CBBC


CBBC w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 21 wrz 2016. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

CBBCbrytyjski kanał telewizyjny adresowany do dzieci w wieku 6-12 lat, należący do publicznego nadawcy radiowotelewizyjnego, BBC. Jest dostępny w naziemnym i niekodowanym satelitarnym przekazie cyfrowym (Astra 2D na pozycji 28.2°E), przy czym do jego odbioru poza Wielką Brytanią potrzebna jest antena satelitarna o średnicy większej niż 60 cm (np. 80 cm w okolicach Paryża).

Skrót CBBC (Children's BBC, dziecięce BBC) zaczął funkcjonować w 1985 jako nazwa bloku programów dla dzieci na antenie BBC One,BBC Two i BBC Three. Potem także kanałów zagranicznych BBC (np. BBC Prime). Od 9 lutego 2003 działa także osobny kanał pod tą nazwą, prezentujący codziennie 12 godzin programu w godzinach 7:00-19:00, po czym jego miejsce w eterze zajmuje BBC Three. Siostrzane stacje są CBeebies i BBC Three.

Logo |

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "CBBC" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy