Ally McBeal


Ally McBeal w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ally McBeal – amerykański serial telewizyjny rozgrywający się w środowisku prawniczym. Serial był emitowany w USA w latach 1997-2002, a w Polsce 1998-2003.

Pierwszy odcinek został wyemitowany 8 września 1997 (w Polsce rok później). Stworzony przez koncern mediowy FOX. W Polsce prawa do jego emisji wykupiła telewizja Polsat.

Tytułowa bohaterka serialu Ally McBeal (grana przez Calistę Flockhart) z zawodu jest prawnikiem, ma około 30 lat i pracuje w fikcyjnej bostońskiej kancelarii prawniczej Cage & Fish, prowadzonej przez jej kolegę z czasów studiów (Richard Fish – grany przez Grega Germanna) i jego wspólnika (John Cage – Peter MacNicol). W firmie Ally spotyka swoją pierwszą miłość – z Billym spędziła swoje dzieciństwo, z nim dorastała; rozłączyły ich odległe miejsca studiów, chociaż kierunek ten sam – prawo. Billy Thomas (Gil Bellows) jest już żonaty, a jego żona (Georgia Thomas – w tej roli Courtney Thorne-Smith) również pracuje w kancelarii Richarda.

Każdy odcinek serialu opowiada o innej sprawie sądowej, którą zajmuje się Ally i jej przyjaciele z kancelarii Cage&Fish. Ally jest osobą z bogatym życiem wewnętrznym, ma dużą wyobraźnię i jest osobą wrażliwą, choć potrafi również dogryźć, co dostarcza produkcji gagów, chociaż zdarzają się również akcenty melodramatyczne.

Spis treści

Główna obsada | edytuj kod

Pozostałe role | edytuj kod

oraz m.in.:

Gościnnie wystąpiło także mnóstwo gwiazd ze świata muzyki:

oraz chórek Vondy Shepard w składzie:

Kiedy któraś z wymienionych chórzystek nie mogła wystąpić, wtedy w zastępstwie występowały:

  • Cynthia Calhoun
  • Melanie Taylor

Spis odcinków | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (serial telewizyjny):
Na podstawie artykułu: "Ally McBeal" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy