Aleksiej Rieunkow


Aleksiej Rieunkow w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aleksiej Michajłowicz Rieunkow (ros. Алексей Михайлович Реунков; ur. 28 stycznia 1984 w Złatouście) – rosyjski lekkoatleta specjalizujący się w biegach długich, a niegdyś startował w biegach przełajowych.

Już na początku swojej międzynarodowej kariery, w 2003 roku został srebrnym medalistą juniorskich mistrzostw Europy, a także w tym samym sezonie zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Edynburgu w kategorii juniorów. W 2009 był bliski wywalczenia medalu na uniwersjadzie. Podczas igrzysk olimpijskich w Londynie uplasował się w drugiej dziesiątce biegu maratońskiego. W 2014 roku zdobył brązowy medal w maratonie na mistrzostwach Starego Kontynentu. W następnym sezonie brał udział w mistrzostwach świata w Pekinie w tej samej konkurencji.

Reprezentant Rosji podczas pucharu Europy w biegu na 10 000 m. Startował w mistrzostwach świata i Europy w biegach przełajowych, kończąc je na dalszych miejscach. Ponadto raz stanął na najwyższym stopniu podium halowych mistrzostw Rosji (2008).

Osiągnięcia | edytuj kod

Rekordy życiowe | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Aleksiej Rieunkow" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy