Andriej Gordiejew


Andriej Gordiejew w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Andriej Lwowicz Gordiejew, ros. Андрей Львович Гордеев (ur. 1 kwietnia 1975 w Moskwie, Rosyjska FSRR) - rosyjski trener piłkarski i były piłkarz, grający na pozycji obrońcy, a wcześniej pomocnika i napastnika.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Kariera klubowa | edytuj kod

Wychowanek Piłkarskich Szkół Timiriaziewiec Moskwa i Czertanowo Moskwa. W 1992 rozpoczął karierę piłkarską w moskiewskiej drużynie TRASKO Moskwa. W 1993 roku został piłkarzem SUO Moskwa, który w następnym roku zmienił nazwę na Czertanowo Moskwa. W 1996 przeszedł do Dynama Moskwa. W 1999 przeniósł się do Anży Machaczkała, w którym występował przez 5 lat. W latach 2005-2006 bronił barw Fakiełu Woroneż. W 2007 zakończył karierę piłkarską w składzie Sportakademklubu Moskwa[1].

Kariera trenerska | edytuj kod

W grudniu 2007 rozpoczął karierę trenerską. Najpierw pracował z młodzieżową drużyną Saturna Ramienskoje. Od połowy maja 2009 po dymisji trenera pierwszej drużyny Saturna Jürgena Röbera pełnił funkcje głównego trenera klubu. Po udanych pierwszych meczach został zatwierdzony na stanowisku głównego trenera Saturna[2]. Po tym, jak na początku 2011 Saturn Ramienskoje ogłosił o rezygnacji z występów w Priemjer-Lidze został zaproszony do ukraińskiego klubu Metałurh Donieck[3]. 3 maja 2011 po przegranym 1:5 meczu w Doniecku z Arsenałem Kijów został zwolniony[4].

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy trenerskie | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Главный тренер «Сатурна» Андрей Гордеев: Быть тренером Лоськова и Евсеева легко! - Газета - Советский спорт
  2. «Сатурн» определился с тренером на сезон-2009
  3. UA-Футбол. Официально: Андрей Гордеев – главный тренер донецкого "Металлурга"
  4. UA-Футбол. Андрей Гордеев уволен с поста главного тренера "Металлурга"

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Andriej Gordiejew" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy