Dyskusja wikipedysty:WTM/Archiwum 3


Dyskusja wikipedysty:WTM/Archiwum 3 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:WTM Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Dyskusja wikipedysty:WTM/Archiwum 1Dyskusja wikipedysty:WTM/Archiwum 2


Spis treści

Co do artykułu: 10 kwietnia

Ale w innym artykule, a dokładnie: 2010 katastrofa w Smoleńsku jest uznana za wydarzenie w Polsce więc myślałem, ze w tym artykule tez może tak być. Najwidoczniej się myliłem. Przepraszam - Do widzenia!

Odp. Trzęsienia ziemi...

W takim razie nie wtrącam się jakiś czas. Pozdrawiam. Adik7swiony Pisz do mnie 15:47, 11 cze 2010 (CEST)

OK. Tak przy okazji zapraszam:

Zaproszenie do Wikiprojektu Bieżące wydarzenia

Adik7swiony Pisz do mnie 15:54, 11 cze 2010 (CEST)

Odp:Kałdowo

Odp:Kałdowo

Witaj

Zintegrowałem. Cały zamęt spotęgowała gmina Malbork, która, zapewne dla odróżnienia od Kałdowa – części miasta, nazwała sołectwo „Kałdowo-Wieś”. Z tego względu zostawię przekierowanie. Natomiast nazwa urzędowa zarówno dla części miasta jak i dla wsi to „Kałdowo”, bez żadnych dodatków.

Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 15:49, 11 cze 2010 (CEST)

Odp.

Zachęcacie uczestników tego projektu do tego, aby wyrazili swoją opinię na temat tej nowości. Więc wyrażam. :) Zagłoba (dyskusja) 22:09, 11 cze 2010 (CEST)

Witaj,

Dopiero dzisiaj odkryłem, wstyd się przyznać, że mam wiadomość od Ciebie. Ostatnio dodałem trochę źródeł, ale niestety nie wszystkie. W związku z tym mam pytanie, czy, jeśli np. wymieniane są miejsca w których Łaszyn się udziela, to trzeba znaleźć źródło dla wszystkich? Przyznam, że to baardzo trudne zadanie. W niektórych przypadkach niemożliwe (Tok FM, Polskie Radio Program III, Radiostacja, TVP i Polsat) W podglądzie mam czeronym tekstem taka informację: "Błąd w : Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>" - nie moge sobie z tym poradzić i odszukac błędu w kodzie, czy możesz pomóc? Pozdrawiam Jakops

Ostrzeżenie ws. Pogonowskiego.

Witam.

Mam prośbę o dokładne wyjaśnienie przyczyn wstawienia ostrzeżenia na moją stronę, i równie dokładne wytłumaczenie braku takiego ostrzeżenia na stronie użytkownika, który wdał się ze mną w mało kulturalną wojnę edycyjną, mianowicie Wikipedysta:Bocianski. Do czasu rozwiązania sprawy zawieszam udział w polskiej wikipedii, licząc jednak na to, że nepotyzm nie wygra (Bocianski jest byłym adminem).

Chciałbym również dowiedzieć się na ile dni został tenże Bocianski zabanowany za:

 • Wpisy przekraczające wszelkie normy kultury, np. "Być może jest to jakiś stworzony przez ciebie na potrzeby codziennego użytku zbiorek 200-300 najpotrzebniejszych słów, przyswajanych na poziomie przedszkolnym, ale to już twój problem i przestań zadręczać nim innych.", oraz "Weź idź do biblioteki po słownik". Źródło: Dyskusja_wikipedysty:LMB#Iwo_Cyprian_Pogonowski
 • wojnę edycyjną na stronie Iwo Cyprian Pogonowski, i ogólne "trollowanie", tj. bezpodstawne usuwanie wpisów, zachowanie typu "ja wiem lepiej", i ogólny brak kultury.
 • "Anulowanie wersji nr 22062206 autora LMB - ten "wikipedysta" usuwa przypisy i kategorie!*" - to jest pomówienie, nic nie usunąłem, a Bocianski jedynie przy anulowaniu edycji coś dopisał, żeby wyglądało na to, że było to przeze mnie usunięte.

Życzę powodzenia. LMB (dyskusja) 09:53, 15 cze 2010 (CEST)

 • Witam, gdybyś był ciekawy mojego stanowiska, to wpisałem je już w dyskusji Patrola110, bo i jego ww. osoba zdążyła już zasypać swoimi żalami. Bocianski (dyskusja) 18:10, 15 cze 2010 (CEST)

Rathri Mazha

Zauważyłam błąd w haśle, ale nie umiałam go naprawić, bo za wyrzucenie własnego hasła i zastąpienie z poprawą przez jeden dzien nie mogłam pisać. Błąd z malajalam /hindi poprawiłam. Dziękuję, pozdrawiam--Tamarat (dyskusja) 18:54, 15 cze 2010 (CEST)

Nieszpory ;-)

Jasne, że nie ma i dość trudno to zapewne osobie postronnej poprawić – chodziło o kategorię: Opery w języku francuskim ;-) Błąd z przeklejania ;-) dobrze się stało, że ten błąd był tylko w samych Nieszporach.... Dzięki za info. Poprawiłem. Pozdrawiam. --CudPotwórca (dyskusja) 17:11, 16 cze 2010 (CEST)

Odp:Hiszpański Ruch Wolnościowy

Odp:Hiszpański Ruch Wolnościowy

Kurcze, dzięki za czujność, drobna nieuwaga... Miłego dnia :) Mat86 ^^ 12:56, 19 cze 2010 (CEST)

Wybory w 2005 r.

Może i były dwa imiona, ale to artykuł w wikipedii, a nie karta wyborcza, prawda? A może mając na uwadze to, co było na karcie wyborczej, hasła dot. wszystkich kandydatów winny byc przeniesione po właściwe tytuły, takie z dwojga imionami? A poza tym, moja wprowadzona przeze mnie zmiana obejmowała też zastąpienie kropki przecinkiem z zapisie liczb ułamkowych. Czy PKW też stosował ataki zapis?

Proszę o nie trywializowanie idei Wikipedii

Jeśli według Pana, w jakimś artykule jest zbyt mało treści, proszę tę treść uzupełnić a nie kasować cały artykuł. Proszę pamiętać o pierwszej zasadzie Wikipedii: "Edytuj śmiało" - hasło to nie zachęca do usuwania, ale do tworzenia i uzupełniania. Usuwanie ważnego hasła z powodu skąpych informacji na jakiś temat nie jest zgodne z zasadami Wikipedii. Chodzi o artykuł o znanej grupie satyrycznej "Łyżka Czyli Chilli". Grupa ta tworzyła przez kilka lat programy satyryczne w TVP2 i TVP1. Proszę sobie to sprawdzić na stronach TVP lub obejrzeć dostępne programy na YouTube lub iTVP. Jeśli zna Pan lepiej zasady tworzenia artykułów encyklopedycznych, to proszę poprawić moje błędy edytorskie a nie usuwać cały artykuł. Takie działania to wandalizm i zaprzeczenie idei Wikipedii. Wikipedia zawsze opierała się na tym, że najpierw powstawały stuy, a potem ktoś je rozwijał. Nie rozumiem sformułowania "przestraszyć wielu czytelników". Wikipedia to nie jest sztuka dla sztuki. Najpierw liczy się treść a potem forma, Zresztą jak już pisałem, proszę samemu poprawić formę. Treść jest jak najbardziej zgodna z danymi. Pozdrawiam.

Półenklawa

Alaska to chyba był akurat dobry przykład, niepotrzebnie usunięty. Ankry (dyskusja) 21:02, 21 cze 2010 (CEST)

odp. do: wzmocnić akrami - co to znaczy?

witam }8-/ spoko, że to ktoś wychwycił, literówka i to znaczna "wzmocnić arkadami" (dodatkowymi filarami z łukami podtrzymującymi ciężki strop itp.); ostatnio rzadko siedzę na wiki... dz. za info. pozdro };-)

Witold Skulicz

Witaj. Zaznaczyłeś ten artykuł szablonem dopracować - spróbowałam to zrobić. Nie mam jednak doświadczenia w tak szerokim zmieniamiu artykułów biograficznych, dlatego proszę - czy możesz w wolnej chwili zerknąć na ten artykuł i sprawdzić, czy taka forma będzie OK?

Tak jak pisałam - robiłam już drobne zmiany, ale to pierwsza tak poważna edycja w kwestii zmiany stylu z nekrologu na ency. Mzmona (dyskusja) 13:59, 22 cze 2010 (CEST)

.dgn

Rzeczywiście, widać mi się końcówka usunęła, zaraz poprawię--Borneq (dyskusja) 16:29, 22 cze 2010 (CEST) Już poprawiłem, tak to jest gdy się wkleja z brudnopisu gdzie nie można mieć kategorii--Borneq (dyskusja) 16:34, 22 cze 2010 (CEST)

Re: Kamieniołom im. Jana Pawła II

Dziękuję, za zwrócenie mi uwagi na te błędy. Wymienione uwagi poprawiłem już teraz, rano przyjrzę jeszcze raz temu ze świeżym umysłem.

Pozdrawiam,

Grzegorz Artur Górski (dyskusja) 02:12, 23 cze 2010 (CEST)

Re: Wzajemne rewertowanie w Zakład Pascala

Re: moje edycje są przemyślane; miło mi, że zostały zauważone przez społeczność wikipedystów. Nie dochodzi z mojej strony do niszczenia współtworzonego przez nas zasobu wiedzy; niektórzy wikipedyści jednak uskuteczniają tego typu praktyki i pozostają bezkarni. Zapoznałem się z zasadami i skontaktowałem się z administratorem w celu zwrócenia uwagi na niestosowne - przynajmniej moim zdaniem - edycje Albertusa (dotyczące jednak innego hasła). Pozdrawiam. BartłomiejB (dyskusja) 19:32, 23 cze 2010 (CEST)

Odp:Wzajemne rewertowanie w Zakład Pascala

Odp:Wzajemne rewertowanie w Zakład Pascala

Powstrzymaj sie od głupich rewertow i jeszcze głupszych szablonów. Albertus teolog (dyskusja) 19:37, 23 cze 2010 (CEST)

Uwagi w dyskusjach wikipedystów

Tak nawiasem, to większość zaawansowanych wikipedystów bardzo nie lubi być traktowana szablonami (zwłaszcza takimi dość bezsensownymi - bo w imię jakiego ustalenia jedna osoba wypowiada się jako "społeczność wikipedystów"?). Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem (np. wojnę edycyjną), lepiej zrób to własnymi słowami. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 19:41, 23 cze 2010 (CEST)

Nie rób proszę ze mnie debila.

W Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko" zrobiłem tak, że skasowałem jedną sekcję, konkretnie "Znajomi Mary Alice Young". Zrobiłem z tego nową stronę Znajomi rodziny Young, ponieważ omawiana Mary Alice (fikcyjna bohaterka serialu) zabiła się, a większość postaci (z którymi kiedyś miała niby mieć styczność) miała silniejsze interakcje z jej mężem Paulem. Wracając: w Pozostałe postacie... poprawiłem przekierowania i przypisy a MastiBot kliknął sobie na "cofnij" i cała robota poszła na marne. Bez uzasadnienia? Własnego pomysłu na artykuł? Dlatego mam pretensje. A to, że można sobie kliknąć na "historia i autorzy" a następnie porównać dwie wersje to wiem od dawien dawna, bo byłem tu obecny od ho ho, tylko pod innymi nickami/kontami. Michu1945 (dyskusja) 23:00, 26 cze 2010 (CEST)

Odp:Wzajemne rewertowanie w Zakład Pascala

Odp:Wzajemne rewertowanie w Zakład Pascala

OK. Wiem, że chciałeś dobrze, a ja niepotrzebnie się uniosłem. Przepraszam. Albertus teolog (dyskusja) 11:26, 27 cze 2010 (CEST)

alejandro

chodziło mi o Catholic League for Religious and Civil Rights jest to Liga Katolicka w USA. zaraz usunę link do tego hasła. :) --Szymon7210 (dyskusja) 18:01, 27 cze 2010 (CEST)

Re: Linkowanie do stron ujednoznaczniających

Ohoho, dziękuję bardzo! Kiedy zauważam, że jest to strona ujednoznaczniająca, to zawsze zmieniam, żeby dobrze było, przy obrońcy po prostu wzorowałem się jakimś błędnym hasłem o którymś z polskich piłkarzy i zupełnie nie sprawdziłem tego linku. Będę na przyszłość bardziej uważny i jeszcze raz dzięki serdeczne za upomnienie.

Pozdrawiam, :)
Viltharis (dyskusja) 15:26, 29 cze 2010 (CEST)

Antoine de Saint-Exupéry

Witaj. Przepraszam najmocniej. Zaważyłem swój błąd i poinformowałem o tym osobę wprowadzającą poprawkę. → Alfons6669 (dyskusja) 22:56, 29 cze 2010 (CEST)

Zgłoś błąd

Akurat wszedł mi konflikt edycji z Twoją odpowiedzią i zauważyłam w niej takie zdanie: "prawdą jest, że w wielu sytuacjach Albertus teolog cofa merytorycznie słuszne zmiany" - to chyba co najwyżej Twoja opinia? A na stronie "zgłoś błąd" tego rodzaju wypowiedzi powinno się moim zdaniem szczególnie unikać. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 23:46, 29 cze 2010 (CEST)

Dzięki. Strona ta jest w pewnym sensie wizytówką Wikipedii, warto więc zadbać, by odpowiedzi były zgodne ze wszelkimi regułami ;-). Gytha (dyskusja) 00:11, 30 cze 2010 (CEST)

re: Jan de Witte

Nie potrafię już przypomnieć sobie dlaczego zmieniłem. Sprawdziłem teraz w 1000 słów o inżynierii i fortyfikacjach i: Witte, Jan de (1716–1785). Ale PWN podaje jednak rok urodzenia 1709 (tutaj). Pozdr. Romuald Wróblewski (dyskusja) 16:50, 1 lip 2010 (CEST)

Сви́нский лати́нский

Спасибо вам большое! --Nro92 (dyskusja) 18:25, 1 lip 2010 (CEST)

Stopień

Generał Kwiatkowski był awansowany przez p.o. prezydenta Komorowskiego. Co kończy spór.

 • Zasady wikipedii a rzeczywistość niewirtualna (dziwnie to brzmi...)

Posłuchaj nie chce mi się pisać ale polecam wikipedię wzorować na podobieństwo rzeczywistości, a nie że zasady wikipedii zmieniają rzeczywistość. Nie będę walczył, bo szkoda mych palców ;) Błędy takie przecież zawsze mogą "ubogacać" następnych użytkowników.

Lewonożność

Piłkarz powinien dobrze brać obiema nogami, ale np. stałe fragmenty gry wykonuje zawsze lepszą nogą. Więc dopisek moim zdaniem prawidłowy.

Karol Linneusz

W artykułach poprawiam tak wiele za jedną edycją (systematyka, linki do autorów, sprawdzam nazwy naukowe z międzynarodowymi indeksami, wstawiam cytaty, sprawdzam i zamieniam linki do commons (wiele ich się zmieniło), zamieniam w razie potrzeby grafikę, w razie potrzeby przeredagowuję artykuł, jak zauważę poprawiam literówki, interpunkcje, w miarę mozności uźródławiam, itd. itp, że czasami coś mi się myli. Oczywiście, gdybym edytował artykuł tylko po to, by poprawić np. jeden link, to pewno błędów byłoby mniej... Tylko, że przy takim założeniu to trzeba byłoby każdy z tych artów edytować dziesiątki razy. Ale za uwagę dzięki. Selso (dyskusja) 22:06, 4 lip 2010 (CEST)

Pytanie do administratorów w sprawe zgłoś błąd

--87.105.190.244 (dyskusja) 17:47, 5 lip 2010 (CEST) Pisze tu ponieważ adres IP jest zablokowany tylko w tym dziale. Nie mogę się w wami podzielić uwagami w sprawie błędu w artykule. Adres IP jest koedukacyjny darmowy dostęp do internetu. Więc po co ta stała blokada zwłaszcza że dotyczy jednej w/w strony. Na innych ważniejszych w punktu widzenia Wikipedii mogę edytować. Jestem przejazdem więc wymóg założenia konta dla zgłoszenia jednej poprawki mija się w celem.

 1. Ja nie jestem administratorem, pytanie przekażę. Tutaj jest przekazane pytanie i odpowiedź.
 2. Wydaje mi się, że adres IP 87.105.190.244 w ogóle nie jest zablokowany
 3. Wydaje mi się, że strona Zgłoś błąd w ogóle nie jest zabezpieczona
Proszę podaj treść komunikatu, który pokazuje Ci się w chwili gdy chcesz zgłosić błąd w artykule. WTM (dyskusja) 18:01, 5 lip 2010 (CEST)

Odp:Stacja Kutno

Odp:Stacja Kutno

Łoops. Zaglądałam do historii, widać nieuważnie. Przepraszam. Arachne (dyskusja) 04:58, 9 lip 2010 (CEST)

Szablon:Fakt

Odp: Wstawianie {{fakt}}

Dziękuję za zwrócenie uwagi, rzeczywiście popełniłem błąd ([1]). Obiecuję, że będę bardziej uważny :) Pozdrawiam --Miκołκa 17:25, 10 lip 2010 (CEST)

Chronologia termodynamiki

Polecam lekturę: Pomoc->Jak utworzyć link do jakiejś strony na angielskiej Wikipedii w treści artykułu?
"Tego rodzaju linków należy unikać w tekstach artykułów, gdyż w momencie utworzenia odpowiedniego polskiego hasła będzie bardzo trudno odnaleźć i pozamieniać wszystkie linki odnoszące się do tego hasła w wersji anglojęzycznej."
Czy jest tutaj mowa o zakazie?? Proszę wskazać źródło (w końcu w wiki trzeba wskazywać źródła informacji) "przykazu" o nielinkowaniu do en wiki lub polecam na przyszłość przeczytać pomoc lub po prostu czytać ze zrozumieniem.
Myślę, że nie doczekam się szybko wylinkowanych artykułów w jęz polskim. Nie jestem doświadczony w edycji ale pomoc zazwyczaj czytam jeśli czegoś potrzebuję.
Pozdrawiam, Onegumas (dyskusja) 17:48, 11 lip 2010 (CEST)

Odp: [Historia termodynamiki]

Rozumiem Twoje racje, ale wydaje mi się, że:
zaznaczając, że linkuje do angielskiej wiki nikogo chyba nie wprowadzam w błąd, używam przecież lang|en.
Co do treści w innych językach to coż...szczerze mówiąc posługuję się polskim i angielskim, ledwie czytam we francuskim, i to jest jednym z powodów dlaczego linkuje do en. Jednak ważniejszym jest to, że bądź, co bądź angielska w wielu przypadkach jest najlepiej rozwinięta, choć często sprawdzam w innych językach. Np moje edycje o smilodonie były oparte o katalońską wersję artykułu, jak i moje doczytywania z angielskich artykułów, jeśli jakiś mi się trafił.
Po trzecie uważam, że jeśli kogoś interesuje równanie jonizacji to zna angielski (luźne przypuszczenie) . Nie pamiętam aby równanie Sahy było potrzebne w gimnazjum czy liceum, ba! nawet na studiach (bo studiuję chemię i akurat w tym orientuję się).
*kolejnym argumentem jest pewien mój gust estetyki...wg mnie artykuł cały na czerwono nie wygląda zachęcająco.
Żałuję, że nie mam czasu na więcej edycji, w moim brudnopisie leży od jakiegoś czasu tłumaczenie en:heat capacity{lang|en} i nie mam czasu dokończyć tego, choć to zrobię. Jeśli miałbym więcej czasu i umiejętności w edycji to tłumaczyłbym te artykuły, do których chciałbym linkować. A nie chce tłumaczyć czegoś we dwóch-czterech zdaniach , bo po prostu wkurzają mnie takie hasła tak "na odwal" zrobione. Jak coś robić to do końca, np tłumacząc z innej wersji. Lub po prostu linkować do angielskiej.
Postaram się jednak zminimalizować linkowanie do innych wersji językowych, i będę robić na, wg mnie kompromitujący wiki pl, kolor czerwony.
Przepraszam za wcześniejszy ironiczny ton, po prostu wkurza mnie czasami niejasność "lepiej nie używać" czy "zakazane". Konkretnie.
Re-pozdrawiam, Grzegorz a.k.a. Onegumas (dyskusja) 23:55, 12 lip 2010 (CEST)

Odp:Święcenie

Odp:Święcenie

Odpowiadając ściśle na pytanie muszę powiedzieć: tak, rzeczy materialne się święci. Myślę, że nie skłamię, jeśli powiem, że tylko rzeczy materialne się święci. Ale dotknąłęś tu szerszego problemu. Poświęcenie oznacza to co oznacza, czyli oddanie rzeczy komuś na coś. W liturgii katolickiej (bo tyl;ko o niej mogę z pewnością mówić) oznacza przeznaczenie rzeczy na rzecz Boga, czyli do sprawowania szeroko rozumianego kultu lub liturgii. Takie rzeczy nie powinny więc być przeznaczone nikomu innemu na nic innego. Z tego powodu poświęcić można kościół, olej, albo wodę, ale nie samochód, ludzi albo jajka. Ludzi się konsekruje - jeśli chcą oddać się Bogu i życiu według jego rad, więc dotyczy to zakonników i zakonnic. Święcenia kapłańskie też dotyczą poświęcenia, ale stanowią znak ważniejszy - sakrament. W kościele, na mszy pokropienie wodą ma charakter akru pokuty, oczyszczenia, a nie poświęcenia (chociaż wygląda podobnie). Podobnie przy wejściu do swiątyni katolicysami siebie skrapiają wodą z kropielnicy. To jest znak oczyszczenia, a nie poświęcenia (dlatego pokropienieprzy wychodzeniu z kościoła jest bez sensu). Wszystkie pozostałe rzeczy się błogosławi. Błogosławieństwo ma charakter dziękczynno-błagalny. Błogosławieństwo ma też określony kierunek: z góry na dół, dlatego kapałn błogosławi świeckich, a rodzice dzieci. Nie odwrotnie. Myślę więc, że kamień z katedry gnieźnieńskiej papież na pewno pobłogosławił. Niejestem natomiast pewien, żego pośięcił. Jezlei na tm kamieniu węgielnym powstanie kościół, to taświątynia z pewnością zostanie poświęcona. Albertus teolog (dyskusja) 01:02, 13 lip 2010 (CEST)

GS Lamia

Naprawione, powinno linkować do GC Lamia. ArturM dyskusja 11:38, 13 lip 2010 (CEST)

Bogdan Podgórski

Ech. Wtopa. Dzięki za korektę. Elfhelm (dyskusja) 00:48, 14 lip 2010 (CEST)

Jermo Ribbers

Witaj. Urodził się w 1993 roku - już to poprawiłem. Wszystkie źródła podają jako rok urodzenia 1993. Dzięki za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 11:21, 15 lip 2010 (CEST)

Linki zewnetrzne do hasla Antyklerykalizm

Zalecenia: "oficjalne, autoryzowane strony internetowe opisywanych osób i instytucji". Usuniety przez Pana zbior linkow zawieral m.in. oficjalne strony antyklerykalne, portale. Jest poza tym rzecza pozyteczna, by uzytkownik wiki mial do nich latwy wglad dla celow poznawczych, nie uwaza Pan? W wielu innych haslach Wiki znajduja sie tego typu linki, np dla "Pro life" mamy

 * Polska Federacja Ruchów Obrony Życia * Human Life International – Europa * Studenci za życiem 

Takich przykladow mozna przytoczyc mnostwo. Prosze o wyjasnienie, na czym, Pana zdaniem polega roznica. Dziekuje. Szary Wilk (dyskusja)

Przejrzenie

Wandal usunął dzień z daty, co naprawiłem, zatem artykułowi należy się przejrzenie. 83.26.50.169 (dyskusja) 22:09, 17 lip 2010 (CEST)

Za to "obecnie" pisane z dużej litery to już polskawy wandalizm, jak dotąd jego naprawa nie jest przejrzana. 83.26.50.169 (dyskusja) 22:32, 17 lip 2010 (CEST)

Odp.

Wyłączone. Sory za kłopot, Oola11 (dyskusja) 15:44, 18 lip 2010 (CEST)

the_skype_highlighting

Ciekawa sprawa. Skype'a rzadko używam, więc może nie popsuję więcej w ten sposób. Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 15:57, 18 lip 2010 (CEST)

Gwiazdka

Za dużo dobrych, drobnych edycji;) Nedops (dyskusja) 16:04, 18 lip 2010 (CEST)

Zgłoś błędy

Witaj Mam taką prośbę czysto organizacyjną. Nie chciałbyś może używać szablonu {{załatwione}} przy błędach które są rozwiązane? Ułatwia przeglądanie i przeskakiwanie tych które już załatwiono. Mintho (dyskusja) 16:57, 18 lip 2010 (CEST)

Przekop Talowskiego i wiadukt kolejowy

Witam, Chodziło w tym wypadku o udokumentowanie zabytku, a nie znalazłem szablonu zabytkowy most, I to cała sprawa. A już myślałem, że nikt nie zauważy takiego detalu :) Chyba ,że coś przeoczyłem. Pozdrawiam Zetpe0202 (dyskusja) 19:20, 18 lip 2010 (CEST)

/* Centrum Sztuki WRO */

Dziękuję za pomoc! --Oogeneza (dyskusja) 05:04, 31 lip 2010 (CEST)

Ewa Latkowska-Żychska

Cześć! Link – a to się wysiliłeś ;). Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 12:34, 31 lip 2010 (CEST)

Odp NorthKoreaPL

Skasowałam stronę ujednoznaczniającą, która prowadziła do błędnego źródła. Chŏngju to nazwa miasta w Korei Północnej (również: en:Chongju, North Korea), a w treści tego hasła był odsyłacz do miasta w Korei _Południowej_ o bardzo podobnej nazwie - Ch'ŏngju (w wymowie nazwy te różnią się jedynie przydechem po Ch w przypadku Ch'ŏngju). Tak na przyszłość - co robić w takiej sytuacji? Bo za usunięcie tego błędnego #redirect zostałam upomniana... NorthKoreaPL (dyskusja) 15:01, 1 sie 2010 (CEST)

źródła

Witam,

Dla większości wpisów wymagających źródła zostały podane. W związku z tym mam klika pytań: 1. Press [1], Marketing w Praktyce [2], Home & Market [3], W drodze [4] )[potrzebne źródło] – nie rozumiem dlaczego jeszcze „wisi” [potrzebne źródło] skoro wszystkie są uzupełnione? 2. (m.in. Tok FM, Polskie Radio Program III, Radiostacja)[potrzebne źródło] – tu mam ogromny problem. Radiostacja nie istnieje, a w TOKFM i PR Pr III nic się nie da wyszperać w archiwum ich strony. To samo dotyczy TVP i POLSATu. CO w takim przypadku? 3. na długo przed pojawieniem się w Polsce terminu Al Kaida [7][potrzebne źródło] – tu również podane jest źródło, a mamy informację o wymaganym podaniu go. Będę wdzięczny za pomoc. pozdrawiam

Odp.Cezary Kwieciński

Faktyczne, coś za dużo, nawet nie zauważyłem, chyba to przez ten wp:sk. Dzięki za zwrócenie uwagi, już biorę się za poprawianie.Arekowy (dyskusja) 17:40, 2 sie 2010 (CEST)

Śląskie Wesołe Miasteczko

Wg. Ciebie dołączanie wideo z wizualnym przykładem działania danej atrakcji to zły pomysł? Szczególnie, jeśli jest robione przeze mnie, więc z prawnego punktu widzenia nie widzę problemu. (nie mam pretensji, to jest tylko pytanie)

{{fakty}}

Dobra, teraz już wiem Bulwersator (dyskusja) 13:05, 4 sie 2010 (CEST)

Zajęty

Jeśli potrafi robić istotne edycje bez dyskusji to i ma czas na dyskusje. Na razie widzę w nim typowego administratora Wikipedii, który najpierw strzela a później pyta. Somnie (dyskusja) 19:00, 4 sie 2010 (CEST)

"Wikipedia to projekt tworzony wyłącznie przez wolontariuszy, z których każdy samodzielnie decyduje ile wolnego czasu na nią poświęci". Jak rozumiem, to jest dobre wytlumaczenie skasowania hasła bez pytania? I tak tobył dobry skrót myślowy. Somnie (dyskusja) 00:51, 5 sie 2010 (CEST)
 • Dziękuję za głos w mojej obronie. Nie jestem administratorem, nie występowałem nigdy o ten przywilej i nie mam takiego zamiaru w przyszłości. Na wszystkie wiadomości odpowiadam natychmiast po przeczytaniu i nigdy żadnej nie zostawiam bez odpowiedzi (wykluczywszy anonimy oczywiście). Artykułu wikipedystki Somnie nie skasowałem naturalnie, lecz zekowałem, wyjaśniając powody. OK, tak to zrobiłem, jak jest przyjęte, czyli odsyłając wikipedystkę do zasad i tłumacząc, że nie jest to brak szacunku dla jej pracy. W przyszłości będę mniej obcesowy. Zacznę od tego, że puszczę mimo uszy osobiste ataki na mnie na stronach innych wikipedystów. Początki zawsze są kłopotliwe, a wikipedystka budzi jednak sympatię, tylko się zdenerwowała :) Vertigo(12) -- talk 2 me 02:39, 5 sie 2010 (CEST)

Anna Wohlin

Dziękuję za pomoc w edycji, jest to pierwsze hasło Anna Wohlin w Wikipedii na świecie, jej książka o Brianie Jonesie była (jest) bardzo popularna, przetłumaczona na kilka języków i wydana w dużym nakładzie(jest ogólnie dostępna np. na allegro), osoba ta przez to iż była ostatnią towarzyszką życia tragicznie zmarłego założyciela The Rolling Stones przeszła do historii jako osoba odsłaniająca kulisy jego śmierci (bez względu czy ktoś jej wierzy czy nie...). pozdrawiam i dziękuję za życzliwość--Osiek75 (dyskusja) 21:28, 4 sie 2010 (CEST)

Odp.: Śląskie Wesołe Miasteczko

Problem w tym, że dodałem link do tego wideo już wcześniej i -- zgodnie z "historią" -- znikł on po Twojej interwencji (jeśli oczywiście potrafię poprawnie odczytać historię strony)... stąd też moje pytanie na ten temat. Mogę dodać wideo jeszcze raz, w tym trudności nie widzę, jednak czy pozostanie on na stronie dłużej niż 2 edycje?

Co do samego wprowadzania treści w celu poszerzania zakresu podawanej informacji... chyba nikt nie powinien wątpić w to, że film atrakcji jest lepszy od najlepszego nawet jej opisu słownego?

- Antonone (dyskusja) 07:57, 5 sie 2010 (CEST)

William Harwar Parker

Witaj. Jasna sprawa i dzieki za informacje. Mialem sie nawet zabrac za robienie artykulow o wymienionych przez ciebie okretach, ale jakos pędu mi zabraklo;). pozdrawiam Hoodinski (dyskusja) 10:46, 7 sie 2010 (CEST)

Pytanie

Dziękuję za informacje, ale nie rozumiem, czemu to hasło zostało skasowane i uznane za nieencyklopedyczne, czym różni się od innych haseł dotyczących pism? I nikt nawet nie wysłał mi uzasadnienia, uważam, że jest to nie jest fair, napisałam to hasło, bo na fejsbuku dyskutowano tę kwestię i każdy szukał informacji, ten znalazł o tym, ten o tamtym, myślałam, że wikipedia właśnie temu służy, żeby łatwo znajdywać potrzebne informacje. Nie wiem, gdzie mogę sprawdzić, jakie kategorie istnieją, czasem kategorie istniejące w wikipedii i poprzypisywane do haseł są trochę od czapy, a brakuje ważnych przy danym haśle. Pewnie te moje istnieją w jakiejś innej formie, a ja nie wiedziałam, gdzie mogę to sprawdzić (coś w stylu Polskie pisma literackie, Polskie pisma kulturalne), pewnie ktoś b. doświadczony potrafi to wyłapać i poprawić na właściwą kategorię. Strona, którą podałam zdaje się jest właśnie w przebudowie albo coś, stąd problem z linkiem. Chanele (dyskusja) 21:25, 7 sie 2010 (CEST)

Luis Corvalán

Hejże, dzięki za korekty :-)) . Pzdr., Ency (replika?) 21:50, 7 sie 2010 (CEST)

PO

A ja proszę o nie pisanie bzdur. Slijk (dyskusja) 22:57, 9 sie 2010 (CEST)

Zatwierdzenia

Jeszcze to co różowe: Specjalna:Wkład/79.191.239.24 byki straszą. 79.191.239.24 (dyskusja) 17:17, 10 sie 2010 (CEST)

Kokila

Dziękuję bardzo. Ja jestem technicznie dość słaby :) Pzdr. MOs810 (dyskusja) 11:00, 12 sie 2010 (CEST)

Re: Przewozy Regionalne

Przyjąłem, że na celu mamy przedstawienia w miarę aktualnego obecnego stanu taborowego, a nie niejako informacji archiwalnych. Wobec tego przywrócę poprzednią wersję. Pozdrawiam MB (dyskusja) 16:50, 12 sie 2010 (CEST)

Akurat stan taborowy jeśli chodzi o EZT i autobusy szynowe (tu lekkie zmiany) aż tak diametralnie się nie zmienił - wagony to już inna sprawa - więc można go potraktować jako ilostan wyjściowy przy tworzeniu aktualnego ilostanu. MB (dyskusja) 07:59, 13 sie 2010 (CEST)

Pieronkizacja

[2] nie bójmy się eków ;) Elfhelm (dyskusja) 23:22, 13 sie 2010 (CEST)

wikipedysta michczu

Oczywiście że zostnę w wikipedii na dłużej a o zasadach wikipedii pamiętam.

wikipedysta michczu

zachowuję się normalnie a twoje powitanie przeczytałem a potem skasowałem.

Czarodzieje z Waverly Place ( sezon 3 )

Czarodzieje z Waverly Place (seria 3) 

Jednego dnia były opisy wszystkich odcinków, aż do końca, ale następnego już nie. Znów są nie opisane 3 ostatnie odcinki ! Proszę to poprawić, z góry dziękuję !

Zgłosił: Samurai 195.43.85.90 (dyskusja) 13:05, 17 sie 2010 (CEST)

 Treść fabuły trzech ostatnich odcinków ktoś sobie po prostu wymyślił. W związku z tym fałszywe opisy zostały skasowane. Wcześniejsza wersja była błędna. TakT Załatwione --WTM (dyskusja) 15:54, 17 sie 2010 (CEST) 
Skoro ( jak twierdzicie ) tamte opisy były błędne, to wynika, że znacie prawdziwą treść, więc czemu jej nie zamieścicie ? A może one były dobre ? Proszę o odpowiedź na maila : jubazela@gmail.com . Z góry dziękuję.

P.S. To pilne :) Proszę o wysłanie tylko i wyłącznie na podanego powyżej maila.


Dziękuję i pozdrawiam Samurai

Dlaczego nie chcerz uzupełnić wiarygodnych informacji o Amadeju Abbie dotyczącychlosu jego synów ?. Pyta Szurowski Czesław z Mannheim.

Ustawa o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Witaj! Mógłbym dać sobie głowę uciąć, że tak było... Jednak jest to praktycznie niemożliwe. Cofam swoją edycję i przepraszam. Wostr (dyskusja) 01:11, 21 sie 2010 (CEST)

Odp. opis kategorii

Cześć. W zasadzie nie mam zastrzeżeń, choć może lepiej byłoby napisać: grupuje istniejące hasła na temat powieści opublikowanych i które po raz pierwszy zostały wydane drukiem (jakoś stwierdzenie "opublikowane drukiem" nie bardzo mi pasuje ;-)). Ale może w ogóle będzie lepiej przygotować szablon, nawet tak, by odwołania do roku były automatycznie wstawiane? W razie czego w szablonie łatwiej też dokonać poprawek. No i może przydałaby się też nawigacja "kategoria z rokiem poprzedzającym - następnym". Tylko że przy szablonie to ja nie pomogę ;-). Możesz jeszcze podpytać w dyskusji wikiprojekt:Literatura. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 14:36, 21 sie 2010 (CEST)

Szablon szefów CIA

Witam serdecznie, uprzejmie donoszę, że po edycji Kolegi coś się w szablonie posypało. Nie jestem w stanie tego sam naprawić. Pozdrawiam, Paterm >Odpisz< 00:38, 22 sie 2010 (CEST)

Witam

Popatrz na wersję słowacką lub czeską. Tam wyraźnie pisze, że jest to partia polityczna, a nie jakaś bliżej nieokreślona grupa. Pod tym względem zmieniłem treść, usunąłem tez parę mniej ważnych faktów.Hobbicik (dyskusja) 21:03, 23 sie 2010 (CEST)

Aha, widocznie tego nie zrozumiałem, czyli rozdzielę oba hasła. Hobbicik (dyskusja) 21:17, 23 sie 2010 (CEST)

Dekategoryzacja

Każdą kategorię (i podkategorię, i podpodkategorię) ustawiałem jako jeden "przebieg" bota (jedno zdanie: pokaż strony z kategorii -> usuń kategorię, a ja w międzyczasie kasowałem kategorię z wiki) - musiała mi ta jedna umknąć. A, wyrzucę ręcznie. Dzięki za wychwycenie. Wojciech Pędzich Dyskusja 11:54, 25 sie 2010 (CEST)

Nie powinno - tych kategorii było sporo, ale starałem się każdą z osobna zająć. Wojciech Pędzich Dyskusja 13:20, 25 sie 2010 (CEST)

Sowiety, Jugole

Sir, opierałem się na stronie FIBA. Federacja rosyjska jest uznawana za następczynię sowieckiej (FIBA affiliation: 1947), Serbska zaś, jugosławiańskiej (1936). Więc sądzę, że będzie dobrze jeśli przywrócę poprzednią wersję strony. Z pozdrowieniami,
Oct126 (dyskusja) 22:58, 28 sie 2010 (CEST)

 • Osobiście nie rozumiem odchodzenia od linkowania dat, ale cóż, wola administracji. Strona poprawiona, opatrzona przypisami. Pozdrawiam,

Oct126 (dyskusja) 13:03, 29 sie 2010 (CEST)

Re:żaba

Spokojnie, wszystko będzie poprawione:-) Wybacz 2 dni zwłoki. Mpn (dyskusja) 06:51, 29 sie 2010 (CEST)

Już poprawione. Dzięki za uwagę. Będę się musiał podszkolić z geografii :-) Mpn (dyskusja) 07:07, 29 sie 2010 (CEST)

Nobots

Witam

dlaczego "nobots" ? Co w tej stronie jest takiego specjalnego ? PMG (dyskusja) 19:17, 29 sie 2010 (CEST)

Gerard van der Aardweg

Chłopie czepiasz się szczegółów. "Coś językowo i stylistycznie zgrzyta strasznie w Twoich edycjach" nie dziwię się, że zgrzyta skoro masz problem ze zrozumieniem.

Proszę cię nie dyskutuj więcej ze mną, bo brakuje mi sił do twojej inteligencji...niech się zajmie ktoś na wyższym poziomie.

Dokładnie czytaj ze zrozumieniem, bo jeszcze raz ci tłumacze:

Gerard van der Aardweg leczy osoby homoseksualne (te rzekomo nieuleczalne) i opisuje to w swoich publikacjach. "Jak sam twierdzi w swoich publikacjach", rozumiesz? Stwierdził w swoich publikacjach. Że udało mu się wyleczyć kilkaset osób. Wyleczył kilkaset osób homoseksualnych i opisał to w publikacjach. Teraz rozumiesz co napisałem? Nie wiem jak można pracować przy takim projekcie jak Wikipedia i nie rozumieć zdań? Nie dziwię się, że w Wikipedii jest masę błędów skoro tacy jak ty piszą artykuły nie umiejąc poprawnie przepisać z encyklopedii, bo nie wierzę w to, aby ktoś umiał poprawnie przepisać jak nie rozumie co piszę w książce.

Jeszcze raz ci tłumaczę

Widzę, że się czepiasz więc ci jeszcze raz tłumacze "kochaniutki".

"zajmuje się pomocą osobą" - ale ale jaką osobą? co to za osoba?

Czy ten tekst nie jest przypadkiem twój? Więc sam popełniasz "poważne błędy" i jeszcze mi wytykasz. Szczyt hipokryzji!!! Proponuje przestać się innych czepiać to wtedy będzie można współpracować. Denerwują mnie ludzie, którzy uważają się za niewiadomo co i takim osobą zawsze będę jeździł.Poza tym kochaniutki przecineczek nic nie ma do rzeczy, bo jak mi ktoś coś napisze i zapomni przecineczek to potrafię to odczytać, a ty nie. Myśle, że Wikipediia jest odpowiednim miejscem dla ciebie, bo jej etykieta odpowiednio chroni twoją inteligencję i sposób myślenia. Widać to po upomnieniu mnie jednego z wikipedystów.


Każdy inteligentny człowiek potrafi zrozumieć o co mi chodzi w tym zdaniu, bo naprawdę zdanie nie jest trudne do zrozumienia. Ale ty akurat nie wiesz i muszę pisać dla ciebie wypracowania na 1200 stron za każdym razem jak będę coś edytował, bo ty akurat nie łapiesz.

odp. 1 wrzesnia

Witam. Nie wiem, co mogło być przyczyną pojawienie się wstawki z javą. :( Czy jest możliwe, że podczas wyświetlania komunikatu na moim kompie o nowej wersji javy "coś" się zmajstrowało? Ja osobiście nic nie aktualizowałam u siebie w tym czasie. (Z kolei na mojej stronie dyskusji po wczorajszym 1.wpisie Pehazeta wyskoczył jakby skopiowany celowo wpis innego użytkownika z maja.) Nie znam się na skryptach ale może coś na wiki w tym czasie zaszwankowało? Ważne, że to usunąłeś. Dzięki. Pozdrawiam. --Tanja5 (dyskusja) 16:24, 30 sie 2010 (CEST)

WP:ZB

Cześć. Serdeczne dzięki za informację. Użytkownikowi zgłaszającemu wszystko wyjaśniłem. Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 17:29, 31 sie 2010 (CEST)

Odp:55 Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich - na WP:ZB

Odp:55 Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich - na WP:ZB

Widzę, że już problem rozwiązany ;). 99kerob (dyskusja) 18:36, 31 sie 2010 (CEST)

Odp:Święta nakazane

Odp:Święta nakazane

To dyskusja nad umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a nie nad jakością przekazanych informacji. Czytanie ze zrozumieniem, to umiejetność, którą posiąść należałoby w szkole podstawowej. Albertus teolog (dyskusja) 20:08, 31 sie 2010 (CEST)

O tym mówię: o umiejętności czytania. W tej chwili jest (i było) wyraźne i jednoznaczne, umieszczone kontekstowo, odniesienie do świąt zniesionych. Albertus teolog (dyskusja) 20:30, 31 sie 2010 (CEST)

Metoda kopiuj-wklej i przenoszenie stron

Dziękuję za pouczenie ;-) Nie wiedziałem o istnieniu takiej funkcji. Bardzo mi się przyda. Pozdrawiam BroviPL (dyskusja) 22:07, 31 sie 2010 (CEST)

Zhuge

Zrobione, kategorie poszły do EK-a... Stoigniew >pogadaj< 10:02, 1 wrz 2010 (CEST)

Dobra koniec tej kłótni

Dobra dobra wiem w sumie masz rację-ktoś może nie załapać.

Ja łapie ty łapiesz i stu innych załapie, ale ten jeden matoł może nie załapać...

Re: Czapla siwa

Rzeczywiście, zapomniałam. A zgłoszenie bardzo fajne i oryginalne. Olga007 (dyskusja) 15:15, 1 wrz 2010 (CEST)

Odp. Wstawianie szablonu "źródła"

Dziękuję za informację.

Quoniraat (dyskusja) 11:58, 2 wrz 2010 (CEST)

Komitet Arbitrażowy

Cześć! Skoro nie administrator, to może arbiter? Też na a ;-). Wiktoryn <odpowiedź> 13:06, 2 wrz 2010 (CEST)

Dziękuję

Za podziękowania. --Nitrome (dyskusja) 18:16, 4 wrz 2010 (CEST)

The boys next door

ok jestem w trakcie edycji, no w sumie jest powiązanie, tylko czy to nie wprowadza zamętu?, mogą zostać te podkategorie, sądziłem, ze to mi blokuje możłiwość dopisywania źródeł, spójrz prosze na żródła 2 razy mam to samo źródło wymienione. Mógł coś z tym zrobić? Z tym basem poprawię na gitara basowa, artykuł jeszce jest niedoprecyzowany pozdrawiam Marcin Kutera ps. mam też jakieś drobne problemy przy jego edycji

CYFRA+

Jeśli już usuwa się takie informacje, należałoby być konsekwentnym: n. - Karol91 (dyskusja) 13:28, 5 wrz 2010 (CEST)

 • No cóż, rozumiem. Jednak przy tak dużej ilości edycji do wykonania, warto grupować je sobie w jakieś pary, tzn. jeśli usuwa się listę kanałów z Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu (oraz być może innych, nie wiem, nie sprawdzałem), nie można zostawić n, bo za chwilę znajdą się ludzie, którzy stwierdzą że w n jest, to czemu nie ma w C+ i CP i wszystko zacznie się na nowo. - Karol91 (dyskusja) 13:37, 5 wrz 2010 (CEST)

Ad:Historia edycji „Laka”

Ad:Historia edycji „Laka”

Dlaczego usuwasz kategorię, a potem ją przywracasz? Żeby mieć więcej edycji?

Behemot53 (dyskusja) 18:05, 5 wrz 2010 (CEST)

Odp:Re: Historia edycji „Laka”

Odp:Re: Historia edycji „Laka”


AAAAAAAA:)

Przepraszam. Nie widziałem:) Behemot53 (dyskusja) 07:27, 6 wrz 2010 (CEST)

Re: Kategoryzacja minerałów

Cześć! Dziękuję za zgłoszenie problemu i przygotowanie listy. Już zabieram się za sprawdzenie tych haseł. Pozdrawiam! Patrol110 (dyskusja) 17:05, 7 wrz 2010 (CEST)

Już naprawione. Jeszcze raz dziękuję za zgłoszenie i pomoc. Patrol110 (dyskusja) 17:49, 7 wrz 2010 (CEST)

Choi Yong-jik

Witaj, dzięki za informację. Wg strony FISu rok urodzenia to 1982 [3]. Jednak polskie portale [4], [5] podają 1983. Strona FISu wydaje mi się być wiarygodniejsza, ale mamy przeciwko niej dwa inne źródła. Skontaktuję się z osobami odpowiedzialnymi za te statystyki i postaram się wyjaśnić sytuację. Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 12:54, 9 wrz 2010 (CEST)

Metro

Jan Jabłoński (dyskusja) 19:32, 10 wrz 2010 (CEST)

Kategoria:Parafie dekanatu świętokrzyskiego

Dlaczego chcesz usunąć? Wydaje mi się, że całkiem przydatna (bo w diecezji jest mnóstwo parafii), a mamy z niej opisane 5 parafii. Coś przeoczyłem w ustaleniach? Ciacho5 (dyskusja) 23:40, 10 wrz 2010 (CEST)

 • Zaćmienie czy przeciwnie miałem. Może nie głowę, ale paznokcie dałbym sobie obciąć, że są kategorie dekanatów, tymczasem rzeczywiście, ten był jedyny. Ciacho5 (dyskusja) 15:13, 11 wrz 2010 (CEST)

Straż miejska

Witam. Zwracam się do Ciebie, ponieważ jak zauważałam wprowadzałeś tam już drobne zmiany. Mógłbyś zerknąć i sprostować artykuł, aby miał ręce i nogi? Osobiście przeniosłabym stronę pod tytuł straż gminna, ponieważ artykuł zawiera na wstępie bardzo poważny błąd. Ustawa traktuje o straży gminnej, jednak zgodnie z jej zapisem (Rozdz. I, Art.2. pkt 3.) w gminach, w których organem wykonawczym jest burmistrz (prezydent miasta), straż nosi nazwę „straż miejska”. W Polsce funkcjonują więc obie formacje. Pozdrawiam. --Tanja5 (dyskusja) 22:43, 11 wrz 2010 (CEST)

Dziękuję, sama nie chciałam grzebać. ;)

A odnośnie "urodzeni" i "zmarli", to sposób formatowania (chodzi o półpauzy?) podoba mi się, gdyż jest bardziej przejrzysty. Natomiast nie podoba mi się ciągłe dodawanie urodzonych i zmarłych. Sugerowałam kiedyś, aby na jakimś roku zatrzymać się. Są przecież zmarli w roku 2009 i można by w ten sposób temat załatwić np. od 2000. Wyobrażasz sobie strony kalendarium za rok, 2 lub 5? Bo ja nie. Niestety, dyskusją nikt nie był zainteresowany. :( Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 00:24, 12 wrz 2010 (CEST)

Kalendarium

Tak-tak. :D Chodziło mi o zapis:

Zaczęłam to chyba pierwsza wprowadzać w artykule święto, potem były święta państwowe w Polsce, święta katolickie w Polsce, Międzynarodowe Dni i Tygodnie ONZ itp. oraz kalendarium dzień po dniu. Uczyłam się na własnych błędach. Ten sposób jest naprawdę bardziej przejrzysty niż pisanie w jednej linii, gdzie linki niebieskie i czerwone przeplataja się z czarnym tekstem. Jak dla mnie choinka i krzaczki. Wówczas wszystko się zlewa. Przedtem nie zaglądałam do sekcji "urodzeni" i "zmarli" jeśli nie wymagało tego oznaczenie wersji. Teraz zaczęłam zaglądać do nich. :) --Tanja5 (dyskusja) 00:47, 12 wrz 2010 (CEST)

Metro

Witaj! Dzięki, że się przyłączyłeś do Wikiprojektu. Pozdrawiam. Jan Jabłoński (dyskusja) 19:56, 13 wrz 2010 (CEST)

Myszoskoczek

Masz jakieś źródło, że słowo "myszoskoczek" jest gramatycznie niepoprawne? Lord Ag.Ent podyskutujmy 21:22, 13 wrz 2010 (CEST)

Z tym że to jest nazwa jednego gatunku i nie musi koniecznie dowodzić, że nazwa "myszoskoczki" pochodzi od rzeczownika rodzaju żeńskiego, a nie męskiego. Kiedyś czytałem, że "myszoskoczka" odnosi się tylko do gatunku Gerbillus gerbillus, a inne gatunki mają polskie nazwy w rodzaju męskim, np. myszoskoczek mongolski (albo suwak mongolski – pod którą to nazwą hasło jest obecnie). Obecnie nie pamiętam już niestety, gdzie to przeczytałem, więc nic nie będę zmieniał, ale taka rozbieżność by mnie nie zdziwiła, bo polskie nazewnictwo zoologiczne w ogóle bywa dość dziwne. Lord Ag.Ent podyskutujmy 21:38, 13 wrz 2010 (CEST) Wiem, dla mnie też to głupie, no ale... Z tym, że – tak jak pisałem – nie jestem w stanie podać teraz źródła, które potwierdzałoby istnienie takiej rozbieżności, a jestem przyzwyczajony do nazwy "myszoskoczek" i trudno byłoby mi się z nią rozstać, gdyby okazała się niepoprawna. :) Pozdrowienia, Lord Ag.Ent podyskutujmy 22:05, 13 wrz 2010 (CEST)

Marcin Kazanowski..

Witam Kolegę! Moja zmiana w haśle rocznym 1636 wynikała li tylko z daty dziennej śmierci w art. Marcin Kazanowski (1563-1636) - tam widnieje 28 marca. moim zdaniem teraz wystarczyłoby chyba usunąć błędną datę śmierci z art. 19 października. mój błąd polegał tylko na omyłkowym opisie zmian - niepotrzebnie trafiły tam literki ur.. Przepraszam za powstałe zamieszanie, mam nadzieję że to krótkie wyjaśnienie będzie wystarczające. Nie było moim zamiarem wprowadzać kogoś w błąd. Raz jeszcze przepraszam i serdecznie pozdrawiam:-) --mirek jakubowski 17:38, 16 wrz 2010 (CEST) Mirek46 (dyskusja)

Drobiazg, cieszę się że mogłem choć trochę pomóc. Przy okazji dziękuję za czujną uwagę - postaram się następnym razem edytować troszkę wolniej, aby nie zdarzało mi się potknięcie w opisie zmian:-) --mirek jakubowski 17:47, 16 wrz 2010 (CEST) Mirek46 (dyskusja)

Odp:Witold Gruca

Odp:Witold Gruca

Tak, to ewidentna pomyłka, już poprawiłem. Pozdrawiam. --regan1973 (dyskusja) 7:31, 17 wrz 2010 (CEST)

The Boys Next Door

Witaj, Proszę o przejrzenie i weryfikację w.w. artykułu. Sporo się napracowałem (myślę, że ilosć źródeł jest wystarczająca) nad tą rozszerzoną wersją (historia czy skład zespołu oraz dyskografia), popartą konkretnymi przypisami, cały szeroko rozumiany worek punkowy to moja muzyczna specjalnosć. Wiele źródeł pokrywa się z informacjami umieszczonymi w hasłach: Nick Cave, Nick Cave and The Bad Seeds, Crime and The City Solution, Birthday Party czy Einsturzende Neubauten.

Pozwolę sobie podkreślić, że The Boys Next Door dotyczy czasów w Australii natomiast The Birthday Party Europy (Londyn, Berlin), dyskografie są inne, jedynym wspólnym albumem jest ten drugi wydanym pod nazwą The Boys Next Door a później Birthday Party. Dlaczego o tym piszę? Ktoś usilnie przypisywał album Door, Door nagrany przez Boysów grupie powstałej po jej rozpadzie - Birthday Party (patrz to hasło, historię i autorzy, po edycji zostało to zmienione na szczęście), co jest merytorycznym, ewidentnym nieporozumieniem. pozdrawiam Marcin Kutera

user ort

A gdyby zamiast deklaracji wpisać - co robimy? Wikipedia:Wieża aktywności. CHECK - jak to napisać w tabelce? :) Przykuta (dyskusja) 13:50, 18 wrz 2010 (CEST)

Re: Kajetan Kajetanowicz

Dzięki za zwrócenie uwagi :) Tak to jest, jak się na szybko wkleja z brudnopisu. Stig (dyskusja) 12:44, 19 wrz 2010 (CEST)

Achille Baraguey d'Hilliers

Cześć, a nie wiem co to tam robi, ale zobacz, ja tam usunąłem szablon {Francuscy ambasadorzy2} i przeczyściłem kod. Z tej edycji wynika, że ten szablon już tam był i został dodany o tutaj. Pozdrawiam. Marmale (dyskusja) 07:24, 20 wrz 2010 (CEST)

A nie, masz rację. Coś się pokwasiło jednak - za dużo dodało chyba. Już będzie dobrze :) Marmale (dyskusja) 07:32, 20 wrz 2010 (CEST)

Linkowania w tabelach z wynikami

Witam! Miałem zamiar to zrobić niebawem. Gdy będę miał trochę więcej czasu, od razu się za to wezmę. Pozdro! :) Manik999 (dyskusja) 11:14, 21 wrz 2010 (CEST)

Szablon źródła

Sorry, ten format daty jest z Księżyca i trudno go zapamiętać. Zazwyczaj, jak się pomylę, to szablon wywala błąd, teraz nie wywalił :-( Dzięki za zwrócenie uwagi, ale wiem, jak to działa, tylko memoria fragilis est ;-) mulat(napisz) 13:53, 22 wrz 2010 (CEST)

No i u mnie widać rzeczywiście jest już październik, to kwestia pracy w odpowiedniej instytucji. TAKIE mamy tempo pracy... :D. Poprawiłem. mulat(napisz) 14:23, 22 wrz 2010 (CEST)

Bot przesuwa szablon Błąd! Brak kodu języka. za link

Dzięki za linki. Widziałem już ten problem i zostało to w wywołaniu bota poprawione. masti <dyskusja> 10:58, 23 wrz 2010 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:WTM/Archiwum 3" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy