CBeebies


CBeebies w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 6 cze 2020. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

CBeebies – brytyjski kanał telewizyjny, należący do publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego BBC, przeznaczony dla dzieci od 1. do 6. roku życia.

Spis treści

Wielka Brytania

Na swoim macierzystym, brytyjskim rynku kanał jest dostępny w naziemnym i satelitarnym przekazie cyfrowym. Nadaje w godz. 6:00-19:00, po czym jego miejsce w eterze zajmuje BBC Four. Premiera kanału miała miejsce 11 lutego 2002. Siostrzanym kanałem przeznaczonym dla nieco starszych, ale wciąż bardzo młodych widzów, jest CBBC oraz BBC Kids.

Strona internetowa brytyjskiego CBeebies zaprojektowana jest tak, aby mogła służyć najmłodszym internautom do bezpiecznego i dopasowanego do ich rozwoju stawiania pierwszych kroków w sieci. Duża część nawigacji ma charakter obrazkowy, dzięki czemu po stronie można poruszać się nawet nie umiejąc czytać. Zawiera także dział dla rodziców, gdzie mogą znaleźć m.in. wiele bajek do czytania swoim pociechom.

Świat i Polska

BBC Worldwide, komercyjny nadawca BBC, oferuje międzynarodową wersję kanału na czterech rynkach: trzech w Polsce. stacja zadebiutowała 2 grudnia 2007 na kanale 39 oferty Cyfrowego Polsatu. Program przez całą dobę nadawany jest z polskim dubbingiem. Konkurencją dla kanału w Polsce są: Baby TV, MiniMini+, Polsat JimJam i Disney Junior. Odbiorcy kanału w Cyfrowym Polsacie i w dekoderach cyfrowych kablowych mogą wybrać polską lub wersję językową. Z dniem 1 lutego 2011 roku z oferty Cyfrowego Polsatu kanał BBC Cbeebies został wycofany kosztem umowy z siecią n, gdzie dostępny był na kanale 97 w wersji polskiej, lecz 22 listopada 2012 roku stacja powróciła do Cyfrowego Polsatu na kanale 94.

CBeebies Polska zleca obecnie nagrania w polskiej wersji Studio Sonica, a dawniej również: Master Film, Start International Polska, Cabo, Studio Eurocom i Studio Tercja Gdańsk.

Programy

Aktualnie w emisji

Dawniej w emisji:

Logo

Od początku nadawania jest nim animowany żółty napis „CBeebies” z czarnym obrzeżem, pod napisem czarne logo BBC.

Zobacz też

Przypisy

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze (pol.). media2.pl, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-04].

Linki zewnętrzne

Na podstawie artykułu: "CBeebies" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy