoim języku).

Dziękujemy! Z niecierpliwością czekamy na odzew.

Trizek (WMF) 16:09, 21 lut 2019 (CET)

Tech News: 2019-09edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Zmiany w tym tygodniu

 • W nowych filtrach na ostatnich zmianach i w obserwowanych można filtrować według znaczników edycji. Teraz nieużyte znaczniki nie będą pokazywane na liście wyboru. [7]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 26 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 27 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 28 lutego (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Aplikacja Wikipedia na Androida będzie zachęcać użytkowników do dodawania opisów w Wikidanych. Zachęcani będą wyłącznie użytkownicy, którzy dodawali wcześniej takie opisy przez aplikację, a ich edycje nie zostały wycofane. Zapobiegnie to niewłaściwym edycjom. Możesz dowiedzieć się więcej i zostawić komentarz.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

22:16, 25 lut 2019 (CET)

Ad:Szablon:Aktualnościedytuj kod

Ad:Szablon:Aktualności

Bardzo ciekawa argumentacja, szkoda tylko, że niekonsekwentna i kulawa. Wybory w jakichś marginalnych państwach też są co parę tygodni, a nie widzę, żebyś usuwał o tym informacje. Wystarczy zobaczyć, jaką oglądalność mają artykuły o skokach, żeby zauważyć wystarczające notability takiej informacji - jest na nią obiektywny wysoki popyt. Nie są to jakieś tam mistrzostwa, tylko mistrzostwa w narciarstwie klasycznym i ich najpopularniejsza dyscyplina. Informacje o wielkim szlemie, który jest jednym z czterech każdego roku, jakoś Ci nie przeszkadzały. Wydaje mi się, że zbyt arbitralnie i jednoosobowo podchodzisz do tej rubryki. Bardzo nie podoba mi się tworzenie jakichś dziwnych kryteriów, które można naginać w każdą stronę. Drzeć kotów o to jednak nie będę, bo mam ciekawsze rzeczy do roboty. Niemniej jednak potem są narzekania, że przez dwa tygodnie nie ma świeżych aktualności. Cóż ;) Mathieu Mars (dyskusja) 12:51, 27 lut 2019 (CET)

Podziękowaniaedytuj kod

Dziękuję za zaproszenie o rejestracji, ale przecinki można poprawiać anonimowo, a na nowe hasło jeszcze mnie chyba nie stać. Może kiedyś. Pozdrawiam Pana. Anonim (87.207.9.162)

Gdybym znalazł jakiś temat, którego jeszcze nikt nie ruszył, to może. Tymczasem robię drobne poprawki. Anonim (87.207.9.162)

Tech News: 2019-10edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 5 marca, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 6 marca, a następnie na wszystkich wiki od 7 marca (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 6 marca o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Możesz wypowiedzieć się na temat przyszłości stron dyskusji.
 • Wersja mobilna będzie korzystać ze standardowych czcionek z Twojego komputera lub telefonu zamiast ogólnie przyjętej czcionki. Sprawi to, że teksty w innych systemach pisma będą zawsze czytelne. [8][9]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

17:38, 4 mar 2019 (CET)

Po oczachedytuj kod

Nadal wali [10] :)))))) Wybacz, nie mogłem się powstrzymać aby...nie poprawić :))))-- Tokyotown8 (dyskusja) 20:00, 6 mar 2019 (CET)

 • Jeszcze raz przepraszam, że nie poprawiłem...tak dla zdrowotności humoru :) Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 20:06, 6 mar 2019 (CET)

Óscar Husillosedytuj kod

Teraz powinno być dobrze--Lukasz2 (dyskusja) 11:18, 7 mar 2019 (CET)

Wiemedytuj kod

ale róznicy w obu częściach nie ma - zawsze chodzi tylko o uzasadnienie zgłoszenia, nigdy o podanie informacji o zawartości hasła. A tego gadżetu faktycznie nie masz? Byłem pewny, że wszyscy admini wiedzą i mają - bo on przyśpiesza przeglądanie --Piotr967 podyskutujmy 00:25, 10 mar 2019 (CET)

broń Boże nie chodziło mi, by system coś włączał - tfu, odpukać. Myślałem tylko, że z racji użyteczności tego gadżetu w pracy admińskiej każdy admin o nim słyszał i sobie już go włączył:) Ale w końcu ja mimo lat tutaj też b. wielu użytecznych ułatwień nie znam i b. się dziwię, jak się dowiaduję:) No nic, padam na klawisze nosem, pora spać. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:42, 10 mar 2019 (CET)

Odp:DNUedytuj kod

Tak tylko... tak wszystko co leci w DNU to broni Jerzyjan i czasem to dość hm.. komicznie(?) wygląda więc może lepiej niech każdy broni od siebie to co bronić należy.:) --Adamt rzeknij słowo 09:45, 10 mar 2019 (CET)

Tech News: 2019-11edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Niektórych wiki nie będzie można edytować przez krótki czas dnia 19 marca (UTC). Przerwa zacznie się o 15:00 UTC. Potrwa około 15 minut. Zobacz listę wiki których to dotyczy. Powodem są prace nad infrastrukturą sieciową. Czytanie będzie nadal cały czas dostępne.
 • Edytujący w edytorze wizualnym korzystający z przeglądarki Firefox mieli problem z kopiowaniem tekstu. Kiedy próbowali zaznaczyć tekst z przypisami, szablonami lub ilustracjami, kopiowana była tylko część zaznaczonego tekstu. Zostało to naprawione. [11]
 • 8 marca niektóre mapy nie wyświetlały się. Zostało to naprawione. [12][13]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 12 marca, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 13 marca, a następnie na wszystkich wiki od 14 marca (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 13 marca o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

20:29, 11 mar 2019 (CET)

Strona główna; stopka zmarli w rubryce wydarzeniaedytuj kod

Mógłbyś podpiąć Halinę Kowalewską-Mikosa do stopki? Wprawdzie dzisiaj to postać mało rozpoznawalna, ale była Ona jedną z pierwszych gwiazd polskiej piosenki po wojnie i bodaj pierwszą wykreowaną przez Polskie Radio w tym czasie co moim zdaniem jest silnym argumentem za takim wyróżnieniem. Serdecznie pozdrawiam Mateusz Opasiński (dyskusja) 15:51, 15 mar 2019 (CET)

@Wikipedysta:Litwin Gorliwy, @Wikipedysta:Andrzei111 – wypowiecie się? Nedops (dyskusja) 16:08, 15 mar 2019 (CET) Gdyby to o czym pisze Matesuz bardziej z hasła wynikało to oczywiście na główną. Andrzei111 (dyskusja) 17:47, 15 mar 2019 (CET) Ja w ogóle nie pamiętam takiego nazwiska - tu: [14] jest kilkanaście tekstów, żadnego nie kojarzę. Z katalogów BN (oby w piekle smażył się projektant nowego interfejsu) wynika, że w 1947 r. nagrywała w prywatnej wytwórni "Mewa", no i jest kilka składanek z lat 60. Pamiętam, jak kiedyś argumentowano, że to cover-girl - alr moja anglistka tez była na okładce ("Zwierciadła"). Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 19:15, 15 mar 2019 (CET)
 • Głównie występowała na żywo stąd mało nagrań co przełożyło się na pamięć o niej, tym niemniej to są czasy kiedy do największych gwiazd należały np. Siostry Do-Re-Ni czy Janina Godlewska, a o nich również niespecjalnie się pamięta, zresztą Koleśnik z którym tworzyła duet również był wielką gwiazdą, a i on odszedł w mroki niepamięci. Z Koleśnikiem śpiewała między innymi "Głęboką studzienkę". W ostatnich latach jej utwory pojawiły się bodaj na składankach wydanych przez Teddy Records, ale nie oszukujmy się fakt że w czasach jej największej popularności rynek fonograficzny był bardzo ograniczony przyczyniło się do dzisiejszej niepamięci. Warto jednak zaznaczyć, iż biogram ma w monumentalnym III tomowym opracowaniu Janusza Świądra (łącznie blisko 2200 str.), a i w "Kalejdoskopie estradowym" Zbigniewa Adriańskiego znalazł się jej "biogram". Dariusz Michalski również wspomina ją w obszernej publikacji "Piosenka przypomni ci..." przypominając, że wraz z Godlewską należała do największych konkurentek Marty Mirskiej, i najpopularniejszych piosenkarek radiowych oraz że jako pierwsza solistka występowała z Orkiestrą Rachonia, a także nagrała debiutancką piosenkę duetu Szpilman-Winkler. Mateusz Opasiński (dyskusja) 19:58, 15 mar 2019 (CET)

Tech News: 2019-12edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Podczas wycofywania "rollback" będzie możliwe wyświetlenie prośby o zatwierdzenie operacji. Przyda się w przypadku przypadkowych kliknięć. Będzie trzeba to włączyć w preferencjach. W niemieckojęzycznej Wikipedii będzie dostępne od 28 marca, domyślnie włączone. [15][16]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 19 marca, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 20 marca, a następnie na wszystkich wiki od 21 marca (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 20 marca o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Administratorzy będą mogli blokować poszczególnym użytkownikom możliwość edycji wybranych stron lub przestrzeni nazw. Działa to już na niektórych wiki. Możesz tutaj przeczytać o tym więcej. Jeżeli Twoja wiki ma zostać wczesnym testerem, powiadom programistów. [17]
 • Toolforge will shut down the Ubuntu Trusty job grid. This will happen the week of 25 March. Tools that use this grid needs to be moved to the new Debian Stretch job grid. If they haven't, they will be taken offline. Maintainers can restart the tools later. Users may not be able to use them in the meanwhile. You can see a list of affected tools.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

20:43, 18 mar 2019 (CET)

Bawienie się w Bogaedytuj kod

Tym razem to zostawię, ale to był twój ostatni raz kiedy usuwasz (na podstawie swojej prywatnej opinii) prawidłowo dodane propozycje innych osób. Wikipedia:Propozycje haseł do zrobienia na OZ to strona na którą każdy!!! może dodać swoje propozycje według swojego uznania!!! i bez dyskusji oraz konsensusu nikt nie ma prawa usuwać propozycji innych osób, jeśli propozycje są wstawione w sposób prawidłowy!!! Mi też nie podoba się część propozycji innych osób np. biografie (często nawet bez interwiki), ale to nie znaczy że mogę je usunąć z listy bez dyskusji i konsensusu! Takie zachowanie nie będzie tolerowane, zwłaszcza u administratora bo to "bawienie się w Boga" - admin sobie tak myśli to tak ma być. Nie, proszę pana, Wikipedia tak nie działa, tu nie ma właścicieli stron, tu nie ma opcji, że pan Nedops może dodawać i usuwać do Wikipedii co chce a inni nie mogą. Jeśli jakiś użytkownik prawidłowo dodał jakąś propozycję to uszanuj propozycję innych tak samo jak inni mają szanować twoje propozycje. Zachowując się jak pan, to powinienem usunąć "Wybory prezydenckie na Słowacji w 2019 roku" z listy bo uważam, że co kogoś obchodzą jakieś wybory w jakimś małym kraju, wystarczy że jest informacja o prezydencie w artykule "Słowacja" i "Ustrój polityczny Słowacji". Jak widzisz, każdy ma swoje racje i własne opinie.

Sorki, za mój ton wypowiedzi ale usunąłeś wcześniej dwie inne propozycje, później usunąłeś trzecią [18], ale to, że zwrócono ci uwagę a ty ją cofnąłeś - to już jest kompletnie przegięcie, całkowicie nie do zaakceptowania. Rozumiem, że masz tam swoje argumenty przeciw jakieś propozycji artykułu, nie w tym problem. Problem w tym, że tu nie ma samowoli ani wywyższania jednego użytkownika nad innym - że coś ci się nie podoba to usuwasz pracę/propozycję innego użytkownika, bo sobie tak myślisz. Masz prawo do własnej opinii, ale to tylko opinia, ktoś inny może mieć inną opinię niż twoja zarówno swoich propozycji jak i twoich propozycji artykułów. Subtropical-man (dyskusja) 01:04, 19 mar 2019 (CET)

Tech News: 2019-13edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Nowa wersja narzędzia Tłumaczenie Treści będzie używana do nowych tłumaczeń. Starsza wersja zostanie użyta dla rozpoczętych tłumaczeń z użyciem starej wersji. Większość użytkowników nie zauważy żadnej zmiany. Ponad 80% opublikowanych tłumaczeń zostało wykonanych już z nowej wersji. [19]

Problemy

 • Był problem z edytowaniem w przeglądarce Safari na iOS. Po wpisaniu opisu zmian nie można było zapisać edycji. Zostało to naprawione. [20]
 • Pasek edycji czasami znika po przewinięciu strony na urządzeniach iOS. Zostanie to naprawione. [21]
 • Wiki mogą nadpisywać komunikaty systemowe. Ostatnio, pokazywane były jednak starsze wersje komunikatów zamiast najnowszych wersji. Dotknęło to także komunikatów wyświetlanych na górze (sitenotice) i innych ważnych części interfejsu. Zostało to poprawione około 2019-03-22 16:00 (UTC). Niezalogowani nadal mogą widzieć złe wersje komunikatów. [22]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 26 marca, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 27 marca, a następnie na wszystkich wiki od 28 marca (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 27 marca o 16:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

19:04, 25 mar 2019 (CET)

Rocznice na stronie głównej Wikipediiedytuj kod

Hej, wiesz kto przygotowywał dzisiejsze rocznice na stronie głównej Wikipedii? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 02:58, 27 mar 2019 (CET)

 • Czyżbym....to...był...ja...sam...?? :)) Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:41, 27 mar 2019 (CET)

Tech News: 2019-14edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Powiadomienia informują o różnych zdarzeniach na wiki. Można włączyć też powiadomienia o nowych linkach do stron, które utworzyłeś. Ze względu na wydajność nie będzie można włączyć powiadomień o tym przez e-mail. [23]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 2 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 3 kwietnia, a następnie na wszystkich wiki od 4 kwietnia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:28, 1 kwi 2019 (CEST)

Linkujące do artykułuedytuj kod

Hej, jak sprawdzić, które artykuły linkują do tego, który chcę stworzyć? Vojthas95 (dyskusja) 00:07, 3 kwi 2019 (CEST)

Dzięki! Właśnie tworzę artykuł o Dezső Szabó, który znalazłem w rzeczach do zrobienia z lekkiej. Ale trzeba będzie wszędzie pozmieniać linki na Dezső Szabó (lekkoatleta), bo w dwudziestoleciu międzywojennym był też pisarz o tym nazwisku. A i sam wieloboista ma syna o tym imieniu, który był (jest?) tyczkarzem, może i o nim coś znajdę. Vojthas95 (dyskusja) 01:03, 3 kwi 2019 (CEST) PS. Dobra, zmieniłem linki, przy okazji też oznaczyłem syna jako Dezső Szabó (lekkoatleta, ur. 1989), ale jeszcze nie zrobiłem o nim artykułu.

Tech News: 2019-15edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Przez około 30 minut 11 kwietnia o 05:00 (UTC) nie będzie możliwe edytowanie wiki. Czytanie będzie wciąż dostępne. Spowodowane jest to problemem sprzętowym. Zobacz listę wiki, których to dotyczy. [26]
 • Aktualizacja związana z mapami mogła powodować problemy między 29 a 30 marca. Z tego powodu została ona wycofana. [27]
 • Strony w Wikipodróżach mogły nieprawidłowo wyświetlać nagłówek. Zostało to naprawione. [28]

Zmiany w tym tygodniu

 • Podczas wypełniania opisu zmian w edytorze wizualnym będą pojawiać się podpowiedzi wybierane z ostatnio użytych. Będzie to działać zarówno w trybie wizualnym jak i wikikodu. Będzie to też działać w wersji mobilnej. [29]
 • Wiki Wikimedia otrzymają skracarkę URL. Będzie działać od 11 kwietnia. Dowiedz się więcej. [30]
 • Przestanie działać magiczne słowo {{REVISIONID}}. Powodem sa kwestie wydajności. Podczas podglądu edycji zwróci " " (pusty ciąg). Podczas czytania strony zwróci "-" (dash). Na razie będzie to zastosowane tylko w przestrzeniach nazw treści (przede wszystkim przestrzeni głównej). [31]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 9 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 10 kwietnia, a następnie na wszystkich wiki od 11 kwietnia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Zostanie dodana możliwość podglądu przypisu. Po najechaniu na numer pokazany zostanie w okienku podgląd treści przypisu. W podobny sposób działa page previews. Nie będzie trzeba już zjeżdżać na dół strony, do listy przypisów, aby zobaczyć treść przypisu. Na razie będzie to dostępne jako funkcja eksperymentalna w niemieckojęzycznej i arabskojęzycznej WIkipedii. [32][33]
 • Zmieni się kod wyjściowy JSON Wikidanych. Puste kontenery będą serializowane jako puste obiekty. Jest to znacząca zmiana dla narzędzi wykorzystujące kod wyjściowy JSON i API. Zmiana nastąpi 30 kwietnia. Możesz przeczytać więcej informacji tutaj oraz zobaczyć jak przetestować swój kod.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

20:24, 8 kwi 2019 (CEST)

Odp:Drobnostkaedytuj kod

Odp:Drobnostka

Dzięki za zwrócenie uwagi. Przejadę profilaktycznie botem te artykuły, może gdzieś jeszcze jest podobny błąd. Mathieu Mars (dyskusja) 08:10, 9 kwi 2019 (CEST)

Były 4 takie błędy wśród 5324 haseł. :) Mathieu Mars (dyskusja) 21:36, 9 kwi 2019 (CEST)

Ad:Szablon:Aktualnościedytuj kod

Ad:Szablon:Aktualności

Dzięki ! Choć miałem nadzieję, że zamiast linku [[:commons:File:Black hole M87.jpg|pierwsze w historii zdjęcie]] pojawi się na SG właśnie to zdjęcie. Nie umiałem tego umieścić w Aktualnościach inaczej, niż przez interlink do Commons. IOIOI2 20:22, 10 kwi 2019 (CEST)

 • A już jest. IOIOI2 20:24, 10 kwi 2019 (CEST)

Mistrzostwa Koreiedytuj kod

Hej! Jak już jesteśmy przy mistrzostwach, to mam problem z ostatnimi mistrzostwami Korei w skokach i pomyślałem, że może miałeś już do czynienia z podobnym przypadkiem. Zamiast jednych zawodów dla wszystkich zawodników, albo przynajmniej podziału na kategorie wiekowe, zrobiono podział według poziomu edukacji. Na największych skoczniach podane są podia dla kategorii szkoły średniej, szkoły wyższej i "ogólnej", dla tych którzy edukację już zakończyli. Najwyższe noty miało dwóch startujących w kategorii ogólnej, ale to, że skakali lepiej raczej nie wynika bezpośrednio z tego, że skończyli już studia :) Nie wiadomo też, czy wszyscy skakali z tej samej belki, a zatem czy noty są porównywalne. No i kogo teraz uznać za medalistę (pod kątem na przykład encyklopedyczności)? Szkoły wyższe+ogólną? Tylko ogólną? Trzech najlepszych niezależnie od kategorii? Przy każdym rozwiązaniu widzę jakieś minusy :) Barcival (dyskusja) 21:45, 14 kwi 2019 (CEST)

Ad:Mirjana Markovićedytuj kod

Ad:Mirjana Marković

"Była"?

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Mirjana Marković nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:55, 14 kwi 2019 (CEST)

Cześć. Byłbym wdzięczny za przykład, gdy nie dodałem źródła. Staram się tego bardzo pilnować, więc dziwi mnie taki obraz moich edycji. Co do mojej interwencji w haśle o Mirjanie Marković, to podanie informacji o śmierci jest tak istotną informacją, że bardzo mnie zdziwiło, że zaakceptowałeś nieuźródłowioną edycję poprzednika. Zatwierdzam dziesiątki edycji IP w hasłach o latach i pilnuję, aby dodawane daty śmierci miały źródła w biogramach. Jeśli jednak redaktorzy i admini to lekceważą, to jakie ja mam argumenty? Nie chodzi o to, żeby latać za wszystkimi i dodawać źródła, tylko żeby edytujący robili to od razu sami. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:38, 14 kwi 2019 (CEST) Cześć. Napisałeś: "Zatem, piszę zupełnie poważnie, przemyśl swoje stanowisko wobec WP:WER, bo to nie pierwszy raz kiedy zachowujesz się w sposób (delikatnie mówiąc) niekonsekwentny wobec tej zasady". Nie bardzo jestem w stanie zauważyć tu żartobliwy ton. A skoro okazuje się, że podstawą do tego zarzutu jest to, że w hasłach, które edytuję i zapisuję są dodane kiedyś przez kogoś jakieś informacje bez źródeł, to mam wrażenie, że nie traktujesz mnie poważnie. :-( Więc powtarzam, dodaję źródła do informacji, które są mojego autorstwa. Wymagam też dodawania źródeł od innych. Gdy mam trochę czasu, uzupełniam je sam, gdy mniej, wstawiam szablon {{Weryfikacja}} lub anuluję - np. gdy autorem jest dynamiczny IP. Co do Marković – data śmierci była bez źródła i była dodana w dniu śmierci. Nie trzeba analizować historii edycji, aby to zauważyć. Najpoważniejszą niepoprawnością był włąśnie brak źródła, a nie słowo "jest" zamiast "był". Zdziwiło mnie, kto zaakceptował (była to wersja przejrzana) taki błąd i z zaskoczeniem zobaczyłem, że autorem był redaktor (uprawnienia od 2016 r.), a dalej hasło edytowali starzy wyjadacze i nikt nie zwrócił uwagi na ten problem. Jak mam przy takim podejściu przekonywać nowicjuszy do dodawania źródeł? Piszesz dalej "Kiedyś to był fajny Projekt, w którym pomagaliśmy sobie nawzajem rozwijając hasła. Stąd sukces Wikipedii. I w odejściu od tego sympatycznego podejścia do edycji innych (którym chciało się za darmo zrobić coś pożytecznego!) upatruję przyczyn tego, że jest nas tutaj coraz mniej." W pełni się z tym zgadzam. Dlatego moja aktywność w dużej mierze polega na poprawianiu cudzych edycji.

Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 01:20, 15 kwi 2019 (CEST)

Ad:12 listopadaedytuj kod

Ad:12 listopada

"mamy w tym haśle naprawdę wiele informacji bez źródeł. Kasujemy akurat jedną, bo jest nowa?" Zgadza się, właśnie tak nakazuje zasada WP:WER: "Osoby dodające do artykułu nowy materiał powinny wskazać wiarygodne źródła, inaczej każdy wikipedysta może ten materiał usunąć". Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:41, 14 kwi 2019 (CEST)

"A który to jest ten "nowy materiał"?" Zapewne każdy oceni inaczej. W dodatku zależy to od tego, kto edytował (do aktywnego wikipedysty można napisać) i jak poważny jest problem. Tym niemniej to pytanie było dziwne, bo moja interwencja dotyczyła edycji sprzed najwyżej kilku godzin. "Nowość materiału" nie budziła wątpliwości. "Jeszcze gdybyś napisał do tego IPka" - to jedna lub kilka osób edytujących z dynamicznych IP, który/które od lat uzupełniają hasła dot. dat. Wpisy nic nie dawały, jak zresztą dyskutować z dynIP? Skuteczne okazało się anulowanie edycji z komentarzem "Potrzebne źródło". Obecnie w większości edycji najpierw dodawane jest źródło w biogramie, a potem uzupełniana informacja w artykule typu data. Źródło jest podane zwykle błędnie technicznie, to oczywiście poprawiam. Zgadzam się, że dodanie przypisu było najkorzystniejsze dla Wikipedii, ale - jak już pisałem - chodzi o to, żeby przypisy dodawali od razu edytujący. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 01:20, 15 kwi 2019 (CEST)

Tech News: 2019-16edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 16 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 17 kwietnia, a następnie na wszystkich wiki od 18 kwietnia (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

01:00, 16 kwi 2019 (CEST)

Odp:Iga Świątekedytuj kod

Nedopsie wiem o tym :) Ja od ponad 20 lat jestem kibicem tenisa, cichym, nie uważającym się za znawcę. Mimo to staram się być neutralny w Wikipedii, nie podpalać się sukcesem chyba mam już to we krwi.:) Iga to fenomen i tylko się modlę by ją nie stracono jak kilka innych fajnie zapowiadających sie dziewczyn (np. Domachowska). Pozdrawiam--Adamt rzeknij słowo 07:38, 17 kwi 2019 (CEST)

Tech News: 2019-17edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Zmiany w tym tygodniu

 • W tym tygodniu nie będzie nowej wersji MediaWiki.

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Wikipedia articles will have the sameAs meta property. It adds structured data. This makes it easier for search engines to find Wikipedia articles. It also makes it easier to reuse content. There will an A/B test. [40][41]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

21:07, 23 kwi 2019 (CEST)

SG: Idaiedytuj kod

Cześć. Jako że to Ty zajmujesz się rotacjami w rubryce Aktualności zwracam się tu z sugestią, by wrzucić tam link do artykułu cyklon Idai. Wydarzenie niewątpliwie b. encyklopedyczne. Problem jednak w tym, że blisko miesiąc temu ten niż przeszedł przez płd.-wsch. Afrykę. No, ale nie miałem wyboru: to jest encyklopedia i czekałem, pisząc i tłumacząc, aż będziemy mieć b. kompletne i pewniejsze dane, szczególnie nt. liczby ofiar, zaginionych i rannych/poszkodowanych. Dopiero w tym miesiącu "ustabilizowały" się te liczby, choć nie wiadomo jeszcze czy są one ostateczne (właśc. na pewno nie). Mogłem już trochę wcześniej wrzucić art, ale i nie był kompletny, no i te liczby… Teraz nie wiem czy warto wrzucać do Aktualności. Taki przykład klasyczny błędnego koła… Za wcześnie źle, za późno też :-)) /dobrze by jednak było, gdyby ludzie w Polsce dowiedzieli się o tej tragedii, bo ja z PL mediów "ledwo" się dowiedziałem - inne tematy widocznie są b. medialne…/ --Pit rock (dyskusja) 21:14, 23 kwi 2019 (CEST)

Odp:Twierdzenie Dijkstry o trójkątachedytuj kod

Odp:Twierdzenie Dijkstry o trójkątach

Cześć. Zgłosiłem do usunięcia w/w hasło. Co prawda zajęło mi to nieco więcej niż wspomniany przeze mnie miesiąc (odpłynąłem co nieco do innego około-wiki-projektu). Zaznaczam - poprzednim razem zdecydowałem się na pozostawienie artykułu jedynie z przyczyn formalnych - uznałem, że w podczas dyskusji nie osiągnięto konsensusu - zdania były zbyt podzielone. Miłego dnia, 3maj się! Pawel Niemczuk (dyskusja) 13:26, 24 kwi 2019 (CEST)

Odp:Cyklon Idaiedytuj kod

Odp:Cyklon Idai

Hej :-) Wiesz co, wrzuciłem do tego hasła informację o zwołaniu 2 kwietnia spotkania ECOSOC, jednego z 6 organów ONZ-u, podczas którego podjęto rozmowy nt. zniszczeń i dalszej pomocy międzynarodowej. Nie jest to idealne rozwiązanie… Mógłbym zamiast tego ew. wrzucić przy dacie 12 kwietnia informację o oficjalnych liczbach odnotowanych w raporcie Kongresu Stanów Zjednoczonych. Może jednak wystarczy tak jak jest. Przy okazji zauważyłem dosyć poważny błąd w tych miesięcznych hasłach – umieszczany tam szablon {{miesiąc}} nie jest od wielu miesięcy kompatybilny z wpisywanymi nagłówkami (nazwami sekcji) w tychże hasłach, a dokładnie od czerwca 2010 w nagłówkach wpisywane są tylko dzień i miesiąc (wcześniej, do maja 2010, wpisywano dzień+miesiąc+rok). Albo należałoby zostawić szablon w spokoju i pododawać botem brakujący element (rok) albo zmienić kod tego szablonu, tak by odpowiadały hasłom z ost. miesięcy (dzień+miesiąc); no a pozostałe, wcześniejsze miesiące wtedy analogicznie przebotować… Pozdrawiam --Pit rock (dyskusja) 15:16, 24 kwi 2019 (CEST)

Odp:Medaliści mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkimedytuj kod

Odp:Medaliści mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkim

Hej! Ależ to staroć, zupełnie już zapomniałem o tym, że taką listę kiedyś stworzyłem. :P Dzięki za wiadomość, zaktualizuję w wolnej chwili. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 14:51, 27 kwi 2019 (CEST)

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanieedytuj kod

Dziękuję za podpowiedź. Z pozdrowieniami, Ytabak (dyskusja) 10:03, 29 kwi 2019 (CEST)

Tech News: 2019-18edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Aplikacja Wikipedia na Androida już zachęca użytkowników do dodawania opisów w Wikidanych. Zachęcani będą wyłącznie użytkownicy, którzy dodawali wcześniej takie opisy przez aplikację, a ich edycje nie zostały wycofane. Zapobiegnie to niewłaściwym edycjom. [42][43]

Problemy

 • Z powodu błędu w MassMessage Tech News rozesłano z opóźnieniem. Inne newslettery też miały ten problem. [44]

Zmiany w tym tygodniu

 • Zobaczysz kiedy ostatnio odświeżyłeś listę ostatnich zmian. Dzięki temu wiadomo jak nowe zmiany są wyświetlane. [45]
 • Jeżeli piszesz odpowiedź w Dyskusjach Strukturalnych, ale jeszcze jej nie wysłano, Twoja przeglądarka zapisze ją w local storage zamiast session storage. Oznacza to, że nie zostanie on utracony, nawet po zamknięciu przeglądarki. Dyskusje Strukturalne to dawniej Flow. [46]
 • Będzie możliwe wyłączenie powiadomień o krokach milowych. Są to powiadomienia z pochwałą po przekroczeniu przez Ciebie określonych progów liczby edycji. [47]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 30 kwietnia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 1 maja, a następnie na wszystkich wiki od 2 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 1 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • W bazie Wikidanych zostanie zlikwidowana tabela wb_terms. Może to wpłynąć na niektóre narzędzia dla Wikidanych. Należy je dostosować. Ta tabela stała się zbyt duża przez co powoduje problemy. Nastąpi to 29 maja. Czytaj więcej. Możesz skorzystać z naszej pomocy.
 • Na wiki Wikimedia wkrótce będzie potrzeba używać tokenu do wylogowywania się poprzez API. Narzędzia dokonujące wylogowania konta użytkownika poprzez API będą musiały zostać dostosowane. [48]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

00:28, 30 kwi 2019 (CEST)

Tech News: 2019-19edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Problemy

 • Na stronie Specjalna:Obserwowane mogą nieprawidłowo wyświetlać się informacje o nieobejrzanych nowych zmianach. Trwają prace nad naprawą tego problemu. [49]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 7 maja, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 8 maja, a następnie na wszystkich wiki od 9 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 8 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:27, 6 maj 2019 (CEST)

Re: propozycjeedytuj kod

Od początku nie przewidywałem "załatwiania" ręcznego. Jak chcesz to możesz dodać, ale wiele podobnych nie zostało dodanych w przeszłości, więc nie ma to sensu. ~malarz pl PISZ 17:42, 10 maj 2019 (CEST)

Tech News: 2019-20edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 14 maja, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 15 maja, a następnie na wszystkich wiki od 16 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 15 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

02:49, 14 maj 2019 (CEST)

Tajwanedytuj kod

[Re: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Meo_Hav?diff=cur&oldid=55453463 Dzięki za wiadomość. Logicznie byłoby tak, jak piszesz, "równość małżeństw", ale "równość małżeńska" jest już utartym wyrażeniem. Daje 1,68 mln wyników w google i co ciekawe, wyszukiwanie "równości małżeństw" także odsyła do wyników z "równością małżeńską". IMHO oba sformułowania są zrozumiałe. Pozdrawiam, Meo Hav (dyskusja) 08:32, 18 maj 2019 (CEST)

Tech News: 2019-21edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Opisy plików z Commons nie wyświetlały się prawidłowo na innych wiki. Na przykład brakowało opisu i informacji o licencji. Zostało to naprawione. [50][51]
 • Podczas porównywania zmian przy niektórych zmianach może pokazać się błąd. Trwają prace nad naprawą. Związane jest to z niektórymi opisami zmian. [52][53]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 21 maja, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 22 maja, a następnie na wszystkich wiki od 23 maja (harmonogram).

Spotkania

 • Możesz dołączyć do spotkania IRC, na którym będą udzielane porady techniczne. Podczas tego spotkania programiści-wolontariusze mogą zapytać o poradę. Spotkanie odbędzie się 22 maja o 15:00 (UTC). Zobacz jak dołączyć.

Przyszłe zmiany

 • Narzędzie do tłumaczenia treści na Wikipedii może wykorzystywać tłumaczenia maszynowe. Wbudowano system zapobiegający publikowaniu tłumaczeń bez poprawek. Ostrzega on lub blokuje wysyłanie, jeżeli będzie to niezmieniona kopia tłumaczenia maszynowego. Jeżeli ten system jest zbyt restrykcyjny lub za mało restrykcyjny, powiadom nasz zespół. [54]
 • Funkcja wbeditentity z API Wikidanych usunie wszystkie aliasy jeżeli w żądaniu poda się puste pole na alias(y). Powinno było tak działać wcześniej, ale z powodu błędu tak się nie działo. Zacznie się tak dziać od 12 czerwca. [55]


Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

15:04, 20 maj 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Nedops" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy