Campfire Songs


Campfire Songs w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Campfire Songs – trzeci album nagrany przez pochodzącą z Baltimore grupę Animal Collective. Wydany w marcu 2003 roku. Catsup Plate zaprzestało wydawania tego albumu w 2008, jednak 26 stycznia 2010 wytwórnia Paw Tracks rozpoczęła wydawanie nowej wersji[4].

Jest to jeden z dwóch albumów grupy zawierających ulotkę z pełnym tekstem piosenek (drugim jest Strawberry Jam). To także jedyny album zawierający występ Avey'a, Pandy i Deakina.

Spis treści

Nagrywanie | edytuj kod

Album zawiera pięć indywidualnych utworów zagranych jeden po drugim i zarejestrowanych za jednym podejściem. Chociaż było to w połowie listopada, album został nagrany na ganku domu w Maryland, przy użyciu trzech odtwarzaczy Sony MiniDisc wraz z mikrofonami Sony ECM-MS907, rozmieszczonych w strategicznych miejscach wokół grających[5]. Odgłosy otoczenia zostały także nagrane i umieszczone w utworach. Album został zmiksowany w mieszkaniu Avey Tare'a w Bushwick a następnie opracowany przez Nicolasa Vernhesa w Rare Book Room.

Panda Bear wypowiedział się na temat pomysłu albumu w 2005:

Mieliśmy od jakiegoś czasu, trzech – czterech lat, pomysł zrobienia czegoś brzmiącego naprawdę ciepło i zachęcająco. Chcieliśmy, żeby słuchający naprawdę miał wrażenie siedzenia przy ognisku i śpiewania piosenek, które można śpiewać z grupą ludzi i każdy czuje się związany oraz czuje się dobrze i bezpiecznie. To nie było spontaniczne czy zaimprowizowane (...). Pracowaliśmy przez miesiąc lub około aby dopracować połączenia między piosenkami. Do dzisiaj myślę, że przejście z Queen Of My Pictures do Doggy za jedną z najlepszych rzeczy jaką zrobiliśmy razem. Byłem chyba naprawdę podekscytowany moim śpiewaniem w Campfire Songs, ponieważ czułem że robię rzeczy, które były dla mnie trudne[6].

Album przygotowywało trzech członków zespołu: Avey Tare, Panda Bear oraz Deakin, który zadebiutował w tym albumie. Geologist, chociaż nieobecny na albumie, pracował przy nagrywaniu obsługując odtwarzacze MiniDisc[7]. Pomimo obecności wszystkich członków zespołu, nie było wtedy jeszcze grupy Animal Collective. "Campfire Songs" miało być zarówno nazwą nowego zespołu jak i nazwą albumu[8]. Obecna nazwa zespołu używana jest w najnowszym wydaniu albumu.

Na około tydzień przed wydaniem albumu, grupa zagrała cały album na żywo w Tonic w Nowym Jorku siedząc na środku podłogi z widownią wokół[6].

Lista utworów | edytuj kod

Twórcy | edytuj kod

 • Avey Tare
 • Panda Bear
 • Deakin

Przypisy | edytuj kod

 1. www.allmusic.com: allmusic ((( Campfire Songs > Overview ))). [dostęp 27 stycznia 2010].
 2. www.pitchforkmedia.com: Pitchfork: Album Reviews: Animal Collective: Campfire Songs. [dostęp 27 stycznia 2010]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-12)].
 3. www.stylusmagazine.com: Animal Collective - Campfire Songs - Review - Stylus Magazine. [dostęp 27 stycznia 2010].
 4. www.paw-tracks.com: PAW30. [dostęp 27 stycznia 2010].
 5. www.catsupplate.com: Catsup Plate /// Campfire Songs. [dostęp 27 stycznia 2010].
 6. a b www.themilkfactory.co.uk: PANDA BEAR Interview. [dostęp 27 stycznia 2010].
 7. rerz.net: Collected Animals ~ View topic - not on albums. [dostęp 27 stycznia 2010].
 8. scannerfm: YouTube - Animal Collective en Primavera Sound 08. [dostęp 27 stycznia 2010].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Campfire Songs" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy