Adam Olejniczak (artysta)


Adam Olejniczak (artysta) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Płaskorzeźba autorstwa Adama Olejniczaka w Bibliotece Świętego Pielgrzyma w Głogowie

Adam Olejniczak (ur. 29 marca 1967 Szczecinie) – artysta plastyk, wykładowca akademicki. W 1993 roku uzyskał dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby, w pracowni prof. Wojciecha Mullera. Między 1993 a 1995 r. współpracownik Muzeum Sztuki w Łodzi (projekty edukacyjno-artystyczne). Po tym okresie, do 2003 roku, asystent prof. Eugeniusza Józefowskiego w Pracowni Edukacji Twórczej w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Stopień doktora sztuki uzyskał 10 czerwca 2003 roku na Wydziale Komunikacji Multimedialnej w ASP w Poznaniu. Obecnie jest pracownikiem PWSZ w Głogowie oraz AHE w Łodzi.

W kręgu jego zainteresowań twórczych znajdują się: edukacja artystyczna, działania twórcze (obiekt artystyczny, grafika warsztatowa, ceramika) oraz warte uwagi, rozwijane wielokrotnie warsztaty artystyczne. Jest jednym ze współautorów Biblioteki Świętego Pielgrzyma – architektonicznego pomnika Jana Pawła II odsłoniętego w 2006 roku w Głogowie.

Na podstawie artykułu: "Adam Olejniczak (artysta)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy