David Moretti


David Moretti w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

David Moretti (ur. 3 września 1981 r. w Cranston) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, urodzony w Cranston w stanie Rhode Island.

W 2002 roku został absolwentem University of Southern California, gdzie studiował język angielski. Przynależał do bractwa studenckiego o nazwie Delta Chi (ΔΧ). Tuż przed uzyskaniem świadectw, jeden z członków bractwa odkrył profil Morettiego na popularnym internetowym serwisie randkowym dla homoseksualistów, outując go przed resztą jako geja[1].

Po udziale w charakterze aktora epizodycznego w kilku filmach, zaoferowano mu rolę Thoma, reportera, który odkrywa gejowsko-wampiryczny kult, w serialu LGBT The Lair, emitowany na stacji here!. Zdecydowawszy się przyjąć rolę jawnego homoseksualisty, Moretti dokonał także coming outu w swojej profesjonalnej karierze: Widzicie wszystkich tych zamkniętych w sobie aktorów, którzy czują mentalną udrękę i wewnętrzne borykanie się ze sobą, i zaczynacie im współczuć. Właśnie dlatego deklaruję się na początku, ponieważ nie chcę zostać wyoutowany. Nie chcę składać w ofierze swojego życia osobistego. Chcę pojawić się na czerwonym dywanie ze swoim partnerem (...)[2]. Do końca 2008 roku stacja here! wyemitowała piętnaście odcinków The Lair z udziałem Morettiego. Rolę Thoma aktor powtórzył w innym gejowskim serialu here!: Hotelu Dantego, prekursorze The Lair. Wystąpił też w jednej z ról w filmie Davida DeCoteau Devil is a Woman.

Filmografia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Jorge Treviano (2007-09-27). "His secret lair" In Newsweekly. Dodano: 24 stycznia 2009 r.
  2. Corey Scholibo (2007-08-14). "Interview with a Vampire" The Advocate. Dodano: 24 stycznia 2009 r.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "David Moretti" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy