2003 NBA Draft


2003 NBA Draft w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Draft odbył się 26 czerwca 2003 r. w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Uważa się go za jeden z najbardziej udanych draftów w historii (obok lat 1984, czy 1996). Mimo, iż od dnia draftu upłynęło niewiele czasu, wybrani w nim gracze już odnotowali poważne osiągnięcia. Wybrano w nim sześciu uczestników NBA All-Star Game i czterech wybranych do All-NBA Team. LeBron James otrzymał nagrodę MVP sezonu zasadniczego w 2009, 2010, 2012 i 2013 roku, Dwyane Wade został MVP finału NBA w 2006 r., Boris Diaw zdobył tytuł NBA Most Improved Player Award w 2006 r., Leandro Barbosa został najlepszym rezerwowym ligi w 2007 r., a Jason Kapono dwukrotnie z rzędu wygrał Three-Point Shootout

W drafcie tym zostało wybranych dwóch polskich koszykarzy: z numerem 30. (pierwszym w drugiej rundzie) został wybrany Maciej Lampe (przez New York Knicks), zaś z numerem 35. Szymon Szewczyk (przez Milwaukee Bucks). Lampe w czterech klubach NBA rozegrał w sumie pięć sezonów, Szewczyk nie pojawił się tam do dziś.

Legenda | edytuj kod

Pogrubiona czcionka – wybór do All-NBA Team.

Gwiazdka (*) – członkowie Basketball Hall of Fame.

Runda pierwsza | edytuj kod

Gracze spoza pierwszej rundy tego draftu, którzy wyróżnili się w czasie gry w NBA to m.in.: Jason Kapono, Luke Walton, Kyle Korver, Zaza Paczulia oraz Mo Williams.

Na podstawie artykułu: "2003 NBA Draft" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy