Asian Five Nations


Asian Five Nations w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Asian Five Nations (z powodów sponsorskich HSBC Asian 5 Nations) – coroczny turniej organizowany w latach 2008–2014 pod auspicjami ARFU dla pięciu najlepszych azjatyckich reprezentacji rugby union. Mecze odbywały się w ciągu pięciu kolejnych weekendów na przełomie kwietnia i maja.

Organizowany od 2008 roku turniej, podobnie jak Puchar Narodów Europy, miał strukturę dywizyjną z systemem awansów i spadków pomiędzy nimi. W najwyższej dywizji, zwanej Top 5, występowało pięć najlepszych drużyn kontynentu. O awans do elity walczyły drużyny w niższych dywizjach, których liczba wahała się w zależności od edycji. Dla najsłabszych zespołów organizowane były natomiast turnieje regionalne, inkorporowane następnie jako najniższe dywizje. Z uwagi na różnicę w poziomie gry pomiędzy Japonią i dwiema kolejnymi reprezentacjami a pozostałymi azjatyckimi drużynami rozgrywki zostały w 2015 roku zreformowane jako Asia Rugby Championship.

Wszystkie siedem edycji wygrała reprezentacja Japonii, wszystkie dwadzieścia osiem spotkań wygrywając z bonusowym punktem.


Zwycięzcy | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Asian Five Nations" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy