Championnat de France amateur


Championnat National 2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Championnat de France amateur) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Championnat National 2francuskie rozgrywki piłki nożnej na szczeblu IV ligi. Championnat National 2 obejmuje 64 drużyny podzielone na 4 grupy, w których występuje po 16 drużyn. W rozgrywkach biorą udział najlepsze drużyny rezerw klubów zawodowych oraz drużyny amatorskie pochodzące z całej Francji.

Awans do Championnat National otrzymuje pierwsza drużyna z każdej grupy, natomiast 4 najsłabsze zespoły z Championnat National spadają do Championnat National 2. Obowiązujące reguły pozwalają na awans tylko drużynom amatorskim co oznacza, że Championnat National 2 jest najwyższą klasą rozgrywkową dla drużyn rezerw. Drużyny rezerw mogą natomiast spaść do niższej ligi którą jest Championnat National 3. Do National 3 relegowane zostają trzy najgorsze zespoły z każdej grupy CFA.

W przeciwieństwie do wyższych klas rozgrywkowych w Championnat National 2 obowiązują inne zasady przyznawania punktów: 4 punkty za zwycięstwo, 2 za remis oraz jeden za porażkę. W razie przyznania walkowera drużyna przeciwko której został on podyktowany, nie otrzymuje ani jednego punktu. Identyczny system punktacji obowiązuje także na niższych szczeblach rozgrywek ligowych m.in. w lidze regionalnej oraz w lidze okręgowej.

Średnia frekwencja na meczach Championnat National 2 wynosi od 800 do 1000 widzów.

Spis treści

Skład ligi w sezonie 2019/2020 | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Championnat de France amateur" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy