Dyskusja wikipedysty:Szoltys


Dyskusja wikipedysty:Szoltys w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jestem tu po to, aby edytować, a nie po to, aby dyskutować.
~Szoltys

[1] Dotyczy niemerytorycznych, przydługawych i kilkuekranowych dyskusji, z których nic nie wynika – czas stracony na zbędne dyskusje lepiej jest poświęcić na edytowanie haseł w przestrzeni głównej.

[2] Nie dotyczy zwięzłych, merytorycznych dyskusji, które mogą pomóc w rozwoju Wikipedii.

[3] Jeśli masz jakiś problem i uważasz, że będę w stanie go rozwiązać – śmiało pisz, postaram się pomóc!Spis treści

Dla bota?edytuj kod

Hej. Czy da się botem anulować liczne edycje [1] (wszystkie raczej). Jak na razie zmiany typu [2] wyglądają na WP:OR. Noworocznie :) Elfhelm (dyskusja) 12:43, 1 sty 2019 (CET)

Zmiana nazwedytuj kod

Cześć, czy mógłbyś pomóc mi w zmianie nazw artykułów: Bruno Filipe Tavares Pinheiro → Bruno Pinheiro i Iñaki Astiz Ventura → Iñaki Astiz? Pozdrawiam, Chris-dlc (dyskusja) 21:24, 6 sty 2019 (CET).

Kobayashiedytuj kod

Hej! Nadaje się, nadaje - trzeba było wrzucić :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 04:41, 7 sty 2019 (CET)

botowanie skoczkówedytuj kod

1. Hej. Tak, ogarnę to, ale chcę sobie utworzyć pełen wachlarz tych błędów, by poprawić wszystko jednocześnie i nie mnożyć edycji. Do końca roku chyba się wyrobię. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:18, 17 gru 2018 (CET). Khm khm :>

2. Ktoś kiedyś gdzieś przy mnie opowiadał że pl.wiki ma najwięcej ze wszystkich wikipedii opisanych skoczków i skoczkiń narciarskich. Jak się dziś zawiodłem, gdy porównywałem kilka wiki i okazało się że w meczu POL-GER 1937:2070. PMG (dyskusja) 17:00, 7 sty 2019 (CET)

Niestety ale chyba ja jestem główną osobą, którą można winić za to ze część tych kursyw z tego poprawiono. Sama reszta kursyw to nie problem - mogę to poprawić ręcznie. Natomiast coś, na czym mocno by mi zależało, a nie umiem tego zrobić to te wszystkie spany i smalle w legendzie. Jeżeli zajrzysz tutaj to zobaczysz serie problemów w skoczkach. Konkretnie to opisałem tu, ale takich przypadków gdy w Legendzie nie są dobrze pozamykane znaczniki są dziesiątki. Moim zdaniem to powinno zostać jakoś zszablonowane. Zająłbyś się może tym? PMG (dyskusja) 10:48, 5 lut 2019 (CET) Dlaczego tak podchodzę - bo jak przeglądam linki z tego to po kliknięciu w "edytuj" trafiam do np. tego (wejdz w Firefoxie, bo w Chromie nie działa tak dobrze - FF przewija sam, Chrome nie). I tam już zaraz od reki wiem gdzie wstawić pogrubienie, bo kursor mam dokładnie w miejscu gdzie mam wstawić koniec pogrubienia. I mogę takie hasła bez myślenia poprawiać dziesiątkami, na mentalnym automacie. A te spany i smalle to trzeba myśleć, bo jest ich ileś kombinacji. A nie ukrywam że do tego nie mam serca, ani teraz czasu, bo wolę zrobić jak najwięcej zanim mi przejdzie ochota na grzebanie się w tym :). PMG (dyskusja) 17:07, 5 lut 2019 (CET) Jest jeszcze jedna rzecz która by się mocno przydała. Takie edycje mnie irytują, bo a) to powtarzalne jest b)trzeba dokładnie trafiać. Historia jest taka - w szablonie był błąd, przez lata userzy to wstawiali zeby dobrze wyglądało, malarz to na moją prośbę poprawił w szablonie, ale trzeba posprzątać hasła. PMG (dyskusja) 12:03, 6 lut 2019 (CET) Z tego samego obszaru. PMG (dyskusja) 12:33, 6 lut 2019 (CET)

Linki do katalogu BNedytuj kod

Cześć. Wygląda, że wszędzie tu należałoby http zamienić na https. Przykładowo [3] z http nie działa, ale z [4] https już jest ok. Nie jestem pewien szablonów bota w już odhaczonych, ale może można je usunąć (najwyżej nowy link okaże się nieaktywny). Chyba też inne strony z domeny *.bn.org.pl na razie nie wymagają korekty. Dzięki z góry za zajęcie się. Elfhelm (dyskusja) 18:07, 14 sty 2019 (CET)

 • Wygląda, że korekta działa. Jeśli link przenosi do błędnej osoby w katalogu, to jest to błąd dalszych parametrów linka (zmiany elementu katalogu w BN lub w W. błędnego wprowadzenia). Sprawdziłem ręcznie jeszcze kilkanaście i wygląda, że jest ok i można dalej jechać ;) Elfhelm (dyskusja) 15:05, 15 sty 2019 (CET)

Przeniesienie strony do biuletynuedytuj kod

Widzę, że strona została przeniesiona do brudnopisu (Dragoslav Mihailović) ze względu na brak źródeł. To jest tłumaczenie strony z serbskiego, na której są tylko źródła w tym języku. Nie ma nic w języku polskim, czy w związku z tym mam zrobić odniesienie do tych przypisów z oryginalnej strony, czy zrobić to w jakiś inny sposób. Prośba o pomoc. Pozdrawiam. -- niepodpisany komentarz użytkownika Jugoblue (dyskusja | wkład) 20:44, 16 sty 2019‎

Przeniesienie stronyedytuj kod

Hej, Przeniosłem stronę (Dragoslav_Draža_Marković) po dodaniu źródeł, jednak nie wiem, czy dobrze. Poza tym trzeba dodać, że przetłumaczona. Możesz mi pomóc? Serdecznie Pozdrawiam

odp. Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu Ukraińskiego IIedytuj kod

Hej! Rozwiązanie, które proponujesz jest prawdopodobnie technicznie niemożliwe, zwłaszcza z zastosowaniem szablonu. zobacz wersję tego szablonu z zastosowaniem linku bezpośredniego - nie działa. Pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 13:50, 19 sty 2019 (CET)

Linki cd.edytuj kod

Dzięki. Widzę, że serwisy przechodzą na domenę www.gov.pl, co powoduje sporo nieakt. linków. Ale część jest archiwizowana (np. https://archiwum.mswia.gov.pl). I tak można by:

Szukam dalej ;) Elfhelm (dyskusja) 16:23, 19 sty 2019 (CET)

 • Dzięki. Czasem Mastiemu zgłaszam przekierowania, by dodał do wyjątków dla bota. Elfhelm (dyskusja) 19:04, 19 sty 2019 (CET)

Zmianyedytuj kod

Dziękuję. Dodałem kategorie. A co to oznacza, że strona jest w dyskusji, kiedy będzie ogólnie widoczna? Jest jakiś termin na jej sprawdzenie? Chciałbym, żeby była widoczna już w ten czwartek, bo to zaliczenie pracy semestralnej na studiach. Jugoblue (dyskusja) 07:57, 20 sty 2019 (CET)

Panel bocznyedytuj kod

Dziękuje za wszystko. Przypisów niestety nie mogę zrobić, bo nie ma ich w tekście oryginalnym. Ponadto mam pytanie odnośnie panelu bocznego, w oryginale taki jest (https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B), chciałem skopiować kod, ale widzę, że tu są inne zasady co do pozycjonowania, jeśli idzie o kodowanie takich rzeczy (przez jakiś czas tym się zajmowałem, ale nie jestem wielkim specjalistą). Czy jest sens się w to bawić? Widzą są jakieś szablony, ale mam problem z podziałem strony, w sensie pozycjonowania elementu. Taki sam problem miałem ze spisem treści. Jugoblue (dyskusja) 11:54, 20 sty 2019 (CET)

Panel bocznyedytuj kod

Dziękuję. Pierwsze pytanie, czy za każdym razem muszę tworzyć nowy temat, czy wystarczy edytować poprzedni temat? Drugi - wstawiłem infobox i zacząłem go uzupełniać, jednak mam cały czas ten sam problem, że zlewa się z tekstem (tekst nie jest wyraźnie przesunięty na lewo, jak w oryginale, a box na prawo). Chciałbym zachować tę samą estetykę, ale nie wiem jak to spozycjonować. Prośba o pomoc. Poza tym zdjecie - widze, że oryginalne jest sciągniete z wydania internetowego gazety i użyte w ramach dozwolonego użytku (https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0:Dragoslav_Dra%C5%BEa_Markovi%C4%87.jpg). Czy mogę się jakoś podczepić pod ten dozwolony użytek czy muszę to na innych zasadach? Jugoblue (dyskusja) 13:18, 20 sty 2019 (CET)

finanse.mf.gov.pledytuj kod

Cześć. Co do mojego zadania bot mógłby wziąć linki z IA z 2018 r. Powinny działać. Sebek A. (dyskusja) 21:22, 21 sty 2019 (CET)

Rozumiem. Dzięki. :) Sebek A. (dyskusja) 19:10, 22 sty 2019 (CET)

Re:Podgląd zmianedytuj kod

Wiem Przepraszam bardzo ale w tym wypadku podgląd zmian nie działał prawidłowo, ustawiałem element blokowy div i na podglądzie wyglądało inaczej niż po zapisaniu. Jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam Krzysiek 123456789 (dyskusja) 03:05, 27 sty 2019 (CET)

Dolomiti Lublanaedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Mam to w kolejce do poczekalni. Doprowadzisz do akceptowalnego stanu? Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 12:04, 27 sty 2019 (CET)

Na razie pominąłem przy zgłaszaniu. Może kolejny tydzień? W brudnopisie też się nie zgubi. Sławek Borewicz, → odbiór 12:49, 2 lut 2019 (CET) Bardzo dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 17:59, 2 lut 2019 (CET)

Portaledytuj kod

Hej, sorki-- Tokyotown8 (dyskusja) 10:55, 4 lut 2019 (CET)

Szabat w CzWedytuj kod

Cześć. Przyjęte do ekspozycji pytanie jest nieprecyzyjne i zostało dodane pod koniec. (… dlaczego podczas szabatu na stole stoją dwie świece i leżą dwie chały?). Po pierwsze, w takiej formie nazwa święta z dużej litery, ale – po drugie i ważniejsze – świece stoją długo, ale nie przez cały Szabat. Podobnie chały – leżą tylko na początku Szabatu. Chały są zjadane podczas wieczerzy szabatowej, która jest wigilią samego święta. Szabat trwa do zachodu słońca w sobotę. Więc ani świece nie stoją na stole do końca Szabatu, ani chały. Świece się wypalają i nie wolno ich wymieniać na nowe. Stąd uważam, że pytanie jest nieco nieprecyzyjne. Zmieniłbym, na któreś z pozostałych. Albo, jeśli miałoby być skorygowane to zaproponowane, to pytałbym „dlaczego na początku Szabatu...”. Plus zwróciłbym uwagę na nazwę z dużej litery. Jacek555 17:50, 5 lut 2019 (CET)

Odp:Portal:Fantasyedytuj kod

Odp:Portal:Fantasy

Przekierowanie przywróciłem. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 08:28, 6 lut 2019 (CET)

Linkiedytuj kod

Hej. Wygląda, że padł serwis archiwumrocka.art.pl a raczej został przeniesiony na polskirock.art.pl (sporo tego: [9]). Wygląda też, że prosta zamiana "archiwumrocka" na "polskirock" powinna wystarczyć (tu jest ok.). Podrzucam :) Elfhelm (dyskusja) 17:07, 6 lut 2019 (CET)

Re:Chycinaedytuj kod

Witaj, oczywiście, że mam świadomość, do czego służy przycisk "cofnij edycję". Aczkolwiek z tym użytkownikiem już wcześniej były problemy, a dyskusje i blokady (zmienne IP) na niewiele się zdały. Pozdrawiam. Lechita (dyskusja) 20:53, 8 lut 2019 (CET)

Niestety muszę przyznać, że faktycznie poszedłem "na skróty". :) Oczywiście zastosują się do tego co napisałeś, by nie było w przyszłości żadnych problemów. Pozdrawiam. Lechita (dyskusja) 14:30, 9 lut 2019 (CET)

Popr. linkówedytuj kod

Hej. Poproszę o zamianę "http" na "https" w tych linkach. Dzięki :) Elfhelm (dyskusja) 21:41, 9 lut 2019 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja:Robert Susmagaedytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja:Robert Susmaga

Dzięki. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 23:33, 9 lut 2019 (CET)

Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów medalowychedytuj kod

Hej

Widziałem twoje podsumowanie dotyczące projektu CwZ za rok 2018. To przypomniało mi projekt który kiedyś próbowałem utrzymać. To Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów medalowych. Projekt bazował na tym co "z ręki" przygotowywałem w Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów medalowych/tabela (ręczna analiza każdego hasła "na oko", jeżeli ktoś zwraca uwagę że też pracował to dodaje się go, ogólne założenie - lepiej żeby dziesięciu dostało jeden tekst za dużo, niż jeden za mało).

Projekt poległ bo nie miałem bota do wygenerowania tych gwiazdek itp. Raz ktoś mi to wygenerował, ale jak chciałem update'u to się okazało ze kodu generującego już nie ma (czy coś takiego).

Moje pytanie - czy podjąłbyś się aktualizowania takiej strony? Jeżeli bym miał świadomość ze raz na tydzień/miesiąc pójdzie bot który na podstawie mojej ręcznie aktualizowanej tabelki wygeneruje listy z gwiazdkami to raczej bym do tego wrócił.

Projekt jest bezlicencyjną ukradzioną i lekko zmodyfikowaną kopią en:Wikipedia:List of Wikipedians by featured article nominations, oni tam mają bota, ale mają też autogenerowane tabelki i inne cuda, których nie umiem przenieść na pl.wiki.

Zalezy mi na tym, bo chciałbym żeby ludzie którzy pracują nad wyróżnianiem haseł też mieli coś miłego dla siebie. PMG (dyskusja) 10:36, 12 lut 2019 (CET)


Hej

To co miałem w głowie to "Czy Szołtys podjąłby się wygenerowania samej strony z gwiazdkami, na podstawie tego co mu dostarczę" :). Natomiast jeżeli chciałbyś się też zaangażować w zaktualizowanie listy, to tym bardziej z chęcią się podzielę z tobą obowiązkami.

Co do analizy - możemy usiąść kiedyś razem i to przegadać? Jakoś przez Discorda albo Hangouta? Bo to co mi przychodzi do głowy to

 • wygenerowanie listy i porównanie z tą którą ja przygotowałem wtedy,
 • wyłapanie tych które straciły wyróżnienie
 • wyłapanie tych które zyskały i straciły wyróżnienie od ostatniej aktualizacji
 • dodanie nowych.

Razem to będzie kilka tysięcy haseł do przejrzenia, więc trzeba by pogenerować listy haseł i listy do historii danych haseł+jakiegoś podsumowania statystycznego (tak żeby za każdym razem nie trzeba było wchodzić - to już będzie duża skala przy tylu hasłach).

Co mamy:

Wszystko co mamy możemy zmieniać jak chcemy - czyli jezeli masz jakiś pomysł na to żeby technicznicznie to zmienić, żeby było nam łatwiej robić analizę, wpisywać nowe hasła - wszystko jest możliwe.

To co chielibyśmy mieć: stronę "Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów wyróżnionych", gdzie byliby autorzy DA, LnM, AnM. Raczej bez ilustracji na medal - ale to jest jeszcze kwestia do obgadania (raczej byłbym za nie łączeniem - zrobić dobre hasło i zrobić dobrą ilustrację, to jednak jest coś innego).

Spis stron:

Czy to robimy, czy podejmiesz się tego technicznie? Ja mogę ciągnąć temat "kto tutaj był autorem", ale potrzebuję pomocy:

 • przed procesem oznaczania - przy wygenerowaniu list haseł które mamy sprawdzić,
 • po procesie oznaczania - gdy jest już gotowa tabelka "to hasło ma medal, głównym autorem jest ten wikipedysta" i trzeba wygenerować listę gwiazdek.

PMG (dyskusja) 12:40, 12 lut 2019 (CET)

Re Ad: Macedonia Północnaedytuj kod

O proszę - ciągle się człowiek uczy. Dziękuję i pozdrawiam :) JackStrong12 (dyskusja) 23:34, 15 lut 2019 (CET)

Co obserwować?edytuj kod

Cześć!

Zastanawiam się, jak dostawać w Obserwowanych automatyczną informację, że uzupełniłeś kolejne ekspozycje CzW i trzeba sprawdzić ich WD. Próbowałem obserwować kategorię, ale to chyba reaguje tylko na dodanie albo usunięcie z niej artykułu, a tymczasem szablony CzW na cały rok są już gotowe.

Wiesz coś o tym?

Gżdacz (dyskusja) 08:26, 17 lut 2019 (CET)

Zapytam w kawiarence technicznej. Gżdacz (dyskusja) 12:09, 17 lut 2019 (CET)

odp. Czy wiesz – Erythropsidiniumedytuj kod

Bardzo mi miło, że temat Cię zainteresował. Czytałam o tym niezwykłym jednokomórkowcu z wielkim zainteresowaniem, ale obawiam się, że nie wszystko dobrze zrozumiałam. Liczę na poprawki wyrozumiałych fachowców. Pozdrawiam serdecznie--Joanna (dyskusja) 07:15, 18 lut 2019 (CET)

Ad:Marchef w butonierceedytuj kod

Ad:Marchef w butonierce

Skąd wiesz, że url https://www.polskirock.art.pl/marchef-w-butonierce,pidzama-porno,2986,plyta.html działał 25 stycznia 2015 i co w nim wtedy było ? SpiderMum (dyskusja) 03:14, 19 lut 2019 (CET)

Linkiedytuj kod

Hej. Można by ten zamienić na ten ([10] kilkanaście wskazań). Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 20:39, 20 lut 2019 (CET)

Falkland (Szkocja)edytuj kod

Dzięki za zwrócenie uwagi, nie zauważyłem. Już poprawione. Delta 51 (dyskusja) 21:01, 21 lut 2019 (CET)

Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz/ekspozycje/2019-02-25edytuj kod

Dlaczego nie zostały uwzględnione moje uwagi? — Paelius Ϡ 20:02, 23 lut 2019 (CET)

W haśle nic na ten temat nie ma, więc problem jest (dalej). Mam ofaktować? — Paelius Ϡ 21:46, 23 lut 2019 (CET) — oczywiście nikt nie zechciał napisać, że to od biedy, bardzo marne, nie mające wartości uźródłowienie jednak się w haśle pojawiło. [Autocenzura]. — Paelius Ϡ 21:50, 23 lut 2019 (CET)

Zgłoszenie stron Kościół Santa Fede i Fides z Agen do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie ww. stron do rubryki „Czy wiesz”! Krzysztof 13 (dyskusja) 23:16, 24 lut 2019 (CET)

Statystyki – wyróżnione artykułyedytuj kod

Hej

Wiedziałem że to dużo pracy - dlatego chciałem to robić z kimś :). Sama tabelka - jest ok. Można się zastanowić czy chcesz dawać inne gwiazdki za DA i za AnM/LnM.

Sytuacji Kiedyś Medal, teraz DA - myślę że takich sytuacji będzie niewiele. Zwykle nikt nie ratuje wyróżnionych. W takiej sytuacji moim zdaniem prezentujemy obecny stan (ale dając do autorów i starego AnM i nowego DA).

Pytania:

 • jak ci mogę pomóc? Możemy się jakoś podzielić pracą? Jakoś uzgodnić zasady i później to gdzieś wrzucać?
 • czy porównywałes swoje wyniki z moimi starymi (tymi z Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów medalowych)?
 • ja zwykle robiłem tak że jak ktoś miał na swojej stronie usera listę wyróżnionych haseł (np. Wikipedysta:Pibwl ma tak w swojej gablotce) to od ręki przydzielałem mu te wszystkie hasła. Założeniem moim było to że lepiej żeby ktoś dostał za dużo, niż żeby ktoś nie dostał.
 • jest też tak że coś może całkiem zniknąć (przykład).
 • jak tabelkę posortuję po "artykuły" to wolałbym dostać na górze listy "tych którzy mają najwięcej haseł wyróznionych" - czyli na pierwszym miejscu powinien być Filip em. A dostaję Puyola, bo sortuje po otwartej gwiazdce.

PMG (dyskusja) 17:35, 25 lut 2019 (CET)

Zerknąłem na twoją listę, porównując z moją. Widzę pierwsza różnica to ta że Tyranozaur dałeś do Wikipedysta:Adrian 1111 a ja do User:Energo. przeanalizuj dlaczego tak dałeś Adrianowi bo mocno mnie ciekawi twoja metodologia, a później zerknij dlaczego ja dałem dlaczego dałem stan dołączenia A). Z góry mówię - mam świadomość że będą różnice - dlatego wolę żeby więcej ludzi dostało, niż mniej. Co do przechowywania - zawsze możemy wrzucić do jakiegoś GoogleSpreadsheeta. PMG (dyskusja) 18:56, 25 lut 2019 (CET)

tyranozaur - bardzo dobrze. Nawet nie wiesz jak bardzo mnie cieszy że ktoś znajduje u mnie takie błędy :). PMG (dyskusja) 10:06, 26 lut 2019 (CET)

Ogólnie - nie jesteś pierwszym autorem bota, którego proszę o tę listę :P. Z historii hasła widze że prosiłem Beau, MatmęRexa i Mastiego o pomoc. Matma miał pomysł na automat i z tego wynika obecny stan listy. Tego jestem pewien (bo to tylko moje) i tam mam "Arewicz, Bambus-Klucha, KamStak23, Szoltys, mmt". Zamieszanie było pewnie też bo próbowałem utrzymać dwie listy, żeby się lepiej generowało/zliczało (co było błędem, ale wtedy w 2008, nie było google doca ani sensownych autosortowalnych tabelek w Mediawiki).

Leonard Dubackiedytuj kod

Witam, faktycznie zbyt szybko podziałałem i za dużo zostało wycofane - przepraszam i będę bardziej uważny na przyszłość. Co do daty śmierci - to jak podałeś w linku, może być prawdziwa - ale w informacja dodana na wiki nie posiadała żadnego przypisu. Mimo to będę uważniej patrzył w tekst. Razar-ww (dyskusja) 18:12, 26 lut 2019 (CET)

Pomocedytuj kod

Zauważałem ze jesteś bardzo doświadczonym wikipedystą. Mam pytanie, co zrobić w sytuacji gdy chcę wycofać kilka nieuźródłowionych edycji kilku użytkowników ? Jestem świadom że popełniłem błąd rewertująć te edycje i nie wiem jak go naprawić oraz uniknąć takich błędów w przyszłości. Powinienem wtedy przejrzeć edycje a następnie własnoręcznie edycją wykasować wprowadzone zmiany ? Z góry dzięki za pomoc :D Havarese (dyskusja) 20:17, 26 lut 2019 (CET)

CzyWieszedytuj kod

Cześć. Czy obowiązuje jakaś zasada, że w pytaniach czywieszowych umieszczamy tylko jeden link? Jeśli tak to od kiedy? Pytam bo kiedyś wyraźnie napisane było w zasadach CzyWiesza, że link do artykułu przedmiotowego umieszczamy w pogrubieniu, po to aby wyróżniał się w ten sposób od innych linków w tym pytaniu. Jest gdzieś link do dyskusji nad taką zmianą? --Matrek (dyskusja) 02:51, 28 lut 2019 (CET)

Mógłbyś w takim razie zmienić instrukcję CzyWiesza w tym zakresie, bo ja jestem w Wikipedii prawdopodobnie dłużej niż istnieje CzyWiesz, a dowiedziałem się o tej zmianie dopiero wczoraj, i to w typowy dla pewnego redaktora bardzo grubiański sposób. Tymczasem kiedyś było inaczej, i wprost zapisane w instrukcji, jak należy redagować pytania. Tymczasem dzisiaj nie ma chyba nigdzie. --Matrek (dyskusja) 07:10, 28 lut 2019 (CET) Tym razem ja nie rozumiem, zwłaszcza dlaczego zrobiło Ci się przykro. Z jakiegokolwiek powodu, przepraszam - nie miałem na myśli nic pod Twoim adresem. Ja w Wikipedię regularnie edytuję od jakoś tak własnie - około 2004 roku chyba, jeszcze jako IP początkowo. --Matrek (dyskusja) 07:29, 28 lut 2019 (CET)
 • Jak chcesz załatwić dwa CzyWiesze jednym pytaniem? Nie wiem też czy dwa artykuły na ten sam temat tylko z innej perspektywy to dobry pomysł. Specjalnie nie opisywałem przedmiotowej bitwy po raz drugi w artykule o Totim. --Matrek (dyskusja) 08:19, 28 lut 2019 (CET)
 • Moim zdaniem to dość dziwne rozwiązanie z tym nieprezentowaniem w pytaniach czywieszowych linków do artykułów niesprawdzonych, skoro bez żadnych oporów prezentujemy te same najczęściej nie sprawdzone linki w zajawkach AnM i DA na stronie głównej. --Matrek (dyskusja) 13:59, 18 mar 2019 (CET)
 • Odrębną. Ale podważa uzasadnienie wyłączenia linków. Bo skoro nie przeszkadzają tu, to dlaczego miałyby przeszkadzać tu. To w sumie drobiazg, choć nie wiem jakim cudem zmiana nastąpiła wiele lat temu, skoro ja edytuje od wielu lat, stosunkowo często wstawiam nowe artykuły do czywiesza, i aż do tej pory nie zauważyłem zmiany. --Matrek (dyskusja) 15:24, 18 mar 2019 (CET)

Myszoskoczkiedytuj kod

Oczywiście, dziękuję, poprawiłem. Mpfiz (dyskusja) 19:00, 28 lut 2019 (CET)

Zabezpieczenie stronyedytuj kod

Bardzo dziękuję za szybkie zabezpieczenie strony. Wystarczyło poczekać 10 minut 😉. Jacobskyy (dyskusja) 15:54, 1 mar 2019 (CET)

Odp. Wybory prezydenckie na Ukrainie w 2019 rokuedytuj kod

Skoro uważasz wspólnie z anonimowym użytkownikiem o znikomym wkładzie, że działam na szkodę Wikipedii to spokojnie możesz mi odebrać uprawnienia a nawet skasować konto. Jak jesteście tacy nieomylni to dlaczego piszecie Julija Tymoszenko skoro główne hasło to Julia Tymoszenko. Do tego anonim bezczelnie zarzucił mi trolling. Artykuł przygotowałem w oparciu o dostępne źródła. Qrzysztof (dyskusja) 18:03, 2 mar 2019 (CET)

Linkiedytuj kod

Redir nie jest martwym linkiem (bot mógłby być mniej czuły ;)). Jeśli jednak ;) to [11] można wszystkie shtppsować (z http na https). Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 22:43, 3 mar 2019 (CET)

 • Hm, faktycznie sporadyczne linki z independenta nie redirują się na https i wychodzi "not found". Ale wydaje mi się, że na razie można przenieść wszystkie z prefixem news/obituaries [12] (na 50 losowych wszystkie ok, więc jeśli są jakieś "not found", to jakiś margines, który bot potem i tak wyłapie ponownie). Wydaje się, że też news/people [13] i news/world [14] (w tym ostatnim wypadku z losowych kilkunastu trafiłem na 1 "not found"). Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 20:11, 6 mar 2019 (CET)

Ad:Ray BLKedytuj kod

Też nie jestem przekonany do tego słowa, ale mimo całodniowego namysłu nie wymyśliłem lepszego. Oczywiście jak masz inny pomysł, "śmiało modyfikuj". :) Niegodzisie (dyskusja) 00:32, 10 mar 2019 (CET)

Ad:Uprawnienia redaktoraedytuj kod

Witam. Do kiedy ma to potrwać?


BNedytuj kod

Hej, dobrze widzieć z powrotem i nie musieć rozmawiać z botem ;) I podrzucam przy okazji pewien problem. Mamy ok. 2,7 tys. linków do katalogu Biblioteki Narodowej [15] (tylko main, przenosiłeś z http na https, więc tu jest już raczej posortowane) - głównie wykazy publikacji, katalog czasopism, linki do wydań, przypisy do roku urodzenia. Od niedawna https://alpha.bn.org.pl/ wygląda na nieaktywną. Być może to przejściowe, ale strona BN [16] już tego linka nie podaje, a i pod inny adres kieruje nasza wyszukiwarka po ISBN (np. [17] -> [18]). Więc prawdopodobnie problem stały, choć bot jeszcze nie wyłapuje. Obecny katalog [19] wygląda na zawierający te same dane. Pozmieniałem kilka linków np. [20], nie widzę tu jakiejś sekwencji dla bota. Do tego zacząłem się zastanawiać się, na ile linki te w ogóle będą stabilne (z poprzednim katalogiem były tego rodzaju problemy, np. z uwagi na nowe wydanie, pojawienie się nowej osoby o tożsamych danych, śmierć autora i uzupełnienie daty śmierci w BN?). Podsumowując ten przydługi wywód ;) - czy może nie lepiej byłoby po prostu przelinkować do strony głównej nowego katalogu [21]? Elfhelm (dyskusja) 21:13, 10 mar 2019 (CET) (poprawka w ISBN wynikała z tej dyskusji)

 • Jasne, że najlepsze byłyby stabilne linki dokładne :) Wygląda, że dla wyszukiwania imię nazwisko w katalogu jest dość prosta konstrukcja (np. [22] - gdzie zmienną jest tylko część pomiędzy "any,contains," a "&tab="). Gdy jednak chcemy doprecyzować już do konkretnej osoby, robi się nieco trudniej [23] (trzeba by zakładać, że katalog ma w każdym przypadku rok ur. i ew. rok śm. wpisany). Tak przynajmniej dla biogramów. Dzięki jak zwykle :) Elfhelm (dyskusja) 01:14, 11 mar 2019 (CET)

Zgłoszenie strony Synagoga Canton w Wenecji do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 14:11, 11 mar 2019 (CET)

Skeletonedytuj kod

Witaj, mam takie pytanie: czy skeletoniści, ma przykład tacy mogą trafić do CzyWiesza? Bo nie jestem pewien. Dalkentis (dyskusja) 01:18, 13 mar 2019 (CET)

Prośba o poradę - chęć założenia nowego kontaedytuj kod

Dobry wieczór. W przeciągu pięciu lat działalności na Wiki nabrałam doświadczenia i zaczęłam pisać artykuły z większą starannością niż na początku, w związku z czym myślę, by rozpocząć pisanie artykułów na innym koncie. Chciałabym się zapytać Pana, czy w przypadku założenia przeze mnie nowego konta na Wikipedii zostałoby ono uznane za pacynkę? Chcę porzucić obecne konto i zacząć pisać nowe artykuły o możliwie jak najlepszej jakości, włączając w to takie, które mogłyby otrzymać status Dobrego artykułu. Jedyne co zniechęca mnie do założenia nowego konta jest to, że konta uznane za pacynkę nie mogą brać udziału w dyskusjach. Co w przypadku, gdy całkowicie porzuci się edytowanie na koncie i przerzuci na inne? Czy na innym koncie mogłabym się ubiegać o stanowisko redaktora? Chcę podkreślić dla jasności, że byłabym uczciwa - oczywiście napisałabym na stronie swojego konta, że wcześniej edytowałam z innego, nie zamierzam otrzymać blokady. Z poważaniem. Suziechan (dyskusja) 22:21, 15 mar 2019 (CET)

Nie chodziło bynajmniej, by porzucać moje artykuły. W takim razie zastanowię się nad zmianą nicku. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, w tym miłe słowa. :) Suziechan (dyskusja) 20:10, 16 mar 2019 (CET)

Uwagaedytuj kod

Prosiłbym jednak o przenoszenie tego typu uwag: [24] do dyskusji hasła, które nie zostało wyeksponowane w CzyWieszu, bo to się gubi, a jest istotne. — Paelius Ϡ 15:03, 16 mar 2019 (CET)

Zgłoszenie strony Synagoga Lewantyńska do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 23:37, 20 mar 2019 (CET)

Odp:6 (I Have a Dream)edytuj kod

Odp:6 (I Have a Dream)

Hej! :) Mnie w sumie wszystko jedno, może pójść i w osobnej ekspozycji. Planowałem w zeszłym roku przygotować megaczywiesz dot. Martina Luthera Kinga na 50. rocznicę śmierci, ale niestety nie udało mi się dorwać książki. Teraz ją mam i kilka haseł skrobnąłem i teraz pracuję nad samym MLK, ale to pewnie trochę potrwa. Tak w ogóle to I have a dream już było w CW, ale jak zobaczyłem w jakim stanie to hasło było, to się mocno zdziwiłem. :) Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 22:52, 23 mar 2019 (CET)

CEE Spring 2019edytuj kod

Hej :) Z ogromną radością informuję, że Twój wkład w pierwszy tydzień konkursu zapewnił Ci nagrodę tygodnia - voucher do księgarni internetowej w wysokości 80 zł. Biuro skontaktuje się z Tobą na dniach, żeby uzgodnić przekazanie nagrody. Dziękuję za zasilenie działki sportowej i trzymam kciuki za kolejne znakomite i owocne edycje! :) Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:47, 29 mar 2019 (CET)

Re: CEE Spring 2019edytuj kod

Cześć! Nie ma sprawy, za chwilę kończę z Mołdawią na ZIO 2006 i od jutra będę robić Mołdawię na LIO, od pierwszego występu. Jeśli masz zamiar coś wziąć z tych artykułów to daj znać, żeby nie było kolizji. Pozdrawiam Bhb (dyskusja) 21:41, 30 mar 2019 (CET)

Re:Odp:Mołdawia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002edytuj kod

Hej, wejdziesz na IRCa? Chhciałbym podyskutować. Fafik Napisz coś 21:09, 2 kwi 2019 (CEST)

Dan Gîrleanu źródło – drugi link w sekcji: "Lnki zewnętrzne". Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 19:20, 3 kwi 2019 (CEST) Poprawiłem, usadysfakcjonowany? Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 19:49, 3 kwi 2019 (CEST) A jak byś kiedyś jeszcze o siatkarzach pisał to zapraszam:Wikiprojekt:MiniWikiProjekty/Medaliści igrzysk olimpijskich w piłce siatkowej. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 20:05, 3 kwi 2019 (CEST)

Staty CWedytuj kod

Hej

Wydaje mi się że mocno motywujące byłoby gdybyś podawał też "ludzi którzy sprawdzili hasła". A przynajmniej zobaczyć przez 3 miesiące czy to pomaga. Jeżeli oczywiście jest to technicznie możliwe. PMG (dyskusja) 10:30, 3 kwi 2019 (CEST)

Ad:Ionela-Livia Lehaciedytuj kod

Hej, wiem, iż popełniłem błąd, nie wstawiając informacji o mistrzostwie świata, i to aż dwukrotnym. Nie jest to tak, że chciałem iść bezpośrednio na ilość, po prostu informacja ta mi umknęła. Widziałem, iż znajduje się ona na enwiki, jednak uznałem, że wymogiem encyklopedyczności jest bardziej IO, niż MŚ. Obecnie jestem troszeczkę chory, możliwe że ten czynnik również wpłynął na to, iż informacja ta została przeze mnie niewstawiona do artykułu. Gwarantuję, że naprawię swój błąd, gdy tylko będę czuł się lepiej. A, i dziękuję że napisałeś do mnie w tej sprawie. Pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 16:27, 4 kwi 2019 (CEST)

Mołdawia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 i inne a wikidataedytuj kod

Cześć,
jakie jest Twoje zdanie na temat opisu elementu wikidanych w tego rodzaju artykułu co w tytule. Fafik Napisz coś 17:19, 5 kwi 2019 (CEST)

Dezső Szabóedytuj kod

Jeśli chodzi o informację o lekkoatlecie roku, to jest to informacja z węgierskiej Wikipedii, gdzie jako źródło całego artykułu podane są roczniki sportowe. Jeśli masz pomysł, jak to oznaczyć jako źródło tej jednej konkretnej informacji, to proszę przywróć i to zrób. Przy okazji dzięki za zauważenie artykułu. Vojthas95 (dyskusja) 18:31, 5 kwi 2019 (CEST)

Szkoda trochę mieć informację, wiedzieć, gdzie się ona znajduje, a nie móc jej podać. W tym wypadku można chyba trochę te zasady nagiąć. Vojthas95 (dyskusja) 20:10, 5 kwi 2019 (CEST)

Zgłoszenie strony Kościół Santa Maria dei Carmini do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 14:03, 6 kwi 2019 (CEST)

{{Wikiprojekt:Igrzyska olimpijskie/Info}}edytuj kod

Cześć,
sprawdziłbyś botem katetorię:Olimpijczycy czy zawarte w niej artykuły mają w/w szablon w dyskusji? Jeżeli miałbyś też czas to proszę o ewentualne uzupełnienie yskusji artykułów tym szablonem. I z ciekawości ile takich szablonów wstawiłeś. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 17:03, 6 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie - Siemion Jelistratowedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:09, 9 kwi 2019 (CEST)

Odp:Ad:Artykuły utworzone w ramach WikiGap 2019edytuj kod

Odp:Ad:Artykuły utworzone w ramach WikiGap 2019

Hej :) Właśnie nie - testuję nowe narzędzie do zliczania Event Metrics, które wyciąga naprawdę dobre dane do raportów. Ale ono niestety wymaga, żeby hasła były w kategorii w mainie. Więc zdecydowałam się na ukrytą kategorię. Co prawda ukrytej kategorii nie można nadać szablonem na stronie dyskusji (chyba?), więc gdybym korzystała z tego narzędzia w przyszłości, to potrzebny byłby jakiś kategoryzujący bot. Ale na razie sprawdzam czy to sensownie zadziała :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 15:49, 11 kwi 2019 (CEST)

INFO DZIEŃedytuj kod

1. https://www.omediach.info/info-dzien-tvp-info-z-nowym-reporterskim-podsumowaniem-dnia/ 2. https://www.tvp.info/41857534/11042019-1529/info-dzien,odc-2822

Chusta w Czywieszuedytuj kod

Cześć! Wstawiłam dzisiaj hasło do Czywiesza, ale trzeba coś gdzieś uzupełnić w Wikidata, ale nie wiem jak. Czy mógłbyś zrobić to za mnie? Mam też jeszcze dwie małe prośby: jedna o zrobienie przekierowania z chusty z Pawłowskiego Posadu do chusta z Pawłowskiego Posadu, jak zasugerował wikipedysta Bogomolov.PL. I druga prośba o dopracowanie spraw technicznych w haśle, szczególnie grafiki rozwiniętej. Chodzi o dodanie tytułu do grafiki (teraz jest to zdanie w tekście) i być może, o ile to jest możliwe, zbliżenie wielkości czwartej grafiki do pozostałych, bo wyszła jakaś taka szeroka. Zechciałbyś to zrobić?:-) Hortensja (dyskusja) 15:38, 15 kwi 2019 (CEST)

Bardzo serdecznie Ci dziękuję za spełnienie moich wszystkich próśb! O takie właśnie przekierowanie mi chodziło. Jeszcze Gdarin wspomniał, że hasła się nie da wywołać w Czywieszu, ale być może już to zauważyłeś i naprawiłeś. Ponieważ tu na Wikipedii żyjemy w wirtualnym świecie, to odwdzięczam się wirtualnym ciastkiem. Hortensja (dyskusja) 10:31, 16 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie - Mołdawia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:19, 16 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanieedytuj kod

Od Coulson18 za pomoc w utożsamieniu się w Wikipedii

Witajedytuj kod

Ja tylko chciałem się zapytać, kiedy moja edycja dot. Lista Burgenland będzie eksponowana na stronie głównej Wikipedii. Qba0202 (dyskusja) 15:03, 20 kwi 2019 (CEST)

Odp:8 (Altun Ha)edytuj kod

Minęło kilka miesięcy ale teraz to zauważyłem. Źródła w tym artykule zupełnie nie potwierdzają treści w artykule. Mało tego informacje zamieszczone w naszym artykule sa błędne np. U nas jest że Altun Ha powstało ok. 200 r ne a w źródłach jest że pierwsze ślady osadnictwa miało miejsce 200 r p n e To zasadnicza różnica. pozostałe informacje z tego akapitu nie maja potwierdzenia w źródlach. Ja to cofam do brudnopisu autora ale zastanawiam się czy ktoś w CzyWieszu sprawdza merytorycznie takie artykuły będące tłumaczeniem z en wiki czy tylko wyłapuje błędy ortograficzne. --Adamt rzeknij słowo 12:22, 21 kwi 2019 (CEST)

wstawianie mapedytuj kod

Jak wstawić mapę - zakładam, że np. z OSM - do infobox?
Skończyłam pisać artykuł "Möhlin (rzeka)" i utknęłam na obligatoryjnym elemencie "Mapa" w "Rzeka (Infobox)". Mapa, która ma być wstawiona do mojego infoboksu, powinna pokazać ujście rzeki Möhlin do Renu, tak jak to pokazuje ta mapa https://www.openstreetmap.org/?mlat=48.0253&mlon=7.58&zoom=15#map=15/48.0253/7.5800
Napotkane trudności:

Z góry dziękuję za pomoc! --DaL (dyskusja) 10:55, 22 kwi 2019 (CEST)

Ad dyskusjaedytuj kod

Cześć. Czy jednak mógłbyś konkretniej wytłumaczyć userowi o co chodzi? Niestety, ostatnio widziałem kilka uwag w stylu "sam/a wiesz co masz poprawić" i jednak myślę, że nie o to chodzi w Wikipedii i w interakcjach z mało doświadczonymi użytkownikami. Wojciech Pędzich Dyskusja 18:53, 22 kwi 2019 (CEST)

 • Hej. To, co napisałeś w dyskusji o poprawienie artykułu Ionela-Livia Lehaci zrobiłem tak samo jak w Alexandra Longová itp, jednak prosiłbym jasno o niepisanie "zastanów się, czego w nich brakuje (podpowiem, że nie chodzi o jedną wadę, a o kilka różnych)", a o jasną odpowiedź - bez urazy, ale administrator bądź co bądź powinien jasno powiedzieć, co jest tak, a co inaczej, a nie stwierdzać "domyśl się". Tak, wiem że czasami robię błędy, jednak staram się cały czas się udoskonalać. Jak kilka razy zwróciłeś mi jasno uwagę, co jest nie tak (np. w artykule Rosja na World Games 2017), to pojąłem co było nie tak i więcej staram się nie popełniać takich błędów. Jednak muszę Ci powiedzieć, że artykuły które wykonuję na rzecz CEE Spring 2019 wykonuję sumiennie i odpowiednio, tak jak zostałem nauczony przez 3 lata swojej przygody z Wikipedią, i, bez urazy, ale mało kto miał zastrzeżenia do ich kształtu, głównie, niestety, jedynie Ty. Przyznaję, zapomniałem o interwiki, raz czy dwa umknął mi fakt medalu MŚ i ME, za co przepraszam. Błędy się zdarzają.

A, i wypraszam sobie stwierdzenia pokroju "byle naklepać jak najwięcej stubów powyżej 2 kB kodu". Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc oraz godne porady, pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 16:38, 25 kwi 2019 (CEST)

Stabilne linki do katalogu polskiej Biblioteki Narodowejedytuj kod

Cześć. Może masz wiedzę jak możemy rozwiązać problem martwych linków do katalogu polskiej Biblioteki Narodowej? Od jakiegoś czas linki do publikacji danej osoby widniejące w https://alpha.bn.org.pl stały się nieaktywne (przykładowe artykuły z martwymi linkami alpha.bn.org.pl: Olga Trojnarska, Marcin Stopa, Marek Rękas). Czy mogę/możemy to poprawić na wersje stabilne? Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 16:00, 23 kwi 2019 (CEST)

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Będę szukał sposobu i w razie sukcesu dam znać. H.Rabiega (dyskusja) 16:09, 23 kwi 2019 (CEST)

Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Mistrzostwa Świata IBSF 2019edytuj kod

Hej,

Jeśli masz czas i chęci to poprosiłbym. W kwestiach technicznych Wiki jestem raczej raczkujący. Moje tworzenie tabel niestety póki co ogranicza się do skopiowania jej z innego artykułu i wstawienia aktualnych danych -.- Jazin (dyskusja) 18:21, 26 kwi 2019 (CEST)

Tak, wytężyłem swoje zwoje mózgowe i sobie poradziłem. Dalej brakuje jednego głosu, czekam więc cierpliwie. Zima się skończyła, więc przerzuciłem się na snookera. Raczej moje zainteresowania są dość specyficzne jak na "polską myśl sportową", ale może się kiedyś spotkamy przy bobslejach lub narciarstwie dowolnym. :) Dzięki za wskazówki odnośnie tego artykułu. Jazin (dyskusja) 16:22, 28 kwi 2019 (CEST)

Wyjazdedytuj kod

Cześć!

Wyjeżdżam na długi weekend majowy. Na pewno wpiszę jeszcze podziękowania 1 maja rano, a potem znowu dopiero 6 maja. Co będzie pomiędzy trudno mi do końca przewidzieć, może być trudno z siecią i/lub baterią telefonu.

Gżdacz (dyskusja) 06:25, 27 kwi 2019 (CEST)

Medaliści mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkimedytuj kod

Hej! Uaktualnisz w wolnej chwili? ;) Alternatywnie – znajdź chętnego :P Nic pilnego rzecz jasna. Pzdr! Nedops (dyskusja) 14:04, 27 kwi 2019 (CEST)

Odp:Ad:Łotewski koń gorącokrwistyedytuj kod

Odp:Ad:Łotewski koń gorącokrwisty

Obawiam się, że musisz przejrzeć też mój pozostały wkład na WD. Zwiadowca21 19:56, 28 kwi 2019 (CEST)

Hondaedytuj kod

Witaj! Zauważyłem dziś, że przeniosłeś moje hasła Lista motocyklów Honda oraz Lista samochodów Honda do mojego brudnopisu. Rozumiem, że mam dodać źródła. Tylko problem jest w tym skąd mam je wziąć skoro jest to lista modeli... Przy pisaniu tego sugerowałem się artykułem Lista samochodów Fiat w którym nie ma żadnych źródeł a istnieje już długi czas. Masz jakiś pomysł jak to zgrabnie połączyć?

Pozdrawiam--Lukasz19930915 (dyskusja) 08:24, 30 kwi 2019 (CEST)

Prośba o pomocedytuj kod

Właśnie zauważyłam, że stworzyłam istniejący artykuł - Ochimos (syn Heliosa) a był już wcześniej Ochimos - czy możesz pomóc mi i połączyć je? Offeliaa (dyskusja) 16:49, 1 maj 2019 (CEST)

Independent.co.ukedytuj kod

Hej. Bot dalej uważa linki za niedziałające, bo redirują się chyba z http do https. Zdaje się, że sprawdzałeś, że część redirów ma też inne zmiany. To może by zacząć od tych z sekcji "obituaries". Tu sprawdzając wybiórczo, powinno wystarczyć dodanie "s" ;) I można by trochę posprzątać. Podrzucam pod zastanowienie się :) Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 13:26, 2 maj 2019 (CEST)

 • Dzięki. Tak sobie myślę, że z całą końcówką "www.independent.co.uk/news" jest podobnie [25] i można by spróbować też podmienić na https. Sprawdziłem wyrywkowo trochę z różnymi dodatkami po /news i wygląda, że adresy redirujące są te same. Podrzucam i pozdrawiam ;) Elfhelm (dyskusja) 23:53, 4 maj 2019 (CEST)

Diana Palijskaedytuj kod

Tego artykułu nawet nie widziałem stąd jego utworzenie przeze mnie. Tworze artykuły na podstawie tabeli medaliści XXX w YYY wiec czasem zdarzy się tam niepoprawna pisownia. Co do treści przypisów będę bardziej uważał i biję się w piersi.--Lukasz2 (dyskusja) 10:46, 4 maj 2019 (CEST)

Uwaga (po raz drugi)edytuj kod

[Wklejenie poprzedniej uwagi z 16 marca 2019 ze zmianą linka] Prosiłbym jednak o przenoszenie tego typu uwag: [26] do dyskusji hasła, które nie zostało wyeksponowane w CzyWieszu, bo to się gubi, a jest istotne. — Paelius Ϡ 15:03, 16 mar 2019 (CET) [ — Paelius Ϡ 19:40, 4 maj 2019 (CEST)].

Martwe linki do haseł PWNedytuj kod

Zauważyłem że jest dużo martwych linków do haseł w słowniku PWN [27]. Co prawda większość poza main, ale na oko ze 100 z nich jest w przestrzeni głównej. Można je poprawić w taki sposób – numer hasła bez zmian, tylko inna ścieżka. Ponieważ często zajmujesz się linkami, temat może Cię zainteresować. Dzięki i pozdrawiam, ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:50, 4 maj 2019 (CEST)

Re: Cmentarz Garnizonowyedytuj kod

Jest jeszcze wiele tematów, na które bym napisał, i zdjęć z cmentarzy, które chcę wstawić (Rakowicki i poznańskie). Mam nadzieję, że zaktywizuję się po egzaminie przewodnika po Gdańsku, czyli po 19 maja. Pozdrawiam--Kordiann (dyskusja) 16:42, 5 maj 2019 (CEST)

Wikipedysta:Brudnopis gościnny/ČT :Dedytuj kod

Może mi pan proszę powiedzieć, co jeszcze trzeba dopracować? -- 2A02:8070:87BE:5500:ACBC:6589:DF58:88A2 (dyskusja) 16:54, 5 maj 2019 (CEST)

Odp:CEE Spring – kraje spoza kalendarzaedytuj kod

Odp:CEE Spring – kraje spoza kalendarza

Hej :) Każda społeczność ustala własne reguły, więc w pewnych punktach faktycznie się różnimy. Mamy tu trzy aspekty:

 • artykuły o krajach spoza konkursu a nagroda za wyróżnione - tu regulamin stwierdza, że hasła muszą być powiązane z rundami konkursu, czyli z jego tygodniami. Więc musimy się trzymać tematów tygodni. To samo z nagrodą za hasła o kobietach;
 • ogólny wynik konkursu - nie ma przeszkód, żeby tworzyć/rozbudowywać hasła o innych krajach CEE i dodawać do nich szablon do zliczania, tyle tylko, że te hasła nie będą brane pod uwagę przy nagradzaniu.

Też bardzo mocno trzymam kciuki za nasz wynik międzynarodowy. Ale zauważyłam, że nie wszystkie hasła mają szablon (dodałam ręcznie dla 2 pierwszych tygodni), więc może wypadamy lepiej, niż nam się wydawaje ;) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:44, 6 maj 2019 (CEST)

J-4 Solidarność - podziękowaniaedytuj kod

Dzięki, że walczysz o ten artykuł w CzyWieszu :D. Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 11:49, 8 maj 2019 (CEST)

Tatjana Łołowaedytuj kod

Witaj :) Co jest nie tak z transkrypcją filmów? Offeliaa (dyskusja) 17:41, 8 maj 2019 (CEST)

Dziękuję bardzo to mi ułatwi bo ja nie znam wielu ułatwień i jakoś radzę sobie trochę czasem po omacku :) Offeliaa (dyskusja) 23:58, 8 maj 2019 (CEST) To już pójdę za ciosem - W ang. chakrulo, gruziński: ჩაკრულო, trb. czakrulo a na stronie Polskiego Komitetu ds. UNESCO chakrulo - i bądź tu mądrym. Jak byś dał Ty? :) Offeliaa (dyskusja) 00:20, 9 maj 2019 (CEST)

Odp:Ad: Kościół św. Józefa Rzemieślnika w Robakowieedytuj kod

Odp:Ad: Kościół św. Józefa Rzemieślnika w Robakowie

Poza tęczowym ołtarzem :) to hasło się szczególnie nie wyróżnia - nie wiem, czy nadaje się do Czywiesza... Tam nic takiego efektownego się nie wydarzyło. MOs810 (dyskusja) 12:46, 10 maj 2019 (CEST)

Syn królowej Tamaredytuj kod

Mam prośbę, czy mógłbyś sprawdzić powiązania artykułu Syn królowej Tamar? Stworzyłam ten artykuł i ktoś powiązał go z gruzińską stroną, ale to nie jest prawidłowe, bo ona odnosi się do postaci z wierzeń gruzińskich a nie do książki, ani nawet nie do postaci historycznej o której jest książka. Sprawdzałam tamto powiązanie jak pisałam artykuł więc szybko to wyłapałam. Pewnie też dlatego polski tytuł jest zupełnie inny niż gruziński bo byłby dla nas niezrozumiały. Na chwilę obecną artykuł o książce jest tylko w języku polskim. Offeliaa (dyskusja) 14:42, 10 maj 2019 (CEST)

Prośba - PZL M-17edytuj kod

Zerkniesz na Dudusia-Kudłacza w CzyWieszu? Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 23:11, 11 maj 2019 (CEST)

Przypisy poprawione w2k2 (dyskusja) 23:35, 11 maj 2019 (CEST)

PdAedytuj kod

Hej, nie rozumiem tej edycji [28]? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:06, 14 maj 2019 (CEST)

 • Hej, nadal nie rozumiem. Podałeś link do strony opisującej zasady cofania zmian. Drugi link dotyczący mnie pokazuje iż anulowałem edycje a nie ją cofnąłem. Zatem? Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:12, 14 maj 2019 (CEST)
  • Hej, nie czaje, serio, może mam jakąś "zaćmę"...wykorzystałem funkcję "anuluj" edycję, podałem powód, mam wrażenie, że wykonałem to prawidłowo...i powinienem pamiętać o tym jak to się robi i po co? Nooooo ok. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:17, 14 maj 2019 (CEST)
   • Hej. Z Twoich wyjaśnień wynika, że chodzi Ci o to aby zawiadomić mnie, że jest jakaś informacja dla mnie w PdA? Wiem :). Bo z treści tego co zamieściłeś w PdA, wynika tylko to, że przypominasz mi o zasadach cofania zmian, tak właśnie skonstruowane jest zdanie, które tam zmieściłeś. Też je znam :) A przywołany przez Ciebie/Andrzej przykład też zresztą pokazuje, iż znam owe zasady. Stąd moje niezrozumienie, czemu miała służyć Twoja edycja? Na własny użytek uznałem, że przypominanie mi zasad, które stosuje prawidłowo przynajmniej w tym przypadku, jest ok. Co szkodzi sobie przypomnieć :). Z wyjaśnień w mojej dyskusji wynika, że chodziło Ci jednak o zaalarmowanie mnie, że jest informacja dla mnie/o mnie w PdA. Ok ale stylistycznie to co napisałeś wcale tego nie oznacza, jeśli to miałeś na myśli to powinieneś to raczej inaczej sformułować. Stąd moje wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 18:40, 14 maj 2019 (CEST)

Andrzej1993edytuj kod

Przeczytaj sobie naszą tj. Tokyotown8, Smat z nim, a także jego dyskusję z Kerim44 wtedy zrozumiesz dlaczego jego wpisy są cofane i że dyskusja z nim nie ma sensu. Napisałem zresztą do niego aby nasz spór rozstrzygnął arbitraż, ale nastąpiło po tym cisza. Pozdrawiam. Smat (dyskusja) 17:44, 14 maj 2019 (CEST)

ad. usunięcieedytuj kod

Niczego się nie nauczycie: [29]. Prosiłbym o powstrzymanie się od ingerencji w moją stronę użytkownika i zdjęcie blokady. — Paelius Ϡ 22:16, 15 maj 2019 (CEST)

Liczba mnogaedytuj kod

Cześć! Chciałabym Cię poprosić, abyś w wolnej chwili zamienił chusta z Pawłowskiego Posadu na chusty z Pawłowskiego Posadu, żeby w liczbie mnogiej było głównym hasłem wywoławczym. Dzisiaj PuchaczTrado zwrócił mi uwagę, że tak będzie lepiej i wyjaśnił dlaczego. Treść w artykule już dopasowałam. Trzeba też zmienić w tytule. Hortensja (dyskusja) 22:39, 17 maj 2019 (CEST)

Wielkie dzięki! Mam nadzieję, że nie będziemy musieli tego odkręcać, bo pojawił się głos za utrzymaniem liczby pojedynczej w nazwie. W razie czego, chyba mogę Cię jeszcze raz poprosić o poprawkę? Jak powiadają: Practice makes perfect:-) Przypomniało mi się powiedzenie profesora dotyczące past do zębów: „Czy Dentosan czy Sandento, to jest wszystko g...o z miętą”. Tak na rozweselenie. Hortensja (dyskusja) 11:27, 18 maj 2019 (CEST)

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mężczyznedytuj kod

Zgłaszałeś to kiedyś do DA, ale nikt tego hasła nie aktualizuje, sam zobacz: Mistrzostwa_świata_w_hokeju_na_lodzie_mężczyzn#Dywizje czy historia (opis kończy się na 2016 i to bez przypisów). Nawet nie warto zgłaszać do Pandy, zgłoszę do odebrania wyróżnienia, no chyba, że miałbyś ochotę zaktualizować i poprawić martwe linki zewn. Gdarin dyskusja 19:27, 19 maj 2019 (CEST)

Ad:Litwin w Wilnieedytuj kod

Faktyczne nie byłam pewna czy tytuły książek piszemy boldem i kursywą czy tylko boldem. Sprawdzałam i spotkałam się z obydwoma przypadkami, więc dziękuję, bo teraz mam pewność, a jeszcze kilka książek mam zamiar opisać więc w kolejnych uniknę błędu :). Offeliaa (dyskusja) 04:17, 20 maj 2019 (CEST)

Odp:Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mężczyznedytuj kod

Odp:Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mężczyzn

Hej, teraz trochę krucho z czasem u mnie; myślę że w połowie czerwca będę mógł się zająć aktualizacją Pumpernikiel90 (dyskusja) 19:40, 20 maj 2019 (CEST)


Re:Czy wiesz – Kościół św. Franciszka z Asyżu i św. Klary w Tychachedytuj kod

Dzięki za zauważenie mojej pracy :) Pozdrawiam Jacek Durski (dyskusja) 18:52, 23 maj 2019 (CEST)

José Luis Sánchez Paraísoedytuj kod

Cześć, bardzo dziękuję, to był oczywisty mój błąd (został kawałek z hasła, z którego pożyczałem część treści). Już poprawiłem. Serdecznie pozdrawiam Buldożer (dyskusja) 19:16, 23 maj 2019 (CEST)

Springedytuj kod

Witam. Możesz dodawać śmiało. bogic (dyskusja) 20:21, 23 maj 2019 (CEST)

CEE Springedytuj kod

Hej! Jasne, że pozwalam, oznaczaj :) Pozdrawiam DariaPolonia (dyskusja) 21:33, 23 maj 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Szoltys" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy