Portal Czasopism Naukowych


Portal Czasopism Naukowych w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Portal Czasopism Naukowychserwis internetowy będący miejscem prezentacji, promocji i rozpowszechniania treści publikowanych w czasopismach naukowych. Wszystkie artykuły naukowe przyjęte na portal są wstępnie recenzowane i spełniają wysokie międzynarodowe wymogi edytorskie, a także kryteria Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Każde zamieszczone tam czasopismo ma swoją własną stronę internetową i jest indeksowane w międzynarodowych bazach danych.

Celem tej inicjatywy jest zgromadzenie i przedstawienie w jednym miejscu wyników badań naukowych zawartych w części polskich czasopism naukowych oraz ich rozpowszechnienie w kraju i za granicą przez najważniejsze międzynarodowe bazy danych, a także ‒ co bardzo istotne ‒ przez zagranicznych wydawców uniwersyteckich. Najważniejszą misją portalu jest bowiem upowszechnienie polskich osiągnięć naukowych na świecie i w kraju.

Platforma przedstawia pełną ofertę czasopism wydawanych we współpracy z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym afiliowanych w różnych ośrodkach naukowych w całej Polsce. Obecnie można tutaj zapoznać się z wynikami badań naukowych publikowanych w ponad 40 czasopismach pochodzących z różnych dziedzin nauki.

Lista czasopism naukowych z Portalu | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Portal Czasopism Naukowych" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy