Diabelska edukacja


Diabelska edukacja w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Diabelska edukacjakrótkometrażowy film erotyczny z 1995 r. w reżyserii Janusza Majewskiego, wyprodukowany przez Lwa Rywina.

Obsada | edytuj kod

Opis fabuły | edytuj kod

Akcja filmu toczy się pod koniec XIX wieku na wsi, gdzieś w zaborze pruskim. W filmie nie padają, żadne szczegóły dotyczące zarówno miejsca, jak i czasu. Jedynie na podstawie ubiorów, wypowiedzi proboszcza o tramwajach w miastach oraz lekarza mówiącego po niemiecku można dojść do wniosku, iż historia dzieje się tym miejscu i czasie.

Młoda dziewczyna Małgorzata wraz z matką mieszkają na małej wsi, wśród jezior. Małgorzata zajmuje się wypasem i udojem krów. Pewnego dnia podczas kąpieli w rzece ma dziwne uczucie, że ją ktoś obserwuje. Na łące dostrzega mężczyznę, który rysuje. Małgorzata początkowo widzi, że narysował ją nagą. Rozmawia z nieznajomym, który przedstawia się jako osoba, która dużo podróżuje i zna świat. Małgorzata zaczyna się spotykać z nieznajomym, z którym współżyje. Oprócz tego kochanek uczy ją czytania oraz manier, mówiąc, że chce zrobić z niej damę. Pewnego dnia parę nakrywają dzieci, które informują matkę Małgorzaty o tajemniczym kawalerze. Matka zastaje Małgorzatę czytającą i prowadzi ją do spowiedzi u proboszcza, który ma ją poinformować „jakby się coś działo”. Młoda dziewczyna burzy się, jednak idzie do spowiedzi u proboszcza. Proboszcz informuję matkę, iż córkę mógł opętać szatan. Ksiądz mówi jednak, że „to nie średniowiecze teraz diabły po wsiach nie chodzą”. Mimo wszystko zaleca wizytę u doktora. Lekarz stwierdza, że dziewczyna jest dziewicą. Kusiciel przychodzi później do Małgorzaty informując, że ona go sobie wymyśliła.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Filmy w reżyserii Janusza Majewskiego

Na podstawie artykułu: "Diabelska edukacja" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy