Akademia Bezpiecznego Puchatka


Akademia Bezpiecznego Puchatka w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Akademia Bezpiecznego Puchatka – program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w całej Polsce[1]. Głównym celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci. Jest on realizowany we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz kuratoria oświaty[2]. Organizatorem jest przedsiębiorstwo Maspex i marka Puchatek, należąca do portfolio firmy.

Głównym założeniem i celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, a także w Internecie. Każda ze szkół zgłoszonych do programu otrzymuje bezpłatnie specjalne, materiały edukacyjne, na podstawie których realizuje zajęcia o tematyce bezpieczeństwa oraz certyfikat przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

W ramach programu odbywa się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie[3]. Od początku istnienia programu wzięło w nim udział już ponad 1 mln dzieci[4].

Przypisy | edytuj kod

  1. Akademia Bezpiecznego Puchatka – Portal Edukacyjny, portaledukacyjny.krakow.pl [dostęp 2017-02-09]  (pol.).
  2. Startuje VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”., www.lifestyle.newseria.pl [dostęp 2017-02-09] .
  3. Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa 2016 – sprawdźmy czy nasze dzieci wiedzą, jak zachować się w trudnej sytuacji. – Portal Edukacyjny, portaledukacyjny.krakow.pl [dostęp 2017-02-09]  (pol.).
  4. Grupa Maspex Wadowice – Soki, nektary, napoje, makarony oraz produkty instant, maspex.com [dostęp 2017-02-09]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

www.bezpiecznypuchatek/nauczyciele – strona informacyjna programu

Na podstawie artykułu: "Akademia Bezpiecznego Puchatka" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy