Green Lantern (film)


Green Lantern (film) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Green Lanternamerykański film fabularny, w reżyserii Martina Campbella, w oparciu o postaci występujące w komiksach wydawnictwa DC Comics. Film powstał na podstawie komiksu o tym samym tytule w technologii 3D. Green Lantern miał premierę w dniu 17 czerwca 2011 r.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Hal Jordan, pilot w zakładach Ferris, otrzymał od umierającego kosmity zielony pierścień. Jego przeznaczeniem stała się ochrona mieszkańców kosmosu razem z "Korpusem Zielonych Latarni", który od stuleci pilnuje porządku w całym wszechświecie. Hal, który dopiero jest rekrutem w szeregach Zielonych Latarni, okazuje się być jedynym, który może stawić czoła Parallaxowi.

Obsada | edytuj kod

Soundtrack | edytuj kod

Ścieżka dźwiękowa ukazała się w sklepach 14 czerwca 2011 roku, została skomponowana przez Jamesa Newtona Howarda, który pracował także nad innymi filmami Warner Bros opartymi na komiksach DC Comics – Batman: Początek i Mroczny rycerz z Hansem Zimmerem. Ścieżka dźwiękowa została wydana przez Watertower Music[1].

Sequel | edytuj kod

Reżyser Martin Campbell potwierdził możliwość nakręcenia trylogii opartej na historii Green Lantern. W czerwcu 2010 Warner Bros zatrudnił Grega Berlantiego, Michaela Greena i Marca Guggenheima, aby pracowali nad scenariuszem Green Lantern, a w sierpniu 2010 zatrudniono Michaela Goldenberga do napisania scenariusza do sequelu pierwszej części filmu[2]. Warner Bros potwierdził, że mimo rozczarowania z zysków w pierwszym tygodniu nadawania filmu w kinach, nadal chcą nakręcić drugą część[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Oficjalna strona soundtracku, z filmu Green Lantern
  2. Scenariusze sequelu Green Lantern i The Flash, w serwisie filmweb.pl
  3. Oświadczenie w sprawie sequela, w serwisie filmweb.pl
Na podstawie artykułu: "Green Lantern (film)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy