BBC Entertainment


BBC Entertainment w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 2 wrz 2020. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

BBC Entertainment – kanał telewizyjny o profilu filmowo-rozrywkowym należący do spółki BBC Worldwide, komercyjnego skrzydła BBC. Stacja emituje głównie brytyjskie seriale, filmy, teleturnieje i inne programy rozrywkowe produkcji BBC oraz NBCUniversal, z którym w czerwcu 2009 podpisała umowę o rozpowszechnianiu na antenie również produkcji NBC.

Spis treści

Emisja | edytuj kod

Kanał ruszył 8 października 2006 debiutując na rynkach azjatyckich, gdzie zastąpił wycofywany z rynku BBC Prime. Przez następne lata BBC Entertainment sukcesywnie zastępował starą markę w kolejnych krajach i 11 listopada 2009 BBC Entertainment stało się jedynym z kanałów BBC Worldwide oferowanych na całym świecie. Przejął on rolę BBC Prime, który został zlikwidowany[2].

2 grudnia 2007 roku kanał wystartował w Polsce wraz z BBC Knowledge, BBC Lifestyle oraz CBeebies i do 1 lutego 2011 roku dostępny był na wyłączność w Cyfrowym Polsacie. Kanał nadawany był jest w pełnej polskiej oraz angielskiej wersji językowej. BBC Entertainment oferował różnorodne bloki tematyczne, w których nadawane były wybrane programy, między innymi brytyjskie filmy, seriale, programy dokumentalne, kulinarne, lifestylowe i inne. 1 lutego 2015 roku BBC Entertaimnent został zastąpiony w Polsce przez BBC Brit.

Wybrane programy BBC Entertainment | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze (pol.). media2.pl, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-04].
  2. BBC Entertainment zastąpi BBC Prime

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "BBC Entertainment" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy