Amber Volakis


Amber Volakis w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Amber Volakis – postać z serialu Dr House, grana przez Anne Dudek.

Jest radiologiem, jako aplikantka u House'a ma numer 24. Zrobi wszystko, by osiągnąć to, czego chce. Początkowo House'owi podoba się jej determinacja, zostaje jednak wyeliminowana, gdy okazuje się, że nie potrafi się przyznać do własnej pomyłki. House dowiaduje się później, że dr Volakis jest dziewczyną Wilsona, co Wilson trzymał w tajemnicy przed House'em. House i Amber szybko stają się wrogami w grze o to, kto będzie spędzał więcej czasu z Wilsonem.

Pod koniec sezonu czwartego, ona i House uczestniczą w wypadku autobusu. Nie wiadomo, co się dokładnie stało, ponieważ większość pasażerów uległa wypadkowi, a House wypatrzył u kogoś symptomy poważnej choroby. Jednak House ma dolegliwości niepamięci wstecznej i nie pamięta, co się stało. Potem przypomina sobie dokładnie cały przebieg wypadku. Osobą, która miała symptomy tej choroby, okazuje się być Amber. Z wspomnień House'a wynika, że Amber była przeziębiona i brała leki na grypę. Jednak na skutek wypadku, organizm nie był w stanie wydalić amantadyny, ponieważ związała się z białkiem. Amber nie dało się już odratować, co pogrążyło w smutku wszystkich bohaterów serialu, a szczególnie Wilsona, który spędził z nią ostatnie chwile jej życia.

Amber pojawia się ponownie jako halucynacja House'a, wskutek połączenia przedawkowania Vicodinu i bezsenności po śmierci Kutnera. Na początku jest on zadowolony z "bezpośredniego dostępu do podświadomości", jednak uświadamia sobie (niedokładne diagnozy, wywołanie szoku anafilaktycznego u Chase'a), że osłabia jego racjonalny umysł i próbuje się jej pozbyć.

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Amber Volakis" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy