ComputerLand


Na mapach: 52°09′49″N 21°04′57″E/52,163611 21,082500

Sygnity w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z ComputerLand) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sygnity SA – polska grupa kapitałowa spółek z branży informatycznej, powstała w wyniku połączenia firm ComputerLand SA i Emax SA, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spis treści

Działalność | edytuj kod

Sygnity jest jedną z największych spółek informatycznych w Polsce. Oferuje usługi informatyczne dla dużych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji administracji publicznej. Dostarcza rozwiązania własne oraz czołowych międzynarodowych firm informatycznych. Do podstawowych obszarów działalności firmy należą: doradztwo informatyczne, produkcja i wdrażanie oprogramowania, integracja rozwiązań, audyt i testowanie oprogramowania, dostarczanie infrastruktury informatycznej i outsourcing IT.

Historia | edytuj kod

ComputerLand SA zainaugurował swoją działalność w 1991 roku. Początkowo zajmował się sprzedażą sprzętu komputerowego, jednak już na przełomie lat 1992 i 1993 zmienił profil swej działalności. Firma zaczęła wtedy projektować systemy informatyczne oraz tworzyć oprogramowanie. Jej główną grupą docelową byli odbiorcy korporacyjni. Swą ofertę kierował do odbiorców z trzech sektorów gospodarki: bankowo-finansowej, usługowej i użyteczności publicznej.

Twórcą i wieloletnim prezesem ComputerLandu był informatyk Tomasz Sielicki. Prezesem Zarządu Sygnity S.A. jest Bogdan Zborowski (2020).

Przypisy | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "ComputerLand" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy