Civilization: Beyond Earth


Civilization: Beyond Earth w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Civilization: Beyond Earthstrategiczna gra turowa stworzona przez Firaxis Games. Została wydana 24 października 2014 roku na systemy Windows. Stanowi spinoff serii Civilization odchodząc od przedstawienia prawdziwego świata na rzecz kosmitów.

Spis treści

Rozgrywka | edytuj kod

Zasadnicza część gry nie różni się od innych produkcji z serii. Gracze są losowo rozmieszczeni na mapie i walczą ze sobą. Istnieje pięć różnich sposobów na wygraną takie jak zniszczenie wszystkich przeciwników albo odnalezienie sygnału obcych. Podczas gry gracz buduje miasta, w których produkuje jednostki. Podczas eksporacji mapy można odnaleźć surowce przydatne do rozbudowy miast. W przeciwieństwie do innych gier z serii, przeciwnicy lądują na mapie później, ale za to dostają lepszy sprzęt wyrównujący siły graczy[2].

Odbiór | edytuj kod

Kacper Pitala z Gry-Online uznał grę za bardzo dobrą. Pochwalił wciągającą rozgrywkę podobną do tej z poprzednich części. Zauważył też nowy system zadań tłumaczący różne aspekty gry w przystępny sposób. Za negatywną uznał sztuczną inteligencję przeciwników, którzy potrafią zachowywać się nielogicznie[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Sid Meier's Civilization: Beyond Earth PC (pol.). Gry-Online. [dostęp 2018-04-21].
  2. Sid Meier's Civilization: Beyond Earth PC (pol.). Gry-Online. [dostęp 2018-04-21].
  3. Kacper Pitala: Recenzja gry Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – Alpha Centauri ma godnego następcę (pol.). Gry-Online, 2014-10-27. [dostęp 2018-04-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-02)].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Civilization: Beyond Earth" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy