Anastasija Makiejewa


Anastasija Makiejewa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Anastasija Wasiljewna Makiejewa (ros. Анастасия Васильевна Макеева; ur. 23 grudnia 1981 w Krasnodarze) − rosyjska aktorka filmowa i teatralna.

Życiorys | edytuj kod

Pochodzi z rodziny muzyków. W dzieciństwie występowała w kwartecie Garmonia i uczyła się w szkole muzycznej. Jako nastolatka brała udział w konkursach wokalnych, a także w konkursach piękności. Była prezenterką kanału telewizyjnego STS.

W 2000 rozpoczęła studia w Państwowej Szkole Muzycznej Estradowo-Jazzowej (GMUEDI). W czasie studiów zagrała główne role w musicalach Drakula (jako Adrijana) i Czarownice z Eastwick (Aleks). Naukę kontynuowała w Rosyjskiej Akademii Sztuk Teatralnych (RATI).

W 2008 wzięła udział w telewizyjnym show "Lednikowyj pieriod-2" (Gwiazdy tańczą na lodzie), w którym jej partnerem był Aleksandr Abt (para zajęła 7 miejsce).

W filmie zadebiutowała w 2003, rolą Nastii w obrazie Adwokat. Ma na swoim koncie role w 35 filmach i serialach telewizyjnych. Równolegle występuje w musicalach (Chicago, Mamma mia!).

W życiu prywatnym była żoną Piotra Kisłowa. Po rozwodzie wyszła za aktora i kompozytora Gleba Matwiejczuka, z którym rozwiodła się w 2016.

Wybrana filmografia | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Anastasija Makiejewa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy